Предложение за нова секция на форума

От: Предложение за нова секция на форума

Мерси.Виж каква случайност.Вчера пуснах тема в която попитах дали има бългрски форум за офлайн бизнес и няколко часа след това се появи такъв форум.И в същото време направих стотния си пост :)
 
От: Предложение за нова секция на форума

Така е екстра секцията. Честита! А и като икономист по професия мога да пиша или поне ще ми е интересно се ровя там. Хубаво е, когато всичко е добре подредено
 
Re: От: Предложение за нова секция на форума

Така е екстра секцията. Честита! А и като икономист по професия мога да пиша или поне ще ми е интересно се ровя там. Хубаво е, когато всичко е добре подредено

Да ни е честито. Айде, ще имаме точно нужда от такива като теб, за да се напълни и разшири секцията. :) Всяка полезна информация за бизнеса, инвестициите и икономиката са добре дошли там. ;)

Колкото повече толкова повече. Дано е старт на един нов голям форум за Бизнес, инвестиции, икономика, не както до сега - само за онлайн бизнес. :)
 
Честито на всички. Хубаво е когато има градация. А като гледам Инвестора, баси сухата история. Верно няма местенце, което да е за бизнес, инвестиции, финансова търговия, икономика и всички около това. Не говоря за некви си сайтчета и блогове, които превеждат от чуждестранните сайтове, а за място където да се събират хора с идеи, опит и въпроси. Все пак така се ражда нещо ново, от дискусии и коментиране на дадена възможност. ;)
 
От: Предложение за нова секция на форума

Почове, що не я ударите на едно домейнче със същото име, но друго разширение и просто да стане отделен форум. Мисля че ще се разводни така и самата секция и форума тук. Разбира се това е мое мнение, но с няколко банера тук ще намерите доста потбрибители за там, ми се струва.

Успех на секцията. Ще се старая да бъда активен и там с каквото мога.
 
От: Предложение за нова секция на форума

Това да има раздел "Политика" беше добро решение, защото платените писачи ще гледат реклами и някои от тях даже може да научат нещо и да решат да се преквалифицират - да спрат с платеното тролене и да започнат да се занимават с нещо по-сериозно.

„Плащат ти мизерни пари за политическо тролене? Цъкни тук и прочети как да вадиш повече пари от по-продуктивни дейности!“
 
От: Предложение за нова секция на форума

Що счупихте форума, бре! Аз като съм свикнал офтопика да е в началото ся ми се вижда мега терсене. :( Каква му е идеята да е така?

Иначе честито за новата секция. :mrgreen:
 
@gangster, малко се поподредиха нещата. А и от време на време си трябва да се прави нещо да се оптимизират нещата. Извадихме и много читави теми за бизнеса от офтопика, което малко губи смисъл. Сега след като поизвадим още няколко теми, ще я поразширим малко - с подсекции. Да не се стряскате. :) Но няма как, явно предложението преди няколко дни не бе случайно, защото наистина имаше за вадене теми от това естество.
 
От: Re: Предложение за нова секция на форума

С какво точно се занимаваш, интересно ми е какви секции реално ще са интересни за теб. Питам от гледна точка на потребителя - търговия, производство, стокови операции и т.н. Не казвай нишата или пазара, а типа дейност. :) За протокола да се знае. ;)

Идеите сами ще си дойдат. Проекти, скоро (ако успеем да се класираме за 2015 г.) ни чакат и няколко проекта даващи шанс на предприемачите да стартират свой собствен бизнес.

аз се занимавам с недвижими имоти , и т.н и т.н млад човек , който иска да се запознае и да комуникира с други предприемачи . Харесвам си бизнеса ,но като амбициозен човек искам да инвестирам и в други ниши а ИТ-то ми звучи интересно . Второ търся и чистата комуникация готино е да си говориш с предприемчиви хора . От наблюденията ми голяма част от присъстващите във форума са млади ентусиасти които нямат опит , пари а само "ГОЛЯМАТА ИДЕЯ " и много често са недодялани и по мое мнение първо би следвало дапреминат през малко офлайн теми като - преговори , срещи , начин на поведение , описване на теми и т.н и чак тогава да могат да скочат във онлайна , защото обикновено се случва следното

"здравейте аз съм еди си кой имам страшна идея " колегите го питат да сподеил , той я представя по най некадърния начин , поставя условията и нуждите си по най -некадърния начин и бива смазан от подигравки , ругатни и т.н от акулите тук . след което спира да влиза "защото се чувства неразбран и не на място . :)

Ох късно е и честно казано може да съм написал и доста граматически неиздържани неща :) но пък са си емоционални
Честито и благодаря за офлайн секцията

Поздрави !
 
