Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Баш ужас 4096 пиксела на 15 инча е голяма глупост. За да се вижсат ефективно ти трябват поне 60"
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Баш ужас 4096 пиксела на 15 инча е голяма глупост. За да се вижсат ефективно ти трябват поне 60"
Аз съм с 22 инча и 1920 и не ми се мисли какво ще е 4К на 15 инча.
Ама важното е, че има шаранчета да им се връзват :D
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Какво му обясняваш на Ангелов той много знае за какво говори
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Боже мои 4к на 15 инча :) УЖАС!
И аз съм на това мнение :shock: пускаш windows-a и първото нещо, което отваряш е лупата и тогава почваш работа :D
 
От: Re: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Записвам се за темата, защото и аз скоро ще се оглеждам за нещо новичко. :) И там ми е на мен крайната граница, без тъпите изгъзици с Мак и други такива. :)

По-голяма глупост можа ли да напишеш ...
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Малко извън темата.
Бях 2 години с MacBook Pro 17' След като поостаря нямах възможност да си купя пак Мас и си взех Dell XPS. И аз съм на това мнение, че Мас ОС не е нещо главозамайващо в сравнение с Windows. И двете ми вършат еднаква работа с еднаква стабиност. Всичко е до „престиж-а”!
 
Последно редактирано:
От: Re: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

По-голяма глупост можа ли да напишеш ...
Вземи погледни с какъв хардуер продават новите Епължийски устройства, и на каква цена. Някои от компонентите де слагат са толкова стари, че на сайта на производителя вече няма предлагане, за последни модели на ябълките говоря. Който има бол пари - ако ще с лед от полюса да си пие уискито, но да не ми разправя, че аз съм глупак ако не правя същото.
 
От: Re: От: Re: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Кое? За бюджетирания лаптоп или Мака. Сори, но не съм голям фен. На който му се купува стил и марка. :)

Много крайно се изказваш.
Аз като не съм фен на мерцедес да хвана да пиша че са тъпи изгъзици?

Вземи погледни с какъв хардуер продават новите Епължийски устройства, и на каква цена. Някои от компонентите де слагат са толкова стари, че на сайта на производителя вече няма предлагане, за последни модели на ябълките говоря. Който има бол пари - ако ще с лед от полюса да си пие уискито, но да не ми разправя, че аз съм глупак ако не правя същото.

Кой пък го интересува хардуер, хардуер не е нищо без софта и ос, а когато ос си го пишеш ти и сам си избираш хардуер-а и нещата стават много различни ... Макове няма с процесор по-малко от i5, вече няма лаптопи без ssd. Всичко работи много добре ...
За почти 4 години нито веднъж не ми се е налагало рестарт, единствено за ъпдейти които го изизскват ...
Никога вече не бих се върнал към win ...

Факт е, че не са геймърски лаптопи и никой не го твърди, на мен не ми трябват 5 видеокарти и т.н. неща ...
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Драйвери за последните карти се пишат основно за Windows, че си е хамалогия и не им се занимава с други ОС.
Макове няма с процесор по-малко от i5, вече няма лаптопи без ssd.
Аз в момента пиша от i7, и го имам за слаба машина, ама поне евтина я взех на старо. Видеокартите дори на моделите на Мак Про - са някаква дива антика, особено за моделите дето са под 6 бона.
А тоя новия Макбук има процесорче като на таблет. Май 3 хилки им искат, и никой не е тръгнал да ги оплюва. Не правят лоши машини, тука коментираме, че не виждаме смисъл от тия цени. Не друго.
 
Re: От: Re: От: Re: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Много крайно се изказваш.
Аз като не съм фен на мерцедес да хвана да пиша че са тъпи изгъзици?
И аз не съм фен на мерцедес, та и за тях е горе долу купуваш марка. :) Сори, не съм човек, който купува, заради марка. ;) Колкото до какви компонентите се слагат, не мисля, че от епъл са излислили велииа технология, просто са направили добър синхром между хардуер и софт. ;) И аз не бих се върнал към уин също, с линукс съм. ;)
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Няма нищо лошо човек да не харесва Apple; въпрос на вкус. Аз нямам нищо на ябълката, но съм купувал за подарък ....

Интересно какво бихте казали за Microsoft Surface Pro 3 (Surface Pro 4 до Сеп.)

На мен ми допадат ултрабуците, а това става и за таблет. Миналата година се класира доста нагоре в разни ревюта/класаций.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Аз съм с 22 инча и 1920 и не ми се мисли какво ще е 4К на 15 инча.
Ама важното е, че има шаранчета да им се връзват :D
Като не сте седнали да работите на такава машина, що си чешете езиците?
Предаването на този лаптоп е уникално. Вижда се страхотно, втори няма такъв. Няма такова густо при снимките и видео клипове.

Някой да знае дали при ЛЕНОВО НЕ UltraHD го има този проблем с жълтото, че не намирам нещо точна информация в нета?

