Препоръчайте ми градски велосипед

Тези от застраховките връщат ли пари за охлузвания, изкривена капла и скъсана тениска, че днес се пребих като последния леймър в едни дупчета (дупки в стил ''муха те ухапала за софийско дупче). Това беше повод да си направя лека статистика и излезна, че на всеки 1к-1.5к км се разпльоквам на хасфалта като развалено яйце в китайски тиган. Въобще с това дъждовно лято, което се очерта, някой с някакви трипинги да се похвали:)
Нямам никаква идея. Но знам, че всичко е разписано в полицата, ако някой се я е чел. ;) Според мен става дума за някакви по-сериозни неща - счупвания, операции, по-сериозни здравословни проблеми, които те правят безсилен да отидеш на работа и да изкарваш насъщния. ;)
 
Нямам никаква идея. Но знам, че всичко е разписано в полицата, ако някой се я е чел. ;) Според мен става дума за някакви по-сериозни неща - счупвания, операции, по-сериозни здравословни проблеми, които те правят безсилен да отидеш на работа и да изкарваш насъщния. ;)
Е тия какво искат, да им отидеш, държейки откъснат крак в едната ръка и дрънкащи зъби в джоба, за да си развържат кесията:D
 
Е тия какво искат, да им отидеш, държейки откъснат крак в едната ръка и дрънкащи зъби в джоба, за да си развържат кесията:D
Всъщност нещата са може би ок следния начин: след злополуката, отиваш някъде, лекуват те и после да им предоставяш диагноза и фактурата на здравното заведение. И е това, доколкото съм запознат. Каквото и да се прави, ако искаш качествена медицинска помощ, касата в до никъде, за това е това допълнителната здравна застраховка, която нормалните комапнии предоставят. :)
 
Всъщност нещата са може би ок следния начин: след злополуката, отиваш някъде, лекуват те и после да им предоставяш диагноза и фактурата на здравното заведение. И е това, доколкото съм запознат. Каквото и да се прави, ако искаш качествена медицинска помощ, касата в до никъде, за това е това допълнителната здравна застраховка, която нормалните комапнии предоставят. :)
Това като колоездач ли го казваш, понеже темата е за колоездачи, а май май не ти се слиза от колата май май ми се струва:) Ама всичко се покрили из форума колоездачите, никой ли не кара колело (па макар и bwm да е)!!!
 
Казвам го като човек, които не е безсмъртен. : )Всеки, независимо дали е колоездач, или не, има травми и наранявания. ;) Иначе кви колела в токсична София? :( Освен по паркове и планини в околностите, никъде другаде. Дори в парковете е тъпо с тичащи деца и кучета. :)
 
Казвам го като човек, които не е безсмъртен. : )Всеки, независимо дали е колоездач, или не, има травми и наранявания. ;) Иначе кви колела в токсична София? :( Освен по паркове и планини в околностите, никъде другаде. Дори в парковете е тъпо с тичащи деца и кучета. :)
Аз обичам на Женският пазар, като ходещи колчета на полигон за изкарване на А категория, даже има бонус - да изкараш някоя и друга критика от бабе, защо аджаба караш там хвелосипедъ. Леко излезна от въпроса Блинки, но това си му е в неговия стил де:D
 
Не мога да повярвам, че от интернетджиите ни, никой не врътна една дистанция от 100+км.Излагаме се колеги, наистина..
 
Аз лично скоро ще взимам Trek FX2: https://www.trekbikes.com/us/en_US/bikes/hybrid-bikes/fitness-bikes/fx/fx-2/p/17455/ горе-долу за същите цели като твоите, но смятам да карам повечко на по-дълга дистанция и евентуално повечко каране по паркове. Но аз съм от тия чешити дето съм малко привързан към марката.
Подобен трек ми откраднаха 2015 година, само че с дисковите спирачки. Драг имат абсолютно същия на по ниска цена, но вече си е до марката, оскъпява.

А и все пак си нашенец, тия от трек не са преритали от липса на клиенти:) -
 
Последно редактирано:
Да видиш ти, последните няколко пъти като минавам кратерите, където паднах и се сещам за предпоследното ми падане:)
 
Каска, наколенки ризница?

Имам една ризница FOX, да ти я подаря, ако толкова падаш.
 
Каска, наколенки ризница?

Имам една ризница FOX, да ти я подаря, ако толкова падаш.
Шапка за 4 лв от Женския пазар върши същата работа:)
 
Един приятел преди няколко години падна с колелото и си счупи китката, беше си правил застраховка във Виктория АД /но вече ги няма, мисля че се обединиха с Дженерали/. Та тогава му изплатиха нещо от сорта на 600-700лв като обезщетение.

За колело - и Драг и Шокблейз имат градски модели в границите на 400-500лв , вече е въпрос на вкус какъв дизайн ще си хареса човек, дали да е low step рамка или с висока рамка. Също така втора употреба има доста добри колела в този ценови диапазон, като и моделите с вътрешни скорости са подходящи за града.
 
Добре, слушал съм разни лукуми, тип ''рибари се лъжеме, каква риба хванах последния път ти да видиш'', та ~70км/ч спускане било детска игра. Тия хора въобще осъзнават ли, че при падане с такава скорост ще има не само счупена китка...
 
Със шапка от 4лв счупванията и охлузванията са неизбежни. Но виж ако си с добра екипировка и със 100 да паднеш пак ще се разминеш леко.
 
Много зависи какъв стил караш, не може един XC карач да насложи 20 кила екипировка по него, фул фейс каски, протектори и тн.
Това си е за типично спускачите, които обикновено са в лапешките години и след няколко изпочувания им идва акъла в главата и минават на нещо не толкова екстремно
 
А тези, които ползват велоспипеда като основен транспорт, някой пита ли ги, защото точно тезси са най-добре запознати с този спорт..,така да го кажем:)
 

Горе