Добре казано. Това, което каза като админ го наблюдавам много често. За жалост, по-добре тук да го срежат някой, отколкото публично вече като се е запътил с предложението си към бизнес ангелите. ;) Там ще е брутално, тук минава меко. :)

Супер, че се занимаваш с недвижими имоти. Дори, мислехме (аз де, че малко изкривени ми идват от време на време) да има и такава подсекция, но за момента е тази, която скоро ще се разцепи на подсекции. За жалост за недвижимите имоти нямаме много теми, за там ще се поогледаме, но мисля, че трябва активност в тази насока, за да се обособи такава. :) В един форум информацията тече (което е логично) от общото към частното. И после към по-частното. И така. Както се вижда тук, всичко е макс до три нива - Форум -> Секция -> Подсекция.

Иначе най ще съм щастлив ако Секцията Инвестиции се разцепи добре на 4 подсекции. ;) И инвестирането в недвижими имоти да е една от тях. ;)
 
От: Предложение за нова секция на форума

Не е нужно да правите секция за недвижими имоти специално заради моя бизнес . Важното според мене е ,че ще можем да си говорим за офлайн а те практиките са си що годе еднакви . Аз ще дам съвет на някого в моя ресор , друг ще ми даде за неговия ресор и ще си помагаме :) Както аз пак казвам научих доста неща от онлайна докато си чета тука :))) . Наблюдавам и друго интересно явление , че не съм единствения с офлайн бизнес тук , абе доста са си хората само че нямат тема в която да си говорят за това :))) . Междудругото мисля и че онази идея за консорциума от предприемачи дето я писахте би могла и именно би се случила с помощ на офлайн предприемачи имайки предвид ,че те познават face-2-face комуникацията , преговорите , разговорите и др. докато това липсва при по-голямата част от онлайна .

ахах даже от работа влязах днеска да видя отговорите тук , като се прибера ще разгледам новата секция . Смятай колко съм се надъхал значи а ? :D
 
Много се радвам, че си надъхан. :) То ако се се създава подсекция, реално ще е заради прекаленото много теми по даден въпрос. В случая, свързан с бизнеса с недвижимите - офиси, апартаменти, сгради, парцели, складове, концесии и прочие. :) И на мен ми е много интересна тази материя, защото си е един вид наливане в друг тип инвестиция, която е далеч от сегашната. Все си е бизнес, но все пак си има тънкостите.

Ще ми се някой по-адванс като теб или някой друг занимаващ се с тази материя да сподели малките тънкости. Да видя какви подводни камъни има, какво ги кара да се развиват в тази насока, какви са успешните практики. Нещо като един менюал или съветчета. Да речем, че утре някой уебмастър тук, занимаващ се със сайтове и онлайн маркетинг, иска да обърне част от парите си в недвижимо с цел инвестиция. Дали ще работи с някой брокер, за да направят бързо 2 сделки (купуване, малко подобряване на недвижимото имущество и бърза продажба с печалба), или ще купи нещо в дългосрочен план - апартамент или офис, който да дава под наем. А защо не и цял склад, който да отдава под наем, парцел на рента и подобни. Дори и не съм много в час кое какви рискове крие и как може да се избегнат.

Та, общо взето за това исках. :)

Но както споменах - една подсекция се ражда само при наличието на съдържание и интерес към нея. :)
 
От: Предложение за нова секция на форума

Не е нужно да правите секция за недвижими имоти специално заради моя бизнес . Важното според мене е ,че ще можем да си говорим за офлайн а те практиките са си що годе еднакви . Аз ще дам съвет на някого в моя ресор , друг ще ми даде за неговия ресор и ще си помагаме :) Както аз пак казвам научих доста неща от онлайна докато си чета тука :))) . Наблюдавам и друго интересно явление , че не съм единствения с офлайн бизнес тук , абе доста са си хората само че нямат тема в която да си говорят за това :))) . Междудругото мисля и че онази идея за консорциума от предприемачи дето я писахте би могла и именно би се случила с помощ на офлайн предприемачи имайки предвид ,че те познават face-2-face комуникацията , преговорите , разговорите и др. докато това липсва при по-голямата част от онлайна .



ахах даже от работа влязах днеска да видя отговорите тук , като се прибера ще разгледам новата секция . Смятай колко съм се надъхал значи а ? :D

Аз лично имам интерес към недвижимите имоти, но както и да гледам не мога да намеря имот, които да дава нещо повече от 5-6 % възвращаемост. Та ми е интересно до каква възвращемост е постигнал колегата, и с какви типове имоти се занимава
 
Re: От: Предложение за нова секция на форума

Аз лично имам интерес към недвижимите имоти, но както и да гледам не мога да намеря имот, които да дава нещо повече от 5-6 % възвращаемост. Та ми е интересно до каква възвращемост е постигнал колегата, и с какви типове имоти се занимава
Мда, това си плачи за една хубава тема. ;) Сериозно може да се замисли STLINA. Аз с радост също ще я прочета. Дори и да не е 1000 думи писаници, 2-3 изречения.:)
 
От: Предложение за нова секция на форума

Добре :) Ще напиша тема приятели . Ще взема за опорни точки въпросите които дадохте преди отгоре Блинки и Рънър .

Сори за забавения огтовор днеска го видях
 

Горе