Предложете някой добър сериал


Raspberry Pi с LibreELEC OS медиа център с инсталирано Kodi + addons: Elementium, Zelka Magnet Video, Zamunda, FilmiFen, FilmiSub не бачка и им позлвам сайта през браузер на Смарт ТВ или компа. Добавките за другата Замунда и filmi7 са блокирани източниците им от Англия, но от България всички добавки и ала бала за торенти работят. Тествано това лято когато си бях у дома :)

Можеш и телевизия да гледаш с добавка за Булсатком ако имаш договор или ако имаш m3u list от някъде за теле канали.
Винаги съм се чудел на Raspberry Pi. Веднъж в медиамаркт гледам такова чудо.Викам купувам го, но видях само една платка няма нищо.Ти как го сглоби и инсталира LibreELEC-а?
 
Винаги съм се чудел на Raspberry Pi. Веднъж в медиамаркт гледам такова чудо.Викам купувам го, но видях само една платка няма нищо.Ти как го сглоби и инсталира LibreELEC-а?
Ей сега ше ти обясня :)

Купуваш Малинка аз имам няколко 0, 2, 4 моделите. Последния е по-скъп, но има рам 4,6,8 зависи колко пара ти се дава. Модел 2 също става.

Трябва ти карта 16 Гб или 32 ГБ може и 8. Сваляш от тук LibreELEC версия според това какъв хардиуер имаш. Инсталираш на картата памет с Rufus - Create bootable USB drives the easy way трябва ти четец за картата през USB вграден в лаптопа или компа.

Когато е готова картата слагаш я в малинката връзваш кабелите към ТВ и мишка и клавитура за настройките към малинката. Когато стартира е с разни основни скинове и натройки. Има няколко стъпки да се свържеш към рутера си безжично или с кабел. Няма нищо сложно все едно си настройваш новия лаптоп.

Сега има няколко по тегави неща относително казано. Трябва да разрериш инсталиране от Неизвестни източници намира се в System-Settings-Addons

За да инсталираш адоните ти трябва източник хранилище за добавки това го прави един българин. Имаше и Коди фен форум до преди няколко дни, но гледам домейна им избягъл :)

Някой ден ако решиш да пробваш звънни и ще давам инструкции :)

IMG_20220823_152331.jpg
 
Ей сега ше ти обясня :)

Купуваш Малинка аз имам няколко 0, 2, 4 моделите. Последния е по-скъп, но има рам 4,6,8 зависи колко пара ти се дава. Модел 2 също става.

Трябва ти карта 16 Гб или 32 ГБ може и 8. Сваляш от тук LibreELEC версия според това какъв хардиуер имаш. Инсталираш на картата памет с Rufus - Create bootable USB drives the easy way трябва ти четец за картата през USB вграден в лаптопа или компа.

Когато е готова картата слагаш я в малинката връзваш кабелите към ТВ и мишка и клавитура за настройките към малинката. Когато стартира е с разни основни скинове и натройки. Има няколко стъпки да се свържеш към рутера си безжично или с кабел. Няма нищо сложно все едно си настройваш новия лаптоп.

Сега има няколко по тегави неща относително казано. Трябва да разрериш инсталиране от Неизвестни източници намира се в System-Settings-Addons

За да инсталираш адоните ти трябва източник хранилище за добавки това го прави един българин. Имаше и Коди фен форум до преди няколко дни, но гледам домейна им избягъл :)

Някой ден ако решиш да пробваш звънни и ще давам инструкции :)

Виж файлът 25339
Благодаря!
За коди и адоните ги имам на тв бокса и компютъра.Знам как да ги инсталирам.
Мен друго ми е въпроса.Тази малинка, нито захранване има никакви кабели.
Как се добавят тези неща?
 
Ей сега ше ти обясня :)

Купуваш Малинка аз имам няколко 0, 2, 4 моделите. Последния е по-скъп, но има рам 4,6,8 зависи колко пара ти се дава. Модел 2 също става.

Трябва ти карта 16 Гб или 32 ГБ може и 8. Сваляш от тук LibreELEC версия според това какъв хардиуер имаш. Инсталираш на картата памет с Rufus - Create bootable USB drives the easy way трябва ти четец за картата през USB вграден в лаптопа или компа.

Когато е готова картата слагаш я в малинката връзваш кабелите към ТВ и мишка и клавитура за настройките към малинката. Когато стартира е с разни основни скинове и натройки. Има няколко стъпки да се свържеш към рутера си безжично или с кабел. Няма нищо сложно все едно си настройваш новия лаптоп.