Ако някой има някви дргуги предложения за стабилен и готин лаптоп драскайте. Че ще го сменям с друг тази седмица.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Като не сте седнали да работите на такава машина, що си чешете езиците?
Предаването на този лаптоп е уникално. Вижда се страхотно, втори няма такъв. Няма такова густо при снимките и видео клипове.

Някой да знае дали при ЛЕНОВО НЕ UltraHD го има този проблем с жълтото, че не намирам нещо точна информация в нета?

Ако някой има някви дргуги предложения за стабилен и готин лаптоп драскайте. Че ще го сменям с друг тази седмица.

И без да съм гледал 4к на 15" мога да си представя за какво идва реч... Какво да му е "мазно" искаш да кажеш че на 1366x768 виждаш пикселите на матрицата ли?
За видеото какво да кажа. Да пуснеш нещо което е 640х480 и да го направиш на Фулл Скрин (значи да го разпънеш го 4096 пиксела) това значи да го разпънеш 6 пъти...
За снимките мога да се съглася, защото при 16MPx 4К резолюцията се достига....

При другите модели на Леново не съм видял да има проблеми с жълтото...
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Заложи на Dell, който е с цена най-близка до тази, която ти се струва приемлива. Търсиш обезателно i5 или i7 процесор и GeForce 800+ от мобилните графични чипсети. Отделно, като го купиш, купуваш един Kingston 120GB SSD, от най-простите ако искаш и го слагаш като основен, HDD-то го скатаваш на мястото на CD-то и си готов.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Заложи на Dell, който е с цена най-близка до тази, която ти се струва приемлива. Търсиш обезателно i5 или i7 процесор и GeForce 800+ от мобилните графични чипсети. Отделно, като го купиш, купуваш един Kingston 120GB SSD, от най-простите ако искаш и го слагаш като основен, HDD-то го скатаваш на мястото на CD-то и си готов.

В случая, проблема е, че колегата държи повече на надутите параметри, отколкото на надеждността, затова и се е получила и засечката с леновото :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

И аз не съм фен на мерцедес, та и за тях е горе долу купуваш марка. :) Сори, не съм човек, който купува, заради марка. ;) Колкото до какви компонентите се слагат, не мисля, че от епъл са излислили велииа технология, просто са направили добър синхром между хардуер и софт. ;) И аз не бих се върнал към уин също, с линукс съм. ;)

Чара на ябълковите устройства е в "дребните" глезотии, скрити на пръв поглед за повечето потребители.
Пример, който при мен е в топ 5 за определянето на машина: комбо жак-а за аудиото. Преди години съм търсил лаптопи на други марки, които да имат въпросната опция, но се намериха само 2-3 модела, с цена сходна и по-висока от тази на мак-овете.
Другото е когато влезеш в apple екосистемата.
Пример:
Забравил съм си телефона в колата. Някой ми звъни, а съм горе в апартамента. В момента на позвъняването имам възможност да отговоря от лаптопа и таблета в апартамента (същото важи и за СМС-ите) и никой няма да разбере дали съм отговорил от телефона/таблета или лаптопа.
Искам да си пусна определена музика в хола докато съм в кухнята с телефона/таблета/лаптопа. Няма проблем - закачил съм колоните към рутера (airport express), избирам си опцията airplay и музиката тръгва (по подобен начин се ползва и принтера вкъщи).
Системните ъпдейти съм ги оставил да се теглят и инсталират фоново докато спя при споделен трафик (ако се изтегли ъпдейта на едната машина, другата си го взема моментално от нея, вместо да дърпа от нета). Портовете са гигабитови, а wifi-то е ac и скоростите са прилични. Не се тревожа за антивирусни, не помня и кога последно ми е забивал компютъра...всъщност последните няколко модела лаптопи на марката, които съм притежавал. :)
Софтуера ми е лицензиран и не изпитвам тревога за поддръжка, драйвери и съвместимости.
Единственото, което ме е грижа - е да седна и да си свърша работата. Не се налага да се занимавам с нищо странично по поддръжка на системата и настройки. Ето това е нещото, с което най-много ме привличат продуктите на тази фирма.
Смело мога да кажа, че като разлика в производителността ми Мак спрямо РС е с едни поне 25% отгоре в полза на мак-а (последно притежавах РС през 2008г).

А за цената...времето е пари. С техниката, която използвам в момента си върша работата по-бързо и безпроблемно, следователно пестя време.
Също така не считам, че изплащането на подобна машина би могло да е проблем за човек, изкарващ си хляба с подобна дейност (медии, реклама, уеб, дизайн и пр).
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

В случая, проблема е, че колегата държи повече на надутите параметри, отколкото на надеждността, затова и се е получила и засечката с леновото :)
Добре дай нова идея, този път може и да послушам. Определено леновото ми хареса като визия, но като изпълнение от къде да знам, че ще са им развалени цветовете? https://www.google.bg/?gfe_rd=cr&ei=CBxaVamZI6mz8weG_4C4DA&gws_rd=ssl#q=lenovo+y50+yellow
 

Горе