Предлагам: Предлагам доразвиване на идеи

kpetrov

Well-Known Member
Рейтинг - 66.7%
2   1   0
Да, знам че у нас това много не се тачи, поне на масово ниво, но в страните където хората мислят другоче това си е наложен подход.
Така, за мен - мисля че доразвиването на идеи ми е една от най-силните страни, успявам да виждам къде е слабостта в идеята и къде може да се подобри.
И да звучи като хвалба, имам по особено мислене и съзнание от много хора, от нагледн непряко свързани детайли, без да представям логично обяснение и преки логически връзки стигам до събиране на крайната картинка.

Още от малък съм си такъв, сега като го пиша това се сетих как веднъж в час по математика ни дадоха една от сложните задачи с много неизвестни, скоби и прочее, и даже и аз не знам как го сметнах но без да решавам задачата по устав написах само = на еди колко си и отговора беше точно този, учителката не ми повярва и реши че съм преписал та ми писа двойка :)

Така, ако някой има интерес да пробва, отначало съм готов да го правя за без пари.
 
Предлагам ви един тест за интелигентност, който аз мога да реша, не просто за да се прайзвам, а може заради това някой да разбере как мисля аз.
На следващият .jpg с букви и цифри и изписано нещо.
Предлагам на всеки който иска да се опита да го разчете.
r5gcCzG.jpg
 
Този текст е написан като доказателство за - в какви невероятни и неочаквани ситуации може да попадне вашият мозък и как да разреши правилно евентуален проблем. В началото ви беше трудно, но сега четете текста автоматически, без да се замисляте излишно върху написаното. Ако разбрахте този текст, бъдете доволни от себе си! Не всеки човек може да прочете този текст!
 
Последно редактирано:
Този текст е написан като доказателство за - в какви невероятни и неочаквани ситуации може да попадне вашият мозък и как да разреши правилно евентуален проблем. В началото ви беше трудно, но сега четете текста автоматически, без да се замисляте излишно върху написаното. Ако разбрахте този текст, бъдете доволни от себе си! Не всеки човек може да прочете този текст!
Не биваше да го постваш така, загуби се интригата, сега всеки следващ който го разчете, ще бъде под съмнение.
Но имаш една съсществена грешка. Малка, но съществена.
 
Ами да беше пробвал с нещо по-сложно, и без това представянето на уменията ти беше слабо, а сега съвсем пропадна;)
 
Този текст е написан като доказателство за - в какви невероятни и неочаквани ситуации може да попадне вашият мозък и как да разреши правилно евентуален проблем. В началото ви беше трудно, но сега четете текста автоматически, без да се замисляте излишно върху написаното. Ако разбрахте този текст, бъдете доволни от себе си! Не всеки човек може да прочете този текст!
М/у другото те поздравявам че го прочете, наистина не всеки успява.
Ще ти кажа обаче, къде според мен е 1-та грешка, дали тия студенти които са го правили са го направили нволно или нарочно, няма значение...

Забелязваш ли, че на места където трябва да има препинателни знаци, всъщност няма. Та според мен тирето не е - а е "това".

Този текст е написан като доказателство за това (-) в какви невероятни и неочаквани ситуации може да попадне вашият мозък и как да разреши правилно евентуален проблем. В началото ви беше трудно, но сега четете текста автоматически, без да се замисляте излишно върху написаното. Ако разбрахте този текст, бъдете доволни от себе си! Не всеки човек може да прочете този текст!

+ и за да ти го подплътя не е самов ъпроса в препинателните знаци, някъде ги има, но това тире единственият небуквен знак, който означава дума. Ако ме разбираш....
 
Ами да беше пробвал с нещо по-сложно, и без това представянето на уменията ти беше слабо, а сега съвсем пропадна;)
Пропаднах с какво точно? Че ми е интересно.
То един път вече написано, ест че всеки, ще го разчете, това беше много глупаво, но поважното е че ако е било нарочно е подло, което го направи вени8 - ами напиши "разчетох го", и изчакай да видим колко други ще успеят.

+ направо провали този интересен експеримент, но и аз съм си виновен, че когато го пуснах не поставих определени условия....бях си пийнал честно казано :)
 
Последно редактирано:
Не е провален експериментът, защото масово е пускан във Фейсбук и е познаван за секунди от хиляди, така че- ето защо казвам, че това не са уникални умения. Оттук се разкрива едно преувеличение на възможностите, или по-скоро непознаване на възможностите на другите, нереална преценка и така нататък. Оттук нататък по логически път се оспорва и следващото ти твърдение, че можеш да доразвиваш идеи. Извинявай за искреността, не виждам причина да лъжа и да замазвам. Да не говорим, че е разочароващо, понеже тук сме хора с идеи и за момент може да повярваме, че сме намерили партньор:)
 
Не е провален експериментът, защото масово е пускан във Фейсбук и е познаван за секунди от хиляди, така че- ето защо казвам, че това не са уникални умения. Оттук се разкрива едно преувеличение на възможностите, или по-скоро непознаване на възможностите на другите, нереална преценка и така нататък. Оттук нататък по логически път се оспорва и следващото ти твърдение, че можеш да доразвиваш идеи. Извинявай за искреността, не виждам причина да лъжа и да замазвам. Да не говорим, че е разочароващо, понеже тук сме хора с идеи и за момент може да повярваме, че сме намерили партньор:)
И не съм казал че са уникални, уникални означава единствени по рода си. След, като е пускано много пъти колко хора са го решили сами и колко са го копирали не е много ясно. И да са го решили хиляди, още повече не са. И се обзалагам, че почти всеки е допуснал грешка с тирето, което аз обясних защо не е тире...
 
