Препоръка за хостинг

pres7o

New Member
Здравейте,

Имам 2 лични non-profit сайта с изцяло български трафик от около 20-200 потребителя на ден. Сайтовете са на Wordpress и качвам полезни съвети и снимки.

От 7-8 години използвам СуперХостинг на началния им план, но от няколко месеца те завишиха драстично цените си и премахнаха допълнителните домейни (add ons) на началния си план. Поради тази причина искам да премина на по-евтин хостинг защото разход от 150-200лв/година за хостинг е прекалено сериозен за мен отчитайки идеята на сайтовете.

След кратко търсене намерих Jump.bg като евтин вариант, моля споделете ако сте ползвали. Зная, че SH са много по-добри, но нуждите не ми оправдават такъв разход. ICN са втория ми вариант, но те почти веднага след SH също завишиха цените си, въпреки това като гледам са по-евтини и минималния пакет който мога да взема за 2 сайта е 11лв/месец.

Моля споделете ако имате и други предложения.

Благодаря Ви!

Усмихнат уикенд.
 
мога да препоръчам този хостинг
имат колокация и в България
Telepoint datacenter in Sofia, Bulgaria

специално и за Wordpress - https://hostq.com/linux-web-hosting-services/best-web-applications/wordpress/

също имат и OpenVZ VPS за $1

ето какво предлагат от Hostq.com
без да изискват кредитна карта или друга платежна информация!

План Старт:
Най-добрият пакет за старт в Интернет на най-изгодна цена или за по малко от една кутия цигари на месец!
  • Бонуси
    • .1 Free domain registration (com, net, us, we.bs, eu, de, ru, uk, co.uk, me.uk, org.uk, es, nl, be, space)
    • App Installer
    • Site Builder
    • Site Installer
    • Marketing Tools
    • Daily Backups
    • Website Accelerators
    • Sitemap Generator
 
Последно редактирано:
След като си с WP то си намери хостинг, който е оптимизиран за такъв бозав софтуер.
Има и български, има и чужди...
 
Препоръчвам hostbulgaria. И съпорт, цена, условия... Ползвам ги от няколко години. Единият от сайтовет ми е на wordpress и съм повече от доволен. При твоите изисквания си вземаш един хостинг план за единия сайт, а другия го даваш като добавен домейн и тъй....
 
@pres7o А защо не си вземеш от хостинга на шефа на форума - http://coolicehost.com/? Няма да имаш никакви проблеми, съпорта е на ниво.
 
Благодаря Ви!
Hostbulgaria изглежда прилично, но сайта им е скандален :) Трябва да залагат повече на маркетинг.

Coolicehost & hostq дали са със сървъри в България. Както казах, трафика е само Български.

@Amitev, поддържам прости блогове с не особенно тежки теми, за това е добре :)

Поздрави
 
Hostbulgaria изглежда прилично, но сайта им е скандален :) Трябва да залагат повече на маркетинг.
Пич, цъкай си по рекламите и не пускай теми за помощ. Не ти е силата да познаеш истината.

ПП
Препоръчвам ти Кауфланд за хостинг.
 
Coolicehost & hostq дали са със сървъри в България.
Би ли стеснил още малко geo location-а, о, ювиги?
Щото едно е хост за София, друго за Костинброд, а трето е за Сливо поле, Русенско.
 
@pres7o да ти дам адрес да ми изпратиш една риза?
Без значение е колко трафик правиш ти си избрал WP затова за да нямаш ядове е по-добре да избереш хостинг ориентиран към този продукт.
 
Тъй като не съм много наясно, какво по-специално има в WordPress, че се предлага хостинг специално за него? Защо няма хостинг ориетиран към Джумла, Друпал и другите CMS-и, или това е маркетингов трик?

И за да не съм оф, препоръчвам ETNhost.bg от скоро ползвам услугите им. Нямам никакви проблеми. Докато прехвърлях сайтовете, комуникирах няколко пъти със съпорта им, и останах притно изненадан от отношението и бързината!
 
Тъй като не съм много наясно, какво по-специално има в WordPress, че се предлага хостинг специално за него?

По-специалното са повечето "предприемачи", които са си избрали да имат сайтове на тази платформа, но не могат да си направят както трябва сайта, вследствие на това създават проблеми на хостингите, обвиняват другите за своята некадърност.
 
В Hostbulgaria това за 5.70 на месец има 40 минути процесорно време. Слагаш 2 сайта и най-общо казано всеки разполага с 20 минути на ден.
СуперПро е със 110 минути процесорно време. 2 пъти по-скъпо, но почти 3 пъти процесорно време.

Преди да тръгнеш да скачаш от един хостинг на друг, провери дали сайтовете ти могат да бъдат изхранени на новото място. Да не се връщаш след месец да пишеш оплаквания как новия ти хостинг те гони заради превишено процесорно време и да твърдиш, че евтиното излизало по-скъпо :)

Но най-добре да почнеш да изкарваш повече кинти ;)
 
Последно редактирано:
Сега погледнах процесиното време на ETNhost - 160мин на ден за 3.50 лв. на месец. Май не е зле!

По-специалното са повечето "предприемачи", които са си избрали да имат сайтове на тази платформа, но не могат да си направят както трябва сайта, вследствие на това създават проблеми на хостингите, обвиняват другите за своята некадърност.

Не разбрах, специалния WP хостинг ти оправя бакиите на сайта ли?
 
Сега погледнах процесиното време на ETNhost - 160мин на ден за 3.50 лв. на месец. Май не е зле!

При хостинга на кулайс няма процесорно време.

Не разбрах, специалния WP хостинг ти оправя бакиите на сайта ли?

Не точно.
 
Много го хвалите кулайса тук, и заради това преди Нова година преместих два сайта на канадския им сървър, но за един месец два пъти ми спряха сатовете за по два часа. Не съм впечатлен и от съпорта! Затова се преместих. Иначе скороста на зареждане беше супер! И сега не е зле ;)
 
Последно редактирано:
Hostbulgaria това за 5.70 на месец има 40 минути процесорно време.
Няма да броя другите ми сайтове в Hostbulgaria, ще спомена само форума ми с 1000 уникални посетители на ден. Досега не съм се срещал с този показател.
Дори не знаех, че го има.
 
Много го хвалите кулайса тук, и заради това преди Нова година преместих два сайта на канадския им сървър, но за един месец два пъти ми спряха сатовете за по два часа. Не съм впечатлен и от съпорта! Затова се преместих. Иначе скороста на зареждане беше супер! И сега не е зле ;)
Не съм брождал по хостове. Впечатленията са ми само от host.bg, icn и coolice. За споделен хост офертата на ICN е добра, но не е най-евтината 10 лв./м. За уърдпрес е достатъчно процесорното време, което дават 55 мин/24 ч. Има и memcache, което на друг хост не съм срещал, а кеширащите плъгини на Уърдпрес се държат много добре с memcache, тъй като е много по-бързо да кешират в паметта. То ако надхвърляш 55м/24ч нещо не е добре със сайта, от страна на този, който го поддържа. Coolice са добреи за клаудсървър... Какъв супорт, при VM се оправяш сам, стига да няма технически проблеми, каквито не съм срещал при тях. Скоростта им е убиец и не е скъпо, струваше ми 38 лв./м, но използвах доста ресурс.
 

Горе