Предложете тествани SEO специалисти

Re: От: Предложете тествани SEO специалисти

И как все насочвате, като един няма портфолио?
това което имате е шуробаджанащина :oops:

Не знам колко си активен във Facebook, но специално Бико си шерва доста често скриншоти от сайта, който оптимизира в момента - мисля, че беше Lechenie.bg.

Добрият оптимизатор знае не само кои са му конкуренти в дадена ниша, но и според вида оптимизация и работа - кой седи зад тази конкуренция. Така, че дори и на има или няма шуробаджанащина, лесно може да се определи. Естествено, ако сайта се работи от оптимизатор, който познаваш. ;)
 
От: Предложете тествани SEO специалисти

Темата определено е полезна. Според мен оптимизатор трябва да се избира по портфолиото. Да може да покаже на клиента свои скорощни резултати черно на бяло, ето тези сайтове са оптмизирани по ето тези ключови думи/фрази за такъв период от време, та дори трафик статистики да се приложат, след рангването, съответно отваряш гоогле и проверяваш. Или с други думи, когато цифрите говорят и боговете мълчат. Останалото са кафеджийски разтягания на лукуми.
И другият ключов момент е оптимизатора да може да постави някакви ориентировъчни цени и срокове на изпълнение, след като се е запознал с проекта и направил анализ. Не е казано точни, защото това е невъзможно, знаем защо:), но да има някакви рамки. Това говори, че има опит зад гърба си и знае общо взето как стоят нещата в нишата на клиента.

Няма да е лошо колеги, които са имали вземане-даване с фирми за оптимизация да споделят какви са били резулатите, с кого са работили и подобни:wink:
 
Re: От: Предложете тествани SEO специалисти

http://www.similarweb.com/website/lechenie.bg

Май е по-добре да започне да се занимава с фейсбук оптимизация, щом толкова му върви...
явно хората обичат да споделят болести и хапчета :p

Еми то за всяка ниша си има трафик. Ако трябва да съм честен здравните портали не са на кой знае какво ниво. А реално трафика е много, а и рекламодателите в този бранш са щедри. :) Може да се сетите кои са. :)

@waldes, да напълно съгласен. Има едно малко лошо "ако" и то е свързано с това, клиента е решил да се откаже от услугите на един оптимизатор, защото си е първи от година и няма какво да го помести (поне според мен). И не след дълго, като всяко нещо, което не се поддържа пропада. Как да си сложиш нещо такова в портфолиото. Имал съм точно няколко примера и реално тук идва скриншотовете, колкото могат да се водят като доказателство.

Най-силно може да повлияе комбинация от две неща - години опит и портфолио, в което оптимизираните сайтове са в доста "тежки" ниши. За мен това е доста силен критерии. А не дай си боже и да разбера с какъв бюджет го е постигнал (това е само с детайлен анализ и слухове), то тогава още по-точно може да се вземе решение. :)
 
От: Re: От: Предложете тествани SEO специалисти

Еми то за всяка ниша си има трафик. Ако трябва да съм честен здравните портали не са на кой знае какво ниво. А реално трафика е много, а и рекламодателите в този бранш са щедри. :) Може да се сетите кои са. :)

Абе не са чак толкова западнали... Примерно, аз знам за един сайт, който се оптимизира от Васил Тошков и за още един много голям портал (framar), зад който стои цял екип - а ако трябва да ги деля на програмисти и специалисти по медицина, които пишат в различните категории на сайта - значи 2 екипа. Това как се бори? Тъй, че тая ниша не е като да е безконкурентна.

Но има много болести, термини, съвети и т.н., към които пътя за оптимизация е свободен. :)
 
Re: От: Предложете тествани SEO специалисти

Сайта на тези вдъхва доверие - http://netpeak.bg/services/
Хората са си написали и цени :wink:

Да, това е Гената и екипа му. Добри са и цените са добри, говоря че това е, за да имаш професионално представяне и на сайта си. ;)

@ fifi, не съм използвал думата "западнали", а за ниво на ползваемост. Често когато стане дума за нещо за здраве и болести, чувам да се дава като сайт бг мамата, което определено ми говори, че нещо не е ОК в тази ниша. Да, най-големия говорилник е, но все пак говорим за нишово подразделение. Все едно утре да чуя на маса, че е хубаво да проверя в бг мама, ако искам да правя пари със сайта си. Това за мен ще е доста голям шок. :) От тази гледна точка, за оптимизацията - нямам претенции, изглеждат добре подредени и развити в това отношение.
 
От: Re: От: Предложете тествани SEO специалисти

Да, това е Гената и екипа му. Добри са и цените са добри, говоря че това е, за да имаш професионално представяне и на сайта си. ;)

@ fifi, не съм използвал думата "западнали", а за ниво на ползваемост. Често когато стане дума за нещо за здраве и болести, чувам да се дава като сайт бг мамата, което определено ми говори, че нещо не е ОК в тази ниша. Да, най-големия говорилник е, но все пак говорим за нишово подразделение. Все едно утре да чуя на маса, че е хубаво да проверя в бг мама, ако искам да правя пари със сайта си. Това за мен ще е доста голям шок. :) От тази гледна точка, за оптимизацията - нямам претенции, изглеждат добре подредени и развити в това отношение.

Ок, извинявам се. Грешно съм изтълкувала. :) Моя грешка.
 
Re: От: Re: От: Предложете тествани SEO специалисти

Ок, извинявам се. Грешно съм изтълкувала. :) Моя грешка.

Еее, няма проблем. :) Може би има и други ниши, в които топ сайтовете като авторитет не са толкова силни като бг мамата. Няма лошо, но си е тема за размисъл. :)
 
От: Re: От: Re: От: Предложете тествани SEO специалисти

Еее, няма проблем. :) Може би има и други ниши, в които топ сайтовете като авторитет не са толкова силни като бг мамата. Няма лошо, но си е тема за размисъл. :)

Може би бг мамата се предпочита, защото там група хора, са "пробвали" нещо си и коментират резултата и на база мнозинството, може да се реши дали е добре заинтересования също да направи така или не. И т.н.

Докато при другите сайтове, има само едностранност - някой написал нещо, но дали помага? Дали не е реклама? Дали не са глупости?

Все едно ти да се колебаеш между 2 лаптопа - на кого ще се довериш? На сайта, където пише колко е готин или на 100 потребителя, които са казали, че за нищо не става?

P.S.: Спирам с тези коментари, че изместих темата малко.
 
От: От: Предложете тествани SEO специалисти

С теб пък кога сме работили? Или Странникът?

Както и обещах, поправям мнението си предвид новите обстоятелства, които днес се разбраха. Въпросният сайт наистина е наказан малко след като Poltargaista е започнал да работи по него, но това обстоятелство е подвеждащо. Оказва се, че сайта е наказан заради предишна работа, извършена от други двама пишман оптимизатори, и явно е било нещастно стечение на обстоятелствата, Гугъл да го накаже заради тях малко след като Poltargaista е започнал работа по него. В този случай Poltargaista не е виновен за това наказание.
 
Последно редактирано:

Горе