Вихрушката която стана в тая тема, е доказателство че е по-добре да не се прибързва и да се подредят и добре обяснят нещата.

Все пак аз не неправилно съм написал - доразвиване на идеи.

Но тук има особености и детайли, които всъщност са важните.

Когато прибързах, аз не написах всъщност кога "процесора" ми работи най-добре и у идват идеите и по какъв начин.

Най-добрите идеи ми идват когато се запозная с даден проект, как точно той се развива и по какъв начин се реализира. Да, това е нещо, което много хора го могат, да доразвият, подобрят или махнат излишното. При мен по различното е, че мисълта и усета, а те според мен са взаимосвързани, на базата на някакъв наглед несвързан или далечносвързан дребен детайл ми хрумва добрата идея.

Не знам как се приема, и кой колко ме разбира, но просто така ми функционира "кутията". По някой път греша, но в много повечето случай на базата на някакви нагледн несвързани неща си правя правилният извод за определено нещо. Ест и на базата на познания, без някакви познания по темата не става. Както и комбинирано с логика. Всички тези неща са взаимообвързани.

Ето един пример, на който сигурно много, ще ми се изсмеят.

Шарапова не я допуснаха на Ролан Гарос, под предтекста, че е вземала допинг. Само, че тя си изтърпя наказанието. Съответно е рускиня - от няколко години тече антируска кампания, която в момента утихна щото става промени. Та, всъщност Шарапова я отрязаха, защото е рускиня, защото Макрон и Меркел са хората на Клинтън, защото те са основното копие срещу Русия. Всичко това е и свързано с още други подробности и леки детайли, които няма да се впускам да ги пиша.
 
Аз имам няколко въпроса в една и съща насока :)

Колко идеи си реализирал успешно до момента?
Колко са били неуспешните?
На колко познати и непознати си помогнал успешно в бизнес отношение?
А неуспешно?
Във всяка сфера ли можеш да помогнеш?
 
Аз имам няколко въпроса в една и съща насока :)

Колко идеи си реализирал успешно до момента?
Колко са били неуспешните?
На колко познати и непознати си помогнал успешно в бизнес отношение?
А неуспешно?
Във всяка сфера ли можеш да помогнеш?
Тепърва започвам да се занимавам с какъвто и да било частен бизнес. Това ти отговаря и на следващите няколко въпроса.
На последния - мога да помогна в която и да е сфера, стига да знам как определеното начинание се е развивало досега, така виждам прос и конс дет се вика :)

Един човек ми прати запитване да му дам идея за банери, как да му дам конкретна идея, ако не съм запознат какво е правил досега, така виждам къде може да се подобри или къде е лошо практикувано.

Един вид сравнение, като искаш подобряване на нещо от някой, си помисли какво точно искаш, от сорта на някой детайл, метафорично малко за коли - цвета ли те интересува, марката ли, модела ли, двигателя ли или багажника...

+ т.е. а ми мисля, че се опитах да го обясня подробно :)
Най-добрите и работещи идеи ми идват Когато се запозная как точно е развиван даден проект.
Да, наистина досега с бизнес не съм се занимавал, било онлайн или не. Но в самият живот това редовно ми се случва - да видя къде нещо е кофти направено, и къде може да бъде подобрено.

++ само, че нали се сещаш, че нямам време да се запознавам с даден проект, просто за да дам добра безплатна идея...

Казано, да мога да отделя някакво време за безплатна идея, но не е моя работа в този случай да се запознавам с проекта, а на човека който иска доразвиване - той трябва да обясни, ако е наясно какво точно е правил досега и какво е получил.
 
Последно редактирано:
успявам да виждам къде е слабостта в идеята и къде може да се подобри.
и даже и аз не знам как го сметнах но без да решавам задачата по устав написах само = на еди колко си и отговора беше точно този, учителката не ми повярва

Предвиждаш траектории на база данни и проектираш най-успешната. ;)
Нещо като индиго децата. Изгледай този и другия филм, ако не си ги гледал.

Успех!
 
Предвиждаш траектории на база данни и проектираш най-успешната. ;)
Нещо като индиго децата. Изгледай този и другия филм, ако не си ги гледал.

Успех!
Никакво индиго дете не съм. Нито съм уникален.
Нито пък съм гений, макар, че според тестове (на които аз много не се доверявам) имам доста високо IQ. Но това кой, колко е интелигентен базирано на тест е спорен въпрос, може да съм много интелигентен в някакво отношение и да съм простак в друго.
Вероятно имам и лека форма на дислексия - доста често при писане разменям букви. Както и на моменти липса на концентрация.
 
С всяка следваща тема последно време затъваш.
Казал слепият на едноокият :)
 

Горе