Предупреждение, някои сайтове за обяви инсталират скриптове криптокопачи

магарцедес

Active Member
Предупреждение, някои сайтове за обяви инсталират скриптове криптокопачи!!!

Попаднах на няколко, но не им обърнах внимание в началото.

Днес реших да обновя обяви в сайт: kiber-obiavi.com . Пр ивсяко зареждане, се сваля на заден план, без да се вижда никъде скрип криптокопач. Антивирусната го засича веднага и блокира файла: CryptoMiner.Gen.

НЕ ГО ПОСЕЩАВАЙТЕ, одтелно заразява компютрите и със троянци!!!

В други сайтове: ExpKit.Gen2 и Skeeyah.gtsog
 
Нищо такова не успявам да видя в този сайт? Може ли малко повече информация?

ПС. По принцип е хубаво да показваш доказателства, в противен случай можеш да навредиш на бизнеса на хората, а да се окаже че лъжеш. Не казвам, че този случай е такъв. Админите може би трябва да последват чуждите примери и да преместват такива теми в някой раздел, който не се индексира, преди да е доказано че обвинението е истина.
 
Последно редактирано:
Да, нали наскоро хванаха някой админ така да си докарва доброволно на някой от нашите велики големи сайтове. Не си спомням кой беше, но си беш-е издънка. :) Да не цитирам, направо пускам линка към новината: webcafe.bg/mobilecafe/web/id_458745607_Kak_balgarski_saytove_kopayat_kriptovaluta_kogato_gi_poseshtavate :) Верчно, че едните бяха голяма медия. :)Сега пак си го припомних. :)
 
Срещат се все още и не само в сайтове за обяви, а на всякакви места. Дори и в по-малките медии. Внимавайте с всички сайтове, не само с определен тип :)
А дали са ги споменали в страницата си Общи условия за ползване? :) Или там където споменават за кукитата. :)

Не мисля......
 
Телефона ми ще гръмне :D Но до колкото разбирам има опция в която потребителя сам избира дали да копае или да не копае....! Ако си легален де... хахах и не е проблем!

А това за XMR ааааа ако е вярно... ми... то... за един месец можеш да изкараш доста... стига да знаеш как :D
 
Нищо такова не успявам да видя в този сайт? Може ли малко повече информация?

ПС. По принцип е хубаво да показваш доказателства, в противен случай можеш да навредиш на бизнеса на хората, а да се окаже че лъжеш. Не казвам, че този случай е такъв. Админите може би трябва да последват чуждите примери и да преместват такива теми в някой раздел, който не се индексира, преди да е доказано че обвинението е истина.
Няма и да разбереш какво е станало. П.П. Не знам с каква антивирусна си, но липсата на засичане не говори добре...
Доказателства, ако искаш да го кача ида го постна белким си го дръпнете... Или да снимам лог ?!
За това използвайте приложения като
https://chrome.google.com/webstore/detail/privacy-badger/pkehgijcmpdhfbdbbnkijodmdjhbjlgp
и
https://chrome.google.com/webstore/detail/ublock-origin/cjpalhdlnbpafiamejdnhcphjbkeiagm

Би трябвало да са достатъчни за блокирането на такива шитни.
Това за момента не помага... Ако го е направил като скрипт в платформа, да е уеб код, няма и да го разбере даже, докато антивирусната не засее файла...

А дали са ги споменали в страницата си Общи условия за ползване? :) Или там където споменават за кукитата. :)

Не мисля......
Надали, но може би е на някой от тези които казваш..

Телефона ми ще гръмне :D Но до колкото разбирам има опция в която потребителя сам избира дали да копае или да не копае....! Ако си легален де... хахах и не е проблем!
Не съм видял такъв сайт д омомента, който да дава подобна опция...
Но иначе доста си копат нелегално на чужди компютри...
А това за XMR ааааа ако е вярно... ми... то... за един месец можеш да изкараш доста... стига да знаеш как :D
 
Това за момента не помага... Ако го е направил като скрипт в платформа, да е уеб код, няма и да го разбере даже, докато антивирусната не засее файла...
.[/QUOTE]
Пробвал ли си го ? Защото при мене копаене не се случва.
 
Няма и да разбереш какво е станало. П.П. Не знам с каква антивирусна си, но липсата на засичане не говори добре...
Доказателства, ако искаш да го кача ида го постна белким си го дръпнете... Или да снимам лог ?!

