Предложете някой добър сериал

Не би ми хрумнало дори в най-тежкото състояние на умопомрачение. :)
Предположих, че въпросът е отправен към мен.

п.с. Това, което най-много ме дразни в немците, е желанието да натрапват грозния си неразбираем език. Почти няма немски продукт, който да има описание, листовка и на английски. Ако вносителят не е лепнал допълнително такава - няма начин да разбереш какво купуваш и как се използва. Аз обаче много не вярвам на писанията на търговците, защото в повечето случаи преводите им се правят от някой петокласник с основно ниво на познаване на езика.

Със сигурност малко преувеличавам, но е факт, че швабите не намират за нужно да се съобразяват с възможностите на интернационалната си клиентела.
но пък хубави коли правят :) Ауди !
 
но пък хубави коли правят :) Ауди !
Не знам, да ти кажа. Баща ми кара ауди и е постоянно при майстора за смяна на някаква част. Е, верно, че аудито му е набор, но е факт, че през половината време се кара, а през другата половина се ремонтира. :)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Не би ми хрумнало дори в най-тежкото състояние на умопомрачение. :)
Предположих, че въпросът е отправен към мен.

п.с. Това, което най-много ме дразни в немците, е желанието да натрапват грозния си неразбираем език. Почти няма немски продукт, който да има описание, листовка и на английски. Ако вносителят не е лепнал допълнително такава - няма начин да разбереш какво купуваш и как се използва. Аз обаче много не вярвам на писанията на търговците, защото в повечето случаи преводите им се правят от някой петокласник с основно ниво на познаване на езика.

Със сигурност малко преувеличавам, но е факт, че швабите не намират за нужно да се съобразяват с възможностите на интернационалната си клиентела.
Ето виждаш ли защо и аз не го харесвам, а уж казват имал логика.
Значи немеца трябва да му чуеш цялото изречение, за да разбереш за какво иде реч.Защото отзад се слага винаги отрицанието.Дадох ти пример с
Аз те обичам и Аз те обичам не.
Еба си. Дъра-дъра опс не.
А числата им са обърнати примерно на бг казваш 81, при тях е първо 1 после 8 /едно и осемдесет/ и разбираш, че става дума за 81.А аз чуя ли едно мисля, че е 18:)
Грозни руси и високи груби жени, затова правят убави коли.
Английския идва от немския, но доста се е изменил и окастрил.Което е хубаво, няма падежи и склонения, сложно спрягане по род и число, като при немците.
 
Последно редактирано:
Вчера звъня на един тел оператор.И питам отсрещния на немски
- Знаеш ли английски?
-Не! е отговора и ме пита от къде съм.
-БългЕрия! на балански акцент му казвам, а той пита
-Говориш ли немски или албански?
-Не!- му отговорих и каза, че ще ме свърже с английски говорящ, но така и не го направи.Та се наложи отново да звъня.Сега пишейки тези редове ми падна жетона за албанския.На Балканите е България може официален език да ни е албанския според неговите знания за географско разположение на страните.Обаче в такива съпорт центрове взимат всякакви важното е да знаят езици.Скоро гледах бг обява от Бургас.Търсят за западен тел. опер знаещи немски B2/C1 със заплата 2800-3000 лева.И доста неща ти предоставят.Някой, който немския му е натив или в немската е учил ще е супер.Щом в Бг дават толкова, колко ли ще е в Германия без посредници.Затова учете немски и английски.
 
Последно редактирано:
Вчера звъня на един тел оператор.И питам отсрещния на немски
- Знаеш ли английски?
-Не! е отговора и ме пита от къде съм.
-БългЕрия! на балански акцент му казвам, а той пита
-Говориш ли немски или албански?
-Не!- му отговорих и каза, че ще ме свърже с английски говорящ, но така и не го направи.Та се наложи отново да звъня.Сега пишейки тези редове ми падна жетона за албанския.На Балканите е България може официален език да ни е албанския според неговите знания за географско разположение на страните.Обаче в такива съпорт центрове взимат всякакви важното е да знаят езици.Скоро гледах бг обява от Бургас.Търсят за западен тел. опер знаещи немски B2/C1 със заплата 2800-3000 лева.И доста неща ти предоставят.Някой, който немския му е натив или в немската е учил ще е супер.Щом в Бг дават толкова, колко ли ще е в Германия без посредници.Затова учете немски и английски.
Аз пък където и да съм живял в чужбина ми беше по лесно да науча всички английско говорящи на Български език отколкото аз да уча английски :)
 
Аз пък където и да съм живял в чужбина ми беше по лесно да науча всички английско говорящи на Български език отколкото аз да уча английски :)
Но, едвали си бил в Германия.Страната на лицемерните работохолици.
Нали ги гледам всеки комшия сам си пие в градината бирата.А пред нея скъпа каравана и двете нови коли.Неговата и на женката.От другата му страна зад неговата оградата от борчета и ели е седнал комшията самотен с наденичка и бира.Нито музика, нито компания.А само една домашна котка.Която е ултра тиха сякаш е на наркотици, неочакваща нападател.
Те нямат улични кучета, никой не ги гони и дебне, затова котките са толкова спокойни .
 
