Предупреждение, някои сайтове за обяви инсталират скриптове криптокопачи

А това със 127.0..... няма да ти помогне срещу копача :D усъвършенстват CPU копането всеки ден, въпреки факта че има ASIC машинки(които са бахти скъпотията). Ама ще видим де, като гледам битконя как пада яко надолу... нема да се учудя ако някой остане с машинарии за 20/30к които не може да ползва освен за отопление :D
 
Ако искате мога да създам копачка(сайт), и заедно да копаме, после делим(пием по бира щот за толкова ще има само)? :D
 
Ако искате мога да създам копачка(сайт), и заедно да копаме, после делим(пием по бира щот за толкова ще има само)? :D
ХАхахахахах :D ..Не знам но, като гледам не само с биткоНЯ е така, всичко в IT лека по лека започва да замира, аз компютрите например след 5 години изобщо не ги виждам да съществуват.. В момента едно дъно на лаптоп е същото като това на таблет, с разликата че има слотчета за рамчета и други ала бала... След време ще решат че е по-добре РАМ, ХДД и други да не се ъпгрейдват и да стане едно към едно с таблети и смартфони и само голям екран и захранване да има и толко.... Знам ли да м усе невиди..... Но замира работата... С уеб дизайна не знам как е, но и там замира, особено ми разправят че са се навъдили разни хлапета за по 20 лв сайта със Wordpress и WEB Builder от Cpanela, грам не може да се оптимизира, ама най-големи клиенти на хлапетата им били строителни фирми :D :D :D
 
Да съгласен съм за големия екран! И ще е лошо тогава. Дизайна... то повечето го има готов на достъпни цени и къв ли не.

А тея хлапета как успяват изобщо да привлекат клиенти? :D бахти гадовете хахаха
 
Да съгласен съм за големия екран! И ще е лошо тогава. Дизайна... то повечето го има готов на достъпни цени и къв ли не.

А тея хлапета как успяват изобщо да привлекат клиенти? :D бахти гадовете хахаха
Нямам идея, но ми се оплакват хора занимаващи се с уеб дизайн.. Същото с каквото ми се оплакват и диджеи, хлапета за по 20-30 лв на вечер със 17 инчова конзолка за 200 лв и лаптоп за 100 :D :D :D
 
Е тва е... хлапетата еуаха маката на бизнеса.... :D хъмммм дай да им подбием цените за кратко хахахахаххахахахахах
 
И тва с копането на криптовалута чрез сайтове не е вирус(деба яд ме е), каже Не на антивирусните, това е долна инсинуация(не знам какво значи но ми звучи правдоподобно)!
 
Е тва е... хлапетата еуаха маката на бизнеса.... :D хъмммм дай да им подбием цените за кратко хахахахаххахахахахах
А няма страшно то след време всеки ще подбива всеки в ''борбъта за ранъта'', е тогава ще си ее макята :D То.... колкото е смешно толкова и страшно между другото :Х Ама..... все още можем да се посмеем :D
И тва с копането на криптовалута чрез сайтове не е вирус(деба яд ме е), каже Не на антивирусните, това е долна инсинуация(не знам какво значи но ми звучи правдоподобно)!

хахАХАХХАХАХА :d
 
Аз вече Започнах да подбивам... днес мисля да вкарам и магазина, ама ще видим, че вчера до късно седях деба и линукса мо(не ще са инсталира от шлафка), и ся треа дремна на работа :D

Иначе да ще става страшно, чета из форумите как ще се напълни пазара с видеокарти втора употреба на супер ниска цена благодарение на копачите. И как пак заради същите геймърите не моат си купят хубава видео карта. Назрява война между копачи и геймъри!

А CoinHive си е пълен ташак! Тва требе да имаш ебаси бот мрежата че да имаш файда от него!
 
Аз вече Започнах да подбивам... днес мисля да вкарам и магазина, ама ще видим, че вчера до късно седях деба и линукса мо(не ще са инсталира от шлафка), и ся треа дремна на работа :D

Иначе да ще става страшно, чета из форумите как ще се напълни пазара с видеокарти втора употреба на супер ниска цена благодарение на копачите. И как пак заради същите геймърите не моат си купят хубава видео карта. Назрява война между копачи и геймъри!

А CoinHive си е пълен ташак! Тва требе да имаш ебаси бот мрежата че да имаш файда от него!
Страх ме е да натисна линка :D :D :D Ама ще си направя виртуалка че да видя какво си направил :D
Коя версия слагаш и на какво, че не иска да се инсталира от флашка ?! о.О

П.П. НОВО ДОПЪЛНЕНИЕ С cryptogen - mercedes-club-bg.com
 
Аз вече Започнах да подбивам... днес мисля да вкарам и магазина, ама ще видим, че вчера до късно седях деба и линукса мо(не ще са инсталира от шлафка), и ся треа дремна на работа :D

Иначе да ще става страшно, чета из форумите как ще се напълни пазара с видеокарти втора употреба на супер ниска цена благодарение на копачите. И как пак заради същите геймърите не моат си купят хубава видео карта. Назрява война между копачи и геймъри!

А CoinHive си е пълен ташак! Тва требе да имаш ебаси бот мрежата че да имаш файда от него!

Добре си решил, но по-добре си вземи .ml домейн, по-лесно се оптимизира от .tk -- гугъл ги мрази .тк много.
 
