Предупреждение, някои сайтове за обяви инсталират скриптове криптокопачи

Не е толкова лесно да правиш простотии с Kali. Не се стряскай, най-вероятно нищо няма да направиш, дори и да опиташ. Не е като да кликнеш и да "хакнеш" нещо.

Аз съм много ама много далеч от мисълта Клик клик готово... веке съм хакер хахахахха

И знам че не е лесно... то и това му е интересното! Защото като успееш... е по сладко ;)
 
То няма начин да не те проследят. Все ще оставиш следа. На практика за да не те проследят - трябва да вземеш чужд лаптоп, да седнеш в кафе с Wi-Fi, кафето да няма камери и да не те снеме там където си седнал, да хакаш оттам и после да се прибереш и да не ползваш този лаптоп изобщо на твой Интернет. Да си цъкаш игрички само на него офлайн.

За това си се уча на локална офлайн мрежа... за да няма проблеми :D
 
Принципно сладкото на Kali е , че ти идва всичко на готово - не се налага да компилираш и инсталираш сам. Признавам си, че наскоро не съм го ползвал, но преди няколко години почти всичко включено в него не можеше да причини почти нищо на никого. Например, флууд с пакети (haping примерно) по принцип най-много да ти свали собствения нет, понеже може рутера да не издржи, а и някои доставчици си слагат рейт лимити и акетите ти не излизат изобщо от мрежата ти. Slowloris тип атакати са пачнати в съвръви като Apache/EA/Litеspeed мисля още от времето на 2.2.2 (ама не съм 100% убеден), та реално трудно се намира сървър, който да е податлив. SQL инжекциите са върпос на добре или зле написан код, като и там не са много сайтовете, които са податливи, а и трябва да знаеш как да си ги намериш.
Разбирването например на ключ за дори най-елементарната домашна мрежа е позти невъзможно, понеже никой вече не ползва WEP, а и трябва да имаш мрежови адаптор, който да можеш да сложиш в определен режим, иначе нищо не става. Трябва и да си в достатъчен обхват за да можеш не само да приемаш, а и да предаваш.

И тн.

Това го казвам като страна, която е по принцип потърпевша от подобни опити, съответно не съм хакер и не съм запознат какво е актуално и модерно в момента. Атаките от ботнети на нас са ни единствената реална заплаха, но те нямат общо с операционната система. В далечното минало, по времето на Уиндоус 95 и 98, когато интернета навлизаше тук, бях малък и исках да съм хакер, и бях заразил сума компютри с един безсмислен троян, който отваряше и затваряше ЦД-то за да дразни собственика, и ми позволяваше да му виждам скрийншот на екрана и ако има камера - да я пусна. Нямаше много компютри с камери тогава, но веднъж хванах един тинейджър в тоалетната с компютъра гол, седнал на трона. Имаше и звук и беше гадно. Бяха забвни времена, ама детска ми работа.
 
Принципно сладкото на Kali е , че ти идва всичко на готово - не се налага да компилираш и инсталираш сам. Признавам си, че наскоро не съм го ползвал, но преди няколко години почти всичко включено в него не можеше да причини почти нищо на никого. Например, флууд с пакети (haping примерно) по принцип най-много да ти свали собствения нет, понеже може рутера да не издржи, а и някои доставчици си слагат рейт лимити и акетите т...

Познато,чувството е уникално да шпионираш! :D
 
Принципно сладкото на Kali е , че ти идва всичко на готово - не се налага да компилираш и инсталираш сам. Признавам си, че наскоро не съм го ползвал, но преди няколко години почти всичко включено в него не можеше да причини почти нищо на никого. Например, флууд с пакети (haping примерно) по принцип най-много да ти свали собствения нет, понеже може рутера да не издржи, а и някои доставчици си слагат рейт лимити и акетите ти не излизат изобщо от мрежата ти. Slowloris тип атакати са пачнати в съвръви като Apache/EA/Litеspeed мисля още от времето на 2.2.2 (ама не съм 100% убеден), та реално трудно се намира сървър, който да е податлив. SQL инжекциите са върпос на добре или зле написан код, като и там не са много сайтовете, които са податливи, а и трябва да знаеш как да си ги намериш.
Разбирването например на ключ за дори най-елементарната домашна мрежа е позти невъзможно, понеже никой вече не ползва WEP, а и трябва да имаш мрежови адаптор, който да можеш да сложиш в определен режим, иначе нищо не става. Трябва и да си в достатъчен обхват за да можеш не само да приемаш, а и да предаваш.

И тн.