Сега има няколко по тегави неща относително казано. Трябва да разрериш инсталиране от Неизвестни източници намира се в System-Settings-Addons

За да инсталираш адоните ти трябва източник хранилище за добавки това го прави един българин. Имаше и Коди фен форум до преди няколко дни, но гледам домейна им избягъл :)

Някой ден ако решиш да пробваш звънни и ще давам инструкции :)

Виж файлът 25339
За не толкова разбиращите няма ли да е по-лесно един Андроид ТВ бокс? Например Xiaomi MI TV Box S

Буквално е plug n play
 
Благодаря!
За коди и адоните ги имам на тв бокса и компютъра.Знам как да ги инсталирам.
Мен друго ми е въпроса.Тази малинка, нито захранване има никакви кабели.
Как се добавят тези неща?
Ами купуват се. В БГ не зная, но тук от сайта където си купуваш малинката има и целия набор кабеляци. Моделите 0,2,3 са с микро USB захранване, 4 е C type.

Изходящото напрежение за 2 и 4 трябва да е 5 волта за другите модели съм си позлва;; зарядните от телефони останали през годините.

HDMI за 1,2,3 са нормални, за 0 е мини, за 4 микро.
 
За не толкова разбиращите няма ли да е по-лесно един Андроид ТВ бокс? Например Xiaomi MI TV Box S

Буквално е plug n play
Пак трябва да се инсталира коди и адоните. Идват с техните си апликации. ТВ боксовете са буквално телефони без сим ползващи ТВ за екран. На смарт ТВ също може да се инсталира Коди стига да е с Андроид и като цяло е най-лесния вариянт.

Аз от недоглеждане купих някаква Тошиба Смарт ТВ 42", но с Линукс версия на която не може да се инсталира нищо :) и за това си бутам с малинката :)
 
Последно редактирано:
Аз си гледам всичко на Руски, те имат сайтове всичко излиза с професионален дублаж HD качество, кеф ти на телефона, кеф ти на телевизора, кеф ти на компа, без да инсталираш нищо, просто отваряш сайта и прехвърляш на телевизора с едно натискане.

Последно гледах един Корейски сериал, не е лошо сериалчето, малко е лековато, но става, даже се гледа на един дъх:


Загледах и тая кретения, но нещо не ме хвана, може би трябва да изтърпя няколко епизода:)


Ааа и това ми изглежда обещаващо:

 
Последно редактирано:
Аз си гледам всичко на Руски, те имат сайтове всичко излиза с професионален дублаж HD качество, кеф ти на телефона, кеф ти на телевизора, кеф ти на компа, без да инсталираш нищо, просто отваряш сайта и прехвърляш на телевизора с едно натискане.

Последно гледах един Корейски сериал, не е лошо сериалчето, малко е лековато, но става, даже се гледа на един дъх:


Загледах и тая кретения, но нещо не ме хвана, може би трябва да изтърпя няколко епизода:)


Ааа и това ми изглежда обещаващо:

Морето на спокойствието никак не е зле, Разделение кърти, тегав е за гледане обаче схванеш ли идеята направо е лудница.
 
За не толкова разбиращите няма ли да е по-лесно един Андроид ТВ бокс? Например Xiaomi MI TV Box S

Буквално е plug n play
Имам няколко андроид бокса и всичко има на тях инсталирано, но друго си е сърбежа.
 
Домът на Дракона вчера излезе епизод 1 не е зле не е и супер-супер ама става за забавление стига да си падаш по мечове, цици ( още са малко де) и кръв ( в изобилие). Което ме връща към сериала Рим от 2005. За мен си остава основопололжника на днешната мания по ТВ сериалите заедно със Старгейт вселената започната от SG-1

For All Mankind Season / В името на човечеството също е добре до сега 3 сезона.
 
Аз си гледам всичко на Руски, те имат сайтове всичко излиза с професионален дублаж HD качество, кеф ти на телефона, кеф ти на телевизора, кеф ти на компа, без да инсталираш нищо, просто отваряш сайта и прехвърляш на телевизора с едно натискане.
Не знам защо,може би на психологическа основа, но гледам тук много руски филми.А в България никога не съм го правил.Гледам сериали предимно за войната,как русите са побеждавали немците.Направо ме кефи ,като каже някой "За Родину".Може би е свързано, че тук сме за тях, както преди виетнамците в България.
Има някаква връзка.
Днеска една девойка в магазина ми казва не разбирам английски-говори на немски.
Големи патриоти уж-ами да си оправят езика.Всичко е с гъза напред, и числа и словоред на думи.И не мога да им хвана логиката.
Има една бабка немкиня я бъзикам.
Ich liebe dich и тя се радва, а аз добавям нихт и се ядосва.
Толкова прост народ отностно езика не съм чувал.Дори имат диалектни вестници ужас.
Само една езикова реформа са направили след ВСВ.Всичкото е толкова омешано.
В една провинция, ако разбираш езика в другата едвам те разбират, дори и да си немец.:)
 
Големи патриоти уж-ами да си оправят езика.
Това ме развесели. Как да го оправят? :)

А относно диалектите - иди в трънско и виж дали ще им разбереш нещо. То и у нас всяка махала си има собствен диалект, пък и книжовния ни език е доста труден като граматика и произношение.

