Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Купувай от новите лаптопи на Правец, има щанд в Ринг-а (мола). Взимай един и забравяй за покупка на лаптоп в близките 5-7 години.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Имаше в един хотел, и съм много разочарован. Имам и снимки в нета, ако не ти се вярва - ще дам линк. Дали е точно това изделие не гарантирам, но ябълката ми скъса нервите и едвам се чекиннах.
Уникалното и доскоро беше, че само вашите сапунерки не поддържат flash. Mного сте сладки като почнете да обяснявате как не ви трябва. Добре, че ви позволиха да го имате (Стиви рече, че не е ваша работа да знаете какво искате, демек квото ви сипят - за това ще платите). Щях да попитам как играеш с трейдърските платформи, 2 от най-известните трейдинг брокера в БГ имат платформа на Флаш.
Що бе, имам си собствена хардуерна разработка, базирана на Ардуино.
Е как няма да прескачам още една щайга - само за да нагледам от време на време гаража си.

Ем ти я написа вместо мен тъпнята. Качествено аудио се слуша през DAC, нещо като външна саунд карта. Аз съм будала - рутера ми струва 20 кинта, и нямам шанс да пусна колоните там. Не, че ми е затрябвало да си размъквам 100 кила уредби.
Флаш вече никой не ползва, даже на компа ми е спрян, явно живееш доста години назад.
А и много отдавна има флаш за ябълките, поне от 5 години с браузъра puffin ...
Явно е увас е пълно със щайги, но никой не ти говори за щайги, а за оптимизиране на разходите и пространството.
Щом става въпрос за 1 камера, това може да го прави и едно raspberry PI, ако знаеш какво е това де ...

А и всички трейдъри си има app за ios и въобще не ти трябва флаш за тях ...

A за дак - http://www.cnet.com/news/using-apples-airport-express-with-a-dac-a-how-to-guide/
Въпроса е в удобството да stream-ваш безжично музика ...
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Флаш вече никой не ползва, даже на компа ми е спрян, явно живееш доста години назад.
Не ползваш ти, провери ли какво ползват трейдърите? Или Стиви е казал, че не ви е работа да трейдвате?
п.с. И това е само една малка част, де ми трябва Флаш. Флаш все още е без алтернатива. Все още не е пренаписано на HTML5.
А и много отдавна има флаш за ябълките, поне от 5 години с браузъра puffin ...
Ем за годините бъркам може би, а може би не. Айфон наскоро се похвали с поддръжка на Флаш.
Явно е увас е пълно със щайги, но никой не ти говори за щайги, а за оптимизиране на разходите и пространството.
Вярно е, събирам ги на тавана, в една кутия от Компак си инсталирах част от охранителната техника.
Щом става въпрос за 1 камера, това може да го прави и едно raspberry PI, ако знаеш какво е това де ...
Знам какво е, и не е една. 8 портов DVR е.

А и всички трейдъри си има app за ios и въобще не ти трябва флаш за тях ...
Оф, http://vat.varchev.com/demo/
Флаш ли е или не е Флаш, дай да видим на вашите секретарски лаптопи де му е апа, че не го намирам. Ще се извиня, ако пропускам нещо!
Код:
  <body>
        <div id="content">
            <p><a href="http://www.adobe.com/go/getflashplayer">You need Adobe FlashPlayer to view this site</a></p>
        </div>
        <div id="station">
        </div>
    </body>

A за дак - http://www.cnet.com/news/using-apples-airport-express-with-a-dac-a-how-to-guide/
Въпроса е в удобството да stream-ваш безжично музика ...
От DAC до DAC има разлика. Върви у аудио форумите и пусни тема с тоя линк, да видиш какво ще ти чуе главата!
п.с. Йейпъл не е много уважавана фирма у аудио средите, следващия път ще пусна линкове.
 
Последно редактирано:
От: От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Не ползваш ти, провери ли какво ползват трейдърите? Или Стиви е казал, че не ви е работа да трейдвате?
п.с. И това е само една малка част, де ми трябва Флаш. Флаш все още е без алтернатива. Все още не е пренаписано на HTML5.

Ем за годините бъркам може би, а може би не. Айфон наскоро се похвали с поддръжка на Флаш.

Вярно е, събирам ги на тавана, в една кутия от Компак си инсталирах част от охранителната техника.
Знам какво е, и не е една. 8 портов DVR е.


Оф, http://vat.varchev.com/demo/
Флаш ли е или не е Флаш, дай да видим на вашите секретарски лаптопи де му е апа, че не го намирам. Ще се извиня, ако пропускам нещо!
Код:
  <body>
        <div id="content">
            <p><a href="http://www.adobe.com/go/getflashplayer">You need Adobe FlashPlayer to view this site</a></p>
        </div>
        <div id="station">
        </div>
    </body>

От DAC до DAC има разлика. Върви у аудио форумите и пусни тема с тоя линк, да видиш какво ще ти чуе главата!
п.с. Йейпъл не е много уважавана фирма у аудио средите, следващия път ще пусна линкове.
За какво ми е да използвам varchev, като има доста по-известни и утвърдени трейдъри, като даже в рекламите си показват, че може да търгуваш отвсякъде ...
Рутера не е DAC, а има ОПТИЧЕН ИЗХОД!!!!