Това го казвам като страна, която е по принцип потърпевша от подобни опити, съответно не съм хакер и не съм запознат какво е актуално и модерно в момента. Атаките от ботнети на нас са ни единствената реална заплаха, но те нямат общо с операционната система. В далечното минало, по времето на Уиндоус 95 и 98, когато интернета навлизаше тук, бях малък и исках да съм хакер, и бях заразил сума компютри с един безсмислен троян, който отваряше и затваряше ЦД-то за да дразни собственика, и ми позволяваше да му виждам скрийншот на екрана и ако има камера - да я пусна. Нямаше много компютри с камери тогава, но веднъж хванах един тинейджър в тоалетната с компютъра гол, седнал на трона. Имаше и звук и беше гадно. Бяха забвни времена, ама детска ми работа.

Не не не... нямам за цел да флудя и хаквам сайтове. Имал съм такива мераци де, за един два скама, да ги срина ама беше бая отдавна.

Wifi е по интересен за мен тъй като искам да натаковам сите дет ми се връзват към него. Няма парола, ама аз плащам нета все пак, не for free... :D
 
Егати правенето. Китайците за същото време 46-километров мост дигат над Бейжин'.

Еми.... ко да ти кажа... :D пробвах всички инструменти ама Kali си иска глупавия компакт диск... :D
 
Тцтцтцтцтцтцтцтцтц. Ова може сигнал од Бога да биде. Можеби запри си и ќе пиеш пиво наместо.
 
Тцтцтцтцтцтцтцтцтц. Ова може сигнал од Бога да биде. Можеби запри си и ќе пиеш пиво наместо.

Абсолютно съм съгласен! Когато нещо не се получава, значи не му е времето.
 
Ще пробвам Kali свалена чрез торент... и дано да се получи :)

А то манги требе се печелят инак йок файда йок живот. Ама не и буквално за сметка на потребителя....

Поискай(попитай за), разрешение да ползваш машината му, като се съгласи окей, като не се съгласи здраве да е! Щот инак се губят потребители... като влезне някой в сайта с машина на 10 години и машината му забие... познай дали ще се върне.... :D камо ли пък ако изгори хахахахха

Ама въпрос на гледна точка де. А и да не говорим че хост фирмите вече са забранили ползването на такива скриптове и команди... (сигурен съм че пак има начин ама...), та такивата сайтове ще намаляват. А и все по лесно се откриват.

На мобилен телефон най лесно се забелязва!

1. Телефона загравя бързо
2. Батерията сякаш бива изсмукана
3. Забие и угасне (тва са вече алчни гадове)

Забелязал съм че и с приложението на фейса се получават тия неща... ама не знам и неща да мисля и ровя в тия вайна :D

С Кали би следвало да стане, макар че още се чудя как и защо не си подкарал Убунту... Странна работа
П.П. НЕ ИНСТАЛИРАЙ УБУНТУ С НТФС бре човек :D NTFS ако ще правиш уиндоус инсталационна флашка.
П.П. 2 АКо искаш да си непроследим взимаш един евтин лаптоп с издръжлива батерия някое леново или още по-добре оригинала IBM T модел с нова или запазена батерия, отиваш САМО по кафета и избягвай да са в твоето населено място.... ;)

В масовия случай проблема е във флашката. Дори и ако иначе си работи много добре.
На едно Леново инсталирах 18.04 наскоро. Минах през 3 флашки докато да тръгне, като при последната се наложи в един момент да затворя лаптопа и да го отворя веднага, докато инсталацията си тече, иначе показваше черен екран на едно място и не продължаваше. Явно нещо с видео драйверите. Много рядко се случва и самия инструмент, който ползваш за създаване на буут имиджа да се базика. Понеже си тръгнал да пробвап наред, пробвай и с Etcher, ако още не си.
При Линукс няма такива работи... Инсталирал съм през най-долната евтина и стара флашка и пак не съм имал проблеми. Дори СЪМ инсталирал Убунту ВЪРХУ флашка и то напълно функционален, пак същата стара и евтина флашка, която дори горя в печка :D Така че.... Проблема е най-вероятно според мен в имидж файла или неправилно изпълнена процедура
 
Ubuntu се инсталира ама не тръгна, преместих харда на другата щайга и тръгна :D Ненормална работа :D Да аз също съм ползвал лайфа на Убунту даже тази музикалната версия, и си работеше без грешка! Проблемът се оказва в хардуера(или поне там остана), тъй като пробвах всички варианти, и стъпка по стъпка от уроци(въпреки че знам как). За сега няма да правя повече опити за да не загубя още някой хард драйв :D А и..... ко да кажа...... работя по нещо яко ама ако ви кажа ще требе да ви убия :D :D :D :D :D
 
странна работа, подкарвал съм 14 на машина на 20 години :D

Как ве....... :D :D :D :D :D А и аз нали се занимавам с друго в момента... та... не мога да мисля за убунтото в момента,.... :D Иначе ДА! И съм слагал Убунто 14(ехеееее едно време кога беше баси новото маняшко някво :D ), ии си вървеше без грижи... а сега на тея две щайги неще и не ще гада.... :D Мисля да пробвам с най ниската налична версия, и ако пак не стане.... АМАН ВЕКЕ :D :D :D :D :D
 

Горе