Чист е сайта от линка като момина... сълза :D

За шлафката пробвах с 16.04 след това с 18.... ама и на двете щайги не дава излизат ерори и до там. А на лапатопа който е на 12/13г става.... тръгва инсталацията ама забива и до там... (съмнява ме че Аз нещо не правя кат требе ама ще ръчкам... че ми требе линукс дайва :D ).

А за Kali какви са изискванията(хардуерните), че то... пак и с нея пробвах ама там пък не можа да ми намери харда баси хахахахха
 
Добре си решил, но по-добре си вземи .ml домейн, по-лесно се оптимизира от .tk -- гугъл ги мрази .тк много.

Е щот .тк е имало бая тирикати и спамери и квили не влечуги :D ще те послушам и ще пробвам :)
 
И явно ще има все повече сайтове със този "вирус"! Лошото е че админите не мислят че като влезне човек със слаба щайга и ще изгърми за нула време.... ама нали хеш рейта да се вдига па на потребителя... една студена вода :D
 
Нещо май ще имаме още попълнения... то не че е много за вярване на антивитусни ама... все пак... :D

54s6596wJTKGOyi8Q96E_01_61bc4c9c10bfbaa6c59ef87c37863630_image.jpg


На шота се вижда приложението, антивируса е Comodo.
 
Чист е сайта от линка като момина... сълза :D

За шлафката пробвах с 16.04 след това с 18.... ама и на двете щайги не дава излизат ерори и до там. А на лапатопа който е на 12/13г става.... тръгва инсталацията ама забива и до там... (съмнява ме че Аз нещо не правя кат требе ама ще ръчкам... че ми требе линукс дайва :D ).

А за Kali какви са изискванията(хардуерните), че то... пак и с нея пробвах ама там пък не можа да ми намери харда баси хахахахха

Значи IMG файловете са ти повредени. Когато ги сваляш от сайта им директно трябва интернета да ти е хубав и да не прекъсва, защото тия и майкрософт нямат проверка на пакетите при сваляне от тях. Пробвай с някой IMG качен на торент. На каквото и да го слагаш трябва да тръгне, освен на машина преди 2007/8-ма.

И явно ще има все повече сайтове със този "вирус"! Лошото е че админите не мислят че като влезне човек със слаба щайга и ще изгърми за нула време.... ама нали хеш рейта да се вдига па на потребителя... една студена вода :D

Дреме им, нали трябва да печелят манги... Както всичко друго в тая държава, дреме му на оня, че магистралата след 3 години употреба новия свалт стана вафла морени.

Нещо май ще имаме още попълнения... то не че е много за вярване на антивитусни ама... все пак... :D

На шота се вижда приложението, антивируса е Comodo.
ХАхаха геаси :D
 
Значи IMG файловете са ти повредени. Когато ги сваляш от сайта им директно трябва интернета да ти е хубав и да не прекъсва, защото тия и майкрософт нямат проверка на пакетите при сваляне от тях. Пробвай с някой IMG качен на торент. На каквото и да го слагаш трябва да тръгне, освен на машина преди 2007/8-ма.



Дреме им, нали трябва да печелят манги... Както всичко друго в тая държава, дреме му на оня, че магистралата след 3 години употреба новия свалт стана вафла морени.


ХАхаха геаси :D


Ще пробвам Kali свалена чрез торент... и дано да се получи :)

А то манги требе се печелят инак йок файда йок живот. Ама не и буквално за сметка на потребителя....

Поискай(попитай за), разрешение да ползваш машината му, като се съгласи окей, като не се съгласи здраве да е! Щот инак се губят потребители... като влезне някой в сайта с машина на 10 години и машината му забие... познай дали ще се върне.... :D камо ли пък ако изгори хахахахха

Ама въпрос на гледна точка де. А и да не говорим че хост фирмите вече са забранили ползването на такива скриптове и команди... (сигурен съм че пак има начин ама...), та такивата сайтове ще намаляват. А и все по лесно се откриват.

На мобилен телефон най лесно се забелязва!

1. Телефона загравя бързо
2. Батерията сякаш бива изсмукана
3. Забие и угасне (тва са вече алчни гадове)

Забелязал съм че и с приложението на фейса се получават тия неща... ама не знам и неща да мисля и ровя в тия вайна :D
 
Чист е сайта от линка като момина... сълза :D

За шлафката пробвах с 16.04 след това с 18.... ама и на двете щайги не дава излизат ерори и до там. А на лапатопа който е на 12/13г става.... тръгва инсталацията ама забива и до там... (съмнява ме че Аз нещо не правя кат требе ама ще ръчкам... че ми требе линукс дайва :D ).

А за Kali какви са изискванията(хардуерните), че то... пак и с нея пробвах ама там пък не можа да ми намери харда баси хахахахха

Кали съм слагал на много стар 8-годишен Dell Latitude. Никакъв проблем. И Rufus бях ползвал веднъж дори. Бутабъл съм правил, и инсталация също.

Пробвайте с това:
https://www.pendrivelinux.com/

Трябва да стане с него.

Ето и какво ползвах:
Kali Linux 64 Bit | HTTP dl
http://cdimage.kali.org/kali-2018.2/kali-linux-2018.2-amd64.iso
 
Кали съм слагал на много стар 8-годишен Dell Latitude. Никакъв проблем. И Rufus бях ползвал веднъж дори. Бутабъл съм правил, и инсталация също.

Пробвайте с това:
https://www.pendrivelinux.com/

Трябва да стане с него.

Благодаря ♡ Довечера(като се пребера от работа), ще пробвам с Kali да направя boot usb. И стискам гъзере и палци да стане :)
 

Горе