Прекалена държавна регулативност или либерализация?

От: Прекалена държавна регулативност или либерализация?

http://www.ted.com/talks/barry_schwartz_on_the_paradox_of_choice.html Един интересен поглед върху избора. :)

Доста спекулативно. Повечето тези са, за да стане лекцията.
- Твърде много хора биха били щастливи да са "на море", без да се притесняват, че изпускат идеално място за паркиране през това време.
- Съвършенство. Що е съвършенство? Морална категория, и като такава, безкрайно разтеглива.
- Който иска телефон, без функция подстригване космите в ушите по време на разговор, да отиде в антикварен магазин.
- .............

По неговата логика, трябваше да съм адски нещастен преди Коледа, когато отделих един ден време, за да си заплюя харесваните неща от от един сайт за семена - описанията бяха на естонски. И още два дни, за да си редуцирам избора до нещо по-разумно. Ако 105 пакета, с над 90 вида и сорта, е разумен избор. :lol:
А аз бях много щастлив, че намерих на едно място, пък и това място бе в Евросъюза, такъв богат избор.
Всъщност, бях нещастен - че не можех да насея, разсадя, отгледам и обера всички видове и сортове, чииито семена бих могъл да си купя от този сайт.

Та така с тези тези в повечето лекционни клипчета. Тяхната задача е да направят лекцията, слушащите и гледащите да се кефят какви и колко умни неща казва лектора, а той да си прибере хонорар и да си получи слава и известност.

Болшинството от хората искат знанията да ги получат сдъвкани и опаковани. Като пакетче с дресинг в хипермаркета.
 
От: Прекалена държавна регулативност или либерализация?

Основния бич за Западното общество са недопечените интелектуалци дето не са спрели да критикуват собствената си система без да я разбират.

Ще намериш хиляди такива, а особено в ТЕД има всякакви фантасмагории дето звучат прекрасно на 20 минутна презентация, но иначе са голяма глупост.

А в Холивуд пък почти няма някой, който да не е левичар.
 

Горе