Много се смях на Клейтън От Редактет (американски журналист) като не можеше да произнесе името на Диляна Гайтанджиева. Накрая я наричаше само ''Дилиана - грейт журналист''. :)
 
Отивам аз в държавна институция и казвам на жената, дали знае английски?
А тя демонстративно отговаря-Знам, но няма да говоря!
С усмивка и въздишка и казах ще се опитам на немски колкото знам.Пиам я на развален немски, но дали ме разбра правилно-мисля, че не.Аз бях за нея, а тя ме отпрати до другата сграда.Друг път три пъти звъня на жена от общината и не мога да разбера никаква дума.Като почнат да говорят всичко ти се струва едно и е монотонно без мелодия, не е като френския и като италианския - Затова нямат немски песни-хитове, а Модерн Толкинг имат ли хитове на немски.
И в България има диалекти, но не пишат на тях.
Доколкото знам най-чистия разбираем немски се говори в Дрезден.
Шефката ми от Северна Германия женена за баварец от 30години, казва понякога не го разбирам какво говори.
Ти учила ли си немски?
Най-дългата дума в немския език се състои от 79 букви.
Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
В приблизителен превод: "Закон за прехвърляне на задачите по надзора над етикетирането на различни видове говеждо месо".
И всичките думи се пишат слято!
 
Отивам аз в държавна институция и казвам на жената, дали знае английски?
А тя демонстративно отговаря-Знам, но няма да говоря!
С усмивка и въздишка и казах ще се опитам на немски колкото знам.Пиам я на развален немски, но дали ме разбра правилно-мисля, че не.Аз бях за нея, а тя ме отпрати до другата сграда.Друг път три пъти звъня на жена от общината и не мога да разбера никаква дума.Като почнат да говорят всичко ти се струва едно и е монотонно без мелодия, не е като френския и като италианския - Затова нямат немски песни-хитове, а Модерн Толкинг имат ли хитове на немски.
И в България има диалекти, но не пишат на тях.
Доколкото знам най-чистия разбираем немски се говори в Дрезден.
Шефката ми от Северна Германия женена за баварец от 30години, казва понякога не го разбирам какво говори.
Ти учила ли си немски?
Най-дългата дума в немския език се състои от 79 букви.
Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz
В приблизителен превод: "Закон за прехвърляне на задачите по надзора над етикетирането на различни видове говеждо месо".
И всичките думи се пишат слято!
тук може да поспорим малко за песните на немски език ... давам ти прост пример с Фалко

 
Затова нямат немски песни-хитове, а Модерн Толкинг имат ли хитове на немски.
Е как бе...
 
Рамщайн също
 
 
тук може да поспорим малко за песните на немски език ... давам ти прост пример с Фалко

да не се сетих да го пиша иначе други няма.
А почти всяка година латино-италиано са бест оф те бест!
 
Последно редактирано:
За мен немците са работохолици.Родени са с една цел работа, а по нашите ширини за забавления:)
Пробвайте се дали с българска обща култура да вземете немски паспорт.
Доста глупави въпроси.А аз мислех, че ще пишат колко време след ...
"германският император Карл V е говорил на немски само с конете си, във „варварска“ България, апостолите Кирил и Методий са създали и разпространили българската писменост“."Г.Димитров

Условията за получаване на германско гражданство включват и един тест, който проверява познанията за Германия. Всеки кандидат получава 33 въпроса с по три възможни отговора, като само един от тях е верен. Ако съдържа поне 17 правилни отговора, тестът е положен успешно. Измежду въпросите в конспекта (които са много повече от 33) тук сме подбрали 30. Тази подборка не е представителна или официална, но може да Ви послужи да проверите познанията си за Германия. Верните отговори ще откриете най-долу.


