Премахване на опцията за коментиране в WP

pisara

Well-Known Member
С джумлата съм на "ти" обаче с WP хич ме няма. Имам един сайт на WP, който има опция за коментиране под всяка статия. Омръзна ми да трия стотици автоматични коментари всеки ден и уж ги премахнах от менюто плъгини, но полето не изчезна от сайта. Има ли друго място в админа, което отговаря за тях?
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Ами да го изтъркаме направо от файловете, аз така правя :) Отиваш на Appearance -> Editor -> Single.php или single-post.php(което ти е шаблона за постовете) и търсиш редовете където са за комент бокса, ще ги намериш лесно, обикновено са най-долу преди функцията която ти вика footer-a.
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Или направи следния фокус - инсталирай плъгина "AntiSpam Bee" и го остави той да се грижи за всичко. На ден имам около 200 спама и НИКОГА не съм виждал нормален коментар засечен като спам.
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Проблема решен ли е, ако не да помагаме?
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Може да се забранят без да се трие по кода. Posts-bulk auctons-edit-comments-do not allow
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Ами да го изтъркаме направо от файловете, аз така правя :) Отиваш на Appearance -> Editor -> Single.php или single-post.php(което ти е шаблона за постовете) и търсиш редовете където са за комент бокса, ще ги намериш лесно, обикновено са най-долу преди функцията която ти вика footer-a.

Ма ти си бил голям умник бе ! Що лъжеш хората да трият в php файла след като има много други начини за справяне със ситуацията.

Баси .... Поредния акъллия :shock:
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Може да се забранят без да се трие по кода. Posts-bulk auctons-edit-comments-do not allow

Еми, значи първо това ще пробвам. Къде се намира?
 
От: От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Ма ти си бил голям умник бе ! Що лъжеш хората да трият в php файла след като има много други начини за справяне със ситуацията.

Баси .... Поредния акъллия :shock:

Аз действам по същия начин. Ако не ми трябват коментарите трия нужното директно от кода. Това е друг начин за справяне с проблема освен чрез плъгини, които аз лично избягвам да използвам в количество. Ако искам да имам коментари си слагам плъгин за спам и проблема е решен. :wink::wink:
 
От: От: От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Аз действам по същия начин. Ако не ми трябват коментарите трия нужното директно от кода. Това е друг начин за справяне с проблема освен чрез плъгини, които аз лично избягвам да използвам в количество. Ако искам да имам коментари си слагам плъгин за спам и проблема е решен. :wink::wink:
И после след ъпдейт тралала какво трябваше да изтрия, че да ми се махнат коментарите ...
Това че по някакъв начин сте "решили" проблема не значи, че така се прави.
Точно поради тази причина е пълно с недоучили "хакери" дето са прочели два индийски блога и вече правят чудеса за без пари.
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Да може би не е уместно решение, но аз използвам дъщерни теми и няма "тралала" след ъпдейт. Разбира се за едни коментари едва ли някой ще си прави дъщерна тема, както и да е - не съобразих :)
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Най-лесния и ефикасен вариант. Логваш се с FTP на сървъра и сменяш правата на wp-comments-post.php и wp-commentsrss2.php на 000 . Без да влизаш в котролен панел, без плъгин, без редакция по PHP :D просто, дървено и 100% ефективно.

Ако искаш по-интелигентен вариант, карай на mysql заявки през phpmyadmin:

Код:
delete from wp_comments where comment_approved = '0'; 
update wp_options set option_value = 'closed' where option_name like 'default_comment_status'; 
update wp_posts set comment_status = 'closed';
 
От: От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Най-лесния и ефикасен вариант. Логваш се с FTP на сървъра и сменяш правата на wp-comments-post.php и wp-commentsrss2.php на 000 . Без да влизаш в котролен панел, без плъгин, без редакция по PHP :D просто, дървено и 100% ефективно.

При този вариант при ъпдейти ще има ли проблеми?
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

до сега не съм срещал. Ако има някакъв ще смениш правата обратно на 644 докато мине ъпдейта и всичко ще заблести
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

аз лично трия файла wp-comments-post.php и таблицата wp-comments в базата данни, но при ъпдейт идват пак и се налага пак да ги трия.
преди триех само PHP файла и пак намираха начин да вкарват коментари в базата.
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Здравейте
1.Уордпрес си има функция за изключване на коментарите
2.Става и през .htaccess
Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{REQUEST_METHOD} POST
    RewriteCond %{REQUEST_URI} .(wp-comments-post)\.php*
    RewriteCond %{HTTP_REFERER} !.*example.com.* [OR]
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^$
    RewriteRule (.*) http://%{REMOTE_ADDR}/$ [R=301,L] 
</IfModule>
 
От: Премахване на опцията за коментиране в WP

Много сложно го обеснявате на човека:
1. Ако се бориш със спама и все пак искаш да има коментари - пускаш си плъгина Akismet (има го default ) и ти разрешава проблема.
2. Ако изобщо не искаш коментари Настройки - Коментари и ги изключваш :)

Със update-и или без, нямаш грижи ;)
 

Горе