Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Знам, че има много такива теми, но ме интересува нещо по-специално. Премествам сайта от единия хостинг на другия, само че не в главната директория а в друга отделна за него. Преместил съм съдържанието, сменил съм DNS-ите и съм качил базата данни. Какво друго трябва да направя ?
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Ако си нанесъл съответните промени в wp-config.php няма какво друго да направиш.
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

То вече го няма сайта, след като промених DNS-ите
 
От: Re: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

В wp-config смених само мястото на базата данни на локалхост, че на стария хостинг беше друго.
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

А името на базата данни, потребителя за достъп до нея, паролата? Те на двата хоста едни и същи ли са?
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Пренасочи домейна точно към папката (подпапката), където си сложил файловете и би трябвало да нямаш проблем с пътя до инсталацията.. Иначе трябва да въведеш една команда чрез sql или да добавиш един ред в login ли беше,.. но сега нямам време, че бързам за едно изпращане.. Колегите ще ти помогнат :) Може също да въведеш в filehost на уйндоса си новото IP на сървъра и домейна, за да видиш какво се случва, ако още не са рефрешнали днс..
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Името, потребителя и паролата ги направих нарочно същите. Вече минаха 48 часа, а все още не е излязъл сайта, затова мисля че нещо пропускам :)
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Какво ще рече, че го няма сайта? :)

Ако е проблем с базата Wordpress сам ще се оплаче. Сложи в hosts файла на Windows домейна и го насочи към ip адреса на сървъра (така няма да чакаш DNS-ите). Или просто ползвай intodns за да ги провериш, там се обновяват веднага. Папката за домейна е без значение тук.

Ако искаш дай името на домейна за да проверим къде сочи.

Аз когато местя WP процедирам така:

Копирам съдържанието на новият сървър.
Копирам и базата.
Променям wp-config ако е нужно.
Проверявам първо дали работи като добавям домейна в hosts файла на Windows/Linux или там каквото ползвам.
Сменям днс настройките, като оставям старият сървър да работи 3-4 дни, не го спирам.

П.П. - или ползвай някоя добавка, която автоматизира процеса, има много. Примерно тази, не е точно автоматично, но улеснява доста нещата. http://wordpress.org/extend/plugins/wordpress-move/
 
Последно редактирано:
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Колеги сайта още го няма. Може ли някой, да погледне какво става с него, че аз не съм много навътре - asc-bg.com
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Изтрии си кеша, премести го с плъгин, ако е малък под 1 ГБ има няколко много добри плъгина за целта, BackUp Buddy например.
 
Както каза coolice, трябва да оправиш пътя до блога от General -> Settings. В случай, че си пропуснал тази стъпка, то трябва да се логнеш и в БД да промениш ръчно настройката.
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

В wp-config.php добави:

define('WP_HOME','http://asc-bg.com');
define('WP_SITEURL','http://asc-bg.com');

Ако няма ефект, изтрий тези редове и провери какво всъщност имаш в тази папка, където ти е сайта.. Трябва да има 3 папки - admin, content и include, и файлове..
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Не мога да разбера защо го карате да променя url като той сменя сървъра, не домейна. При промяна на сървъра не е нужно да се прави нищо друго освен копиране на файловете/базата и смяна на днс към новият айпи адрес. А преди да се правят промени в днс-а първо се проверява работи ли.

Или е качил сайта в грешна директория или домейна е конфигуриран грешно.

http://www.intodns.com/asc-bg.com

П.П. - освен ако няма някаква шантава open_base_dir настройка, но едва ли е нещо такова.
 
Последно редактирано:
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Правиш нова инсталация на WP в съответната директория (вероятно е /addon - /anydomain, DNS ок, export на съдържанието от стария wp и после импорт на съдържанието в новоинсталирания. Съответно можеш да окажеш същите настройки на урл в новата инсталация, като на старата. Ако dns на домейна са ок към новия хост, това е работа за не повече от пет минути. После си играйкаш с теми меми и някоя снимка, ако се е затрила по пътя.
 
Re: От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Не мога да разбера защо го карате да променя url като той сменя сървъра, не домейна. При промяна на сървъра не е нужно да се прави нищо друго освен копиране на файловете/базата и смяна на днс към новият айпи адрес. А преди да се правят промени в днс-а първо се проверява работи ли.

Или е качил сайта в грешна директория или домейна е конфигуриран грешно.

http://www.intodns.com/asc-bg.com

П.П. - освен ако няма някаква шантава open_base_dir настройка, но едва ли е нещо такова.

Штоту момчето каза, че сменя фолдъра, демек от sait.com на sait.com/folder. Без смяна на адреса, нищо няма да стане.
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Може и да стане, стига да няма някое извращение в .htaccess файла едно ниво над тази директория. Това добавен домейн ли е ?
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Досега използвах са сайта free хостинг и много взе да бъгва и реших да го преместя на един от хостинг акаунтити, които притежавам в хост.бх. Там вече има сайт, който си е в root директорията и поради тази причина искам сайта да го сложа в директория, но адреса да си остане asc-bg.com и нищо повече :)
 
От: Преместване на wordpress от един хостинг на друг

Може и да стане, стига да няма някое извращение в .htaccess файла едно ниво над тази директория. Това добавен домейн ли е ?


.htaccess е чист, сайта е фирмен и няма нищо на него само информация и 10-15 статии.
 

Горе