1. Германия е:
А) социалистическа държава
Б) диктатура
В) федерална държава
2. Формата на държавно управление в Германия е:
А) монархия
Б) република
В) княжество
3. Партия, която има за цел установяването на диктатура, е:
А) противоконституционна
Б) толерантна
В) законопослушна
4. Кой федерален канцлер е получил Нобелова награда за мир?
А) Конрад Аденауер
Б) Вили Бранд
В) Герхард Шрьодер
5. Кой от тези органи не е част от изпълнителната власт?
А) полицията
Б) данъчната служба
В) съдилищата
6. Икономическият модел на Германия се нарича:
А) свободно централно стопанство
Б) социална пазарна икономика
В) планова икономика
7. Коя от изброените области не е германска федерална провинция?
А) Мекленбург-Предна Померания
Б) Северен Рейн-Вестфалия
В) Елзас-Лотарингия
8. Какво разбраме под политическия термин „опозиция“?
А) Управляващата партия
Б) Партии, които не управляват
В) Партии, останали под 5-процентната бариера
9. Кое от тези наказания е в съзвучие с германската конституция?
А) Парична глоба
Б) Телесни наказания
В) Смъртно наказание
10. Кое от основните права на гражданите в Германия важи само за чужденци?
А) Закрила на семейството
Б) Правото на политическо убежище
В) Закрила на човешкото достойнство
11. Кой е правилният ред на цветовете на германския флаг?
А) Черно, златно, червено
Б) Златно, черно, червено
В) Черно, червено, златно
12. Кога в Германия е въведено избирателното право за жени?
А) 1918 г
Б) 1928 г.
В) 1920 г.
13. Кое е официалното име на германската конституция?
А) Германски основен закон
Б) Основен закон
В) Федерален закон
14. Какво е изобразено на герба на Федерална република Германия?
А) Федералният лъв
Б) Император Вилхелм Втори на кон
В) Федералният орел
15. Член първи от Основния закон (конституцията) гарантира:
А) свободата на словото
Б) ненакърнимостта на човешкото достойнство
В) религиозната свобода
16. Кой приема новите федерални закони?
А) Правителството
Б) Федералният конституционен съд
В) Парламентът
17. Сътрудничеството между различни партии с цел сформиране на правителство се нарича:
А) коалиция
Б) фракция
В) министерство
18. С какво разполага всяка отделна федерална провинция в Германия?
А) Със собствена валута
Б) Със собствено правителство
В) Със собствена армия
19. В кой избор гражданите не участват пряко?
А) В избора на депутати в провинциалните парламенти
Б) В избора на федерален президент
В) В избора на депутати в Бундестага
20. На колко окупационни зони беше разделена Германия след Втората световна война?
А) 4
Б) 5
В) 3
21. Колко души наброява германското население?
А) Около 82 милиона
Б) Около 85 милиона
В) Около 75 милиона
22. Посочете името на първия канцлер на Федерална република Германия:
А) Конрад Аденауер
Б) Вили Бранд
В) Хелмут Шмит
23. Кога Германия въведе еврото?
А) През 2001 г.
Б) През 2002 г.
В) През 2003 г.
24. Кога във ФРГ настъпи „икономическото чудо“ през 20 век?
А) През 50-те години
Б) През 40-те години
В) През 70-те години
25. Кой от тези три документа е задължителен за всеки германец над 16-годишна възраст?
А) Карта за социална осигуровка
Б) Задграничен паспорт
В) Лична карта
26. Какво е забранено според Основния закон (конституцията)?
А) Военната служба
Б) Работата в чужбина
В) Принудителният труд
27. Кой избира федералния канцлер?
А) Народът
Б) Бундестагът
В) Федералното събрание
28. Какво се случва на 8 май 1945 година?
А) Приключва Втората световна война
Б) Издигната е Берлинската стена
В) Умира Адолф Хитлер
29. Колко на брой са федералните провинции в Германия?
А) 14
Б) 16
В) 18
30. Колко пъти германският отбор печели Световното първенство по футбол?
А) 4
Б) 3
В) 5


Ето и верните отговори:


1 – В; 2 – Б; 3 – А; 4 – Б; 5 – В; 6 – Б; 7 - В; 8 – Б; 9 – А; 10 – Б; 11 – В; 12 – А; 13 – Б; 14 – В; 15 – Б; 16 – В; 17 – А; 18 – Б; 19 – Б; 20 – А; 21 – А; 22 – А; 23 – Б; 24 – А; 25 – В; 26 – В; 27 – Б; 28 – А; 29 – Б; 30 – А.

Имах 7 грешки:)
 
Ти учила ли си немски?
Не би ми хрумнало дори в най-тежкото състояние на умопомрачение. :)
Предположих, че въпросът е отправен към мен.

п.с. Това, което най-много ме дразни в немците, е желанието да натрапват грозния си неразбираем език. Почти няма немски продукт, който да има описание, листовка и на английски. Ако вносителят не е лепнал допълнително такава - няма начин да разбереш какво купуваш и как се използва. Аз обаче много не вярвам на писанията на търговците, защото в повечето случаи преводите им се правят от някой петокласник с основно ниво на познаване на езика.

Със сигурност малко преувеличавам, но е факт, че швабите не намират за нужно да се съобразяват с възможностите на интернационалната си клиентела.
 

Горе