Но, едвали си бил в Германия.Страната на лицемерните работохолици.
Нали ги гледам всеки комшия сам си пие в градината бирата.А пред нея скъпа каравана и двете нови коли.Неговата и на женката.От другата му страна зад неговата оградата от борчета и ели е седнал комшията самотен с наденичка и бира.Нито музика, нито компания.А само една домашна котка.Която е ултра тиха сякаш е на наркотици, неочакваща нападател.
Те нямат улични кучета, никой не ги гони и дебне, затова котките са толкова спокойни .
аз се чудя и мая чий го дириш в Германия? България е златна мина и неуспели са само неграмотните и мързеливите. Не виждам да попадаш в тази графа!
 
 
УНИКАЛЕН ФИЛМ , СКОРО ГЛЕДАХ ВСИЧКИ СЕРИИ КАКТО И ИГРАЛНИЯ ФИЛМ
Това е филма с най много псуване в целия свят... в Сърбия всеки един човек така си говори с псувня :)
 
аз се чудя и мая чий го дириш в Германия? България е златна мина и неуспели са само неграмотните и мързеливите. Не виждам да попадаш в тази графа!
Разликата е , че тук имаш права и задължения, а в Българи само задължения.
Герб ти краде бизнесо - попа, царя и султана минали към тях и няма на кой да се оплачеш.А, аз още първата година съдих хазяина ми в немски съд.Аз, който в български съд не съм влизал никога, поне да видя как е интериора.Горе пуснах въпросите за немско гражданство.В тяхната конституция, която се казва основен закон-член първи :
Член първи от Основния закон (конституцията) гарантира:
ненакърнимостта на човешкото достойнство.
Тук, като се абстрахираш от немския манталитет и начин на живее
живота е спокоен, подреден, тихичък, без веселие.
Няма деца, внуци живеят си отделно.След 18г., ако не следва шут в гъза на детето да се оправя в живота и се виждат по празниците с предварителна уговорка.
Защото дядо и баба трябва да решат имат ли нужда от шум и циврене на бебета.
Затова живеят над 80-90 години.
В книжарниците им в началото се чудих на поздравителните картички за рожденници 70-80-90 години.Виках им в Бг след 70 повечето са опадали.Не знам природата ли, егоистичния им спокоен начин на живеене ли , но 80 годишните изглеждат сякаш още 80 ще живеят.Другата страна са парите.Имаш ли опит,хъс, знания и немски ще направиш кинти.Много българи работят за себе си със собствени фирми.
Имаш ли занаят си супер.Циганите фризьорите правят луди пари.
Работиш ли за немска фирма добре плащат- защото работиш съвестно. Тук обявите за работа пише - търси се -м,ф,джендър:).Но това е за умните и знаещи немски българи.
Всичките други работят за сърби, италианци, албанци и турци.А там могат да те излъжат в заплащането и осигуровките.Но може да ги съдиш без да ти пука, ако не са спазили подписания договор.Най ги е страх от тяхното НОИ, затова винаги викам хората и там и в България сме еднакви.Единствено глобите ги спират.Германия според мен е правова, полицейска и адвокатска държава!
 
Последно редактирано:
Гледайте Five Days in Memorial - много добре показаха колко му дреме на американското правителство за собственият му народ. И се замислете колко му пука за украинци, сирийци, либийци,иракчани и тн.
 
Имаше един филм, турски, римейк на корейски филм. Драма.
 
Не е сериал но скоро ще излиза My Son Hunter за сина на Байдън. Изглежда да е интересен. Жени, наркотици, куфарчета и сделки.
 
Не е сериал но скоро ще излиза My Son Hunter за сина на Байдън. Изглежда да е интересен. Жени, наркотици, куфарчета и сделки.
Също документална поредица, която ще следя с интерес: The House of Hammer - за семейството на Арми Хамър, който си уби кино кариерата по най-тъпанарския начин. Аз лично много го харесвах..

 
Джон Снол

295257893_5231224980288075_1325545266504902255_n.jpg
 
Като стана за нови сериали, някой чувал ли е за този за Джон Снол? Нещо ново там да се говори? Този Хоум от Драконс изглежда добре, дори днес по ХБО е втори епизод от първия сезон. :)
Добре е, просто друга история. Няма съществени изнендади. See сезон 3 започна обещаващо. Мъж срещу пчела на Р. Аткинсън е свежо попадение това лято.
 

Горе