Предложете читава /функционална и лачена/ тема за Opencart 2.0

От: Предложете читава /функционална и лачена/ тема за Opencart 2.0

Здравей, @agatha65
Може ли да ми разясниш защо Опън Карт не може да се ползва за повече от 2000 прудукта и коя система е подходяща за повече продукти?
Питам, защото съм чувал много и различни мнения, относно опън карт и броя продукт.
чувал съм цифри до към 2,500,000 продукта ...
 
От: Предложете читава /функционална и лачена/ тема за Opencart 2.0

Може ли да ми разясниш защо Опън Карт не може да се ползва за повече от 2000 продукта

Тази цифра е приблизителна по мои наблюдения.
А и всичко зависи от много фактори - сървър, конфигурация на магазина и самата администрация - контент, снимки...

За платформата - базата данни е слабото място, но така си върви от години и не мисля че ще я променят.
Колкото повече модификации под формата на модули и промени в кода, толкова по-ниска скорост. Повечето са написани много неграмотно на всичко отгоре.

С повече работа може да се направи и за много продукти - аз съм виждала китайски сайт с 12 милиона в над 2000 категории ама това е изключение.

Не съм специалист и не мога да кажа категорично коя е най- или по-добрата алтернатива - за всеки проект трябва да се подходи индивидуално. А и аз съм си фен на опенкарта.
Наскоро попаднах на една подобна платформа - Abantecart и съм много заинтригувана, но за съжаление не бих я препоръчала за действащ сайт - липсват дизайни и преводи.
 
От: Предложете читава /функционална и лачена/ тема за Opencart 2.0

И какво сега- никой друг ли освен Ангел, няма да предложи тема?:cry:
@Agatha65, като не долюбваш Журнала, коя тема отговоряща на условията би препоръчала?
 
От: Предложете читава /функционална и лачена/ тема за Opencart 2.0

@Agatha65, като не долюбваш Журнала, коя тема отговоряща на условията би препоръчала?

Моето мнение за избора на тема:
Целта на темата е да представи визуално магазина и всичко останало трябва да е отделено - модули, едностъпково плащане и пр.
Сама по себе си темата е една решетка, цветове и шрифтове. Не трябва от контролния и панел да се управляват модули. Затова не харесвам Журнала и подобните му. Не случайно уърдпрес задължават разработчиците да отделят всичко в плъгини когато събмитват теми в техния сайт.

Избора на тема зависи от различни фактори: какво ще се продава - количество на продуктите, брой категории, нужда от модули за визуализация(препоръчани, последни, сортирани, филтрирани), нужда от банери и слайдери и има ли възможност за професионалната им изработка и администрация. На практика красотата на страницата идва от картинките и неправилното ползване на банери може да съсипе всяка тема. Много от популярните теми идват наблъскани с куп ненужни модули и са трудни за администриране от непрофесионални админи.

Аз бих препоръчала тази тема:
http://themeforest.net/item/marketshop-multipurpose-opencart-theme/6913803

Не съм я пробвала за версия 2, но за версия 1.5.6.4 е много добра и не би трябвало да има проблеми.
 
От: Предложете читава /функционална и лачена/ тема за Opencart 2.0

Последното, което аз правих за UK пазара е http://www.naken.co.uk

Магазинът е с "Moment" na kulerthemes.com и има около 2.5k продукти. Темата е добра като дизайн, но върви с доста бъгове, които трябваше да фиксна.

В момента сайтът дава резултат от 90% в GTMetrix.

Въпреки че има страшно много допълнения и изменения, системата се държи стабилно.
 
От: Предложете читава /функционална и лачена/ тема за Opencart 2.0

Малко браузването ми е "скопено" - само през тел сега, до края на седм7цата се обзавеждам и ще пиша. Благодаря за предло ението.
Последното, което аз правих за UK пазара е http://www.naken.co.uk

Магазинът е с "Moment" na kulerthemes.com и има около 2.5k продукти. Темата е добра като дизайн, но върви с доста бъгове, които трябваше да фиксна.

В момента сайтът дава резултат от 90% в GTMetrix.

Въпреки че има страшно много допълнения и изменения, системата се държи стабилно.
 
От: Предложете читава /функционална и лачена/ тема за Opencart 2.0

Всъщност media queries основно съм ги оптимизирал за iOS устройства, че на Острова са им големи фенове. Около 90% от таргет клиентие са си от UK и ползват iOS мобилни устройства.

Иначе съм фен и на Ultimatum на Koev (с нея съм правил www.tyredemon.co.uk) и r.Gen (www.velozona-bg.com/shop и www.bebio-bg.com)
 
Последно редактирано:
От: От: Предложете читава /функционална и лачена/ тема за Opencart 2.0

Всъщност media queries основно съм ги оптимизирал за iOS устройства, че на Острова са им големи фенове. Около 90% от таргет клиентие са си от UK и ползват iOS мобилни устройства.

така е - ай фончета
 
От: Предложете читава /функционална и лачена/ тема за Opencart 2.0

Според вас кое се индексира по-добре 1.5.6.4 или 2.x?
 
От: Предложете читава /функционална и лачена/ тема за Opencart 2.0

@maximoda - 2x
 
Последно редактирано:

Горе