Честно казано искам да ги постнеш, ако не те затруднявам. На Линукс и Мак съм, антивирусни нямам.
Дай линка, моля, или логовете за които казваш. Довечера ще го разгледам от Уиндоуски компютър, че такъв нямам в момента, но вероятно говорим за Javascript, така че не би рябвало да има значение - навсякъде съм с един и същ браузър.

ПС. Ако такова нещо наистина го има там, ще го хвана, без значение линкнат ли е скрипта, inine-нат ли е в кода и тн.
 
Последно редактирано:
Това копане унищожава машините дори и на 10% активност!(от която файда йок!). При теста на coinhive за няма и пет минути телефона прегря и угасна(за щастие здрав е)! Компа издържа половин час преди да кикне! Файда: счупен комп нерви и губене на време!

Та аз още съм си за копането с мотиката на село в градината, а не на компа! :D
 
Ще ви дам универсално решение което е решено от господата създали OPERA, там има вграден VPN когато е включен прекарва трафика през него и ако знаеш, че даден сайт е с копач като например мизерния "p2pbg - торент" няма шанс просто. Хем има вградени блокатори за реклама иначе казано adblock без да се налага да го качваш и си спокоен.

Тъжно е че "умниците" който ползват копачи си мислят опаа сега ще забогатея от тези няколко хиляди посетили сайта ми, а той ще направи няколкo цента :D

пс: Само да добавя нещо, в България има хостинг компания която не позволява на потребителя да ползва coinhave. Което е супер.
 
Хахахайахаха то дори няма 0.0000001$/€/лв бре човек за два часа работа нон стоп! Дори и да си намериш някой абдола който да се съгласи да си пожертва машината... пак няма да изкараш повече от 0,000001$/€/лв.... :D
 
Пробвал ли си го ? Защото при мене копаене не се случва.[/QUOTE]
При мен се случва, знам ли защо не става. Може и да не бачка вече, знам ли... :D

Честно казано искам да ги постнеш, ако не те затруднявам. На Линукс и Мак съм, антивирусни нямам.
Дай линка, моля, или логовете за които казваш. Довечера ще го разгледам от Уиндоуски компютър, че такъв нямам в момента, но вероятно говорим за Javascript, така че не би рябвало да има значение - навсякъде съм с един и същ браузър.

ПС. Ако такова нещо наистина го има там, ще го хвана, без значение линкнат ли е скрипта, inine-нат ли е в кода и тн.

Ясен си щом сис със Линукс :D Нямам файловете, всичко изтрих още същия ден и логовете също.
 
Аз пробвах CoinHive от сайта им... и в началото бях много въодушевен.... вече си избирах цвят на ферарито! В последствие(седмица в копане негуата...), установих че дори и след три месеца нон стоп копане файда няма..... обикновенните щайги са слаби и то много!

Варианта ти е да си създадеш огромна мрежа която да копа за теб, и ти ще се кефиш че веднъж месечно ще имаш безплатна кутия цигари от скъпите!

Има и още един вариант ама той изисква инвестиция от сорта на 40/50К евра и с гордост ще можеш още на първия месец да си изкараш първия БитКон(биткоин)! Или кирливите 300/400 Монеро, които май няма и къде да продадеш баси!

С други думи жив ташак си е тая работа си гониш толко гадно потребителите :D
 
Иначе скриптовете работят ама се рискува прекратяване на хоста на сайта! Аз имах щастието да ме предупредят! За вас не знам :D
 
Ако си бил в СХ даже ще ти изтрият скрипта от файловете и директно те предупреждават.

Иначе аз не разчитам особено на блокърите затова в hosts съм набил 127.0.0.1 копачите и с това се приключва.
 
Точно тамм хахах предупредиха ме за плъгина и го махнах веднага! Махнах легалния си фаусет изобщо всичко свързано с копане...
 
Дааа, само там е така. Реално ти не ползваш машината им, за да копаеш но те се застраховат от разни други неща. Може да го викаш от вън скрипта и няма да има ядове. Като за целта са ти забранени wget, curl, scp и може да ползваш file_get_contents, но като знаеш колко мизерно изкарва няма сми според мен.
 
Дааа, само там е така. Реално ти не ползваш машината им, за да копаеш но те се застраховат от разни други неща. Може да го викаш от вън скрипта и няма да има ядове. Като за целта са ти забранени wget, curl, scp и може да ползваш file_get_contents, но като знаеш колко мизерно изкарва няма сми според мен.

А бе има смисъл... в момента при мен потребителите се задържат за по две минути. Ако бяха към 15000 потребителя за по две минути за месеца може да изкара едно монеро, което за хоста поне си е идеално! Ама.... немам толкова потребителя.... па и не всички кликват на Съгласявам се!
 

Горе