Нали беше щайга, а сега било DVR, избери си последно какво е???
 
От: От: От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

За какво ми е да използвам varchev, като има доста по-известни и утвърдени трейдъри, като даже в рекламите си показват, че може да търгуваш отвсякъде ...
Tъй тъй, "ама рекламите", "ама има и други". Той Стиви ви е казал какво е правилно да правите, де да идете, и за какво да теглите заем! От рекламите ви го говори! Представям си ако Apple стане трейд брокер - ще ви дънят по 500% маржове, и ще се скъсвате да ги хвалите колко престижно е това :lol:
Не на последно място - рекламите ги имам за болест на т.нар. цивилизация, и точно за това НЕ отидох при най-рекламирания брокер.

Рутера не е DAC, а има ОПТИЧЕН ИЗХОД!!!!
Искаш или не искаш да ти дам линк какво мислят за аудио възможностите на Йейпъл? Хората бягат като дявол от тамян дори от полупроводникови диоди в изправителя на захранването, ти ми разправяш за оптичен DAC. Дали по оптика или по LAN, или безжично, или по USB - решаващо е качественото преобразуване към аналогов сигнал.

Нали беше щайга, а сега било DVR, избери си последно какво е???
DVR, рутер, захранвания и разни други модули са затворени в кутия от стар комп, от по-големите!
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

НА уин 8.1 върви перфектно?
Та по темата колегата на какво се спря?
За мен не е нормално да се дават повече от 2К за лаптоп.
По темата спрях се на: http://laptop.bg/laptops-asus-G501-asus_g501jw_cn052h_256gbssd
Това ще взимам.. ще си му лепна 1 застраховка да ми е мирна главата и всичко е супер. Понеделник или вторник ще го поръчваме сигурно :)
Просто чакам на едно място да видим дали ще го поръчват скоро там.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Всичко купувам по външния вид. Комплексарите не ги слушай.
Всичко е на класове според цената. Вземай смело. Ти каквото и да им покажеш все ще намерят косур.
По темата спрях се на: http://laptop.bg/laptops-asus-G501-asus_g501jw_cn052h_256gbssd
Това ще взимам.. ще си му лепна 1 застраховка да ми е мирна главата и всичко е супер. Понеделник или вторник ще го поръчваме сигурно :)
Просто чакам на едно място да видим дали ще го поръчват скоро там.
 
От: От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Всичко купувам по външния вид. Комплексарите не ги слушай.
Всичко е на класове според цената. Вземай смело. Ти каквото и да им покажеш все ще намерят косур.
Ами не е свински, някъв огромен тежък. 15 Инча е, ще ми върши работа.. става за игрички от време на време с приятели на по биричка и фифичка..(голям кеф е!, 4 човека да играят фифа е ебахти якото!)

Цената мисля, че е справедлива за лаптопа, има си визия, има си параметри, има си мулти тъч, всичко. Ще го видим като го поръчам идната седмица. Дано всичко е точно, и да не е като разваленото леново :D
 
От: От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Ами не е свински, някъв огромен тежък. 15 Инча е, ще ми върши работа.. става за игрички от време на време с приятели на по биричка и фифичка..(голям кеф е!, 4 човека да играят фифа е ебахти якото!)

Цената мисля, че е справедлива за лаптопа, има си визия, има си параметри, има си мулти тъч, всичко. Ще го видим като го поръчам идната седмица. Дано всичко е точно, и да не е като разваленото леново :D
Разбрали как се охлажда това чудо?
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Възможно най-лошата комбинация - мощен хардуер наблъскан в много тясно пространство.
Ще грее яко според мен.
 
От: От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Разбрали как се охлажда това чудо?
Има някво вградено вътре в GPU и в CPU и минава през клавиетурата или кво точно не разбрах, но от тестовете, които са проведени от лаптоп.бг резултатите бяха много добри. Казаха, че лаптопа има много мощна охладителна система.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Знаете ли за този ефект?

I6lOKfp.jpg


В този контекст ще дам връзка към книгата на Оливър Бъркман "Противоотрова".
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

По темата спрях се на: http://laptop.bg/laptops-asus-G501-asus_g501jw_cn052h_256gbssd
Това ще взимам.. ще си му лепна 1 застраховка да ми е мирна главата и всичко е супер. Понеделник или вторник ще го поръчваме сигурно :)
Просто чакам на едно място да видим дали ще го поръчват скоро там.
И колко е цената, щото май търсеше до 1500 лефа
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Аз бих ти препоръчал ASUS X550JK-XO031D.
Може би веднага ще тръгнат негативни коментари за марката, но за мен лично са неоснователни.
Този лаптоп го закупих преди месец от Технополис и се оказа повече от това, което очаквах. Целта на покупката не беше да купя лаптоп за игри, а представителен лаптоп със който да показвам проекти на клиенти и все пак да могат да работят игри на него.
Оказа се, че всички игри без изключение работят перфектно и температурите му са сравнително добри като за лаптоп, както следва:

GTA V: между Ultra и High настройки
След 2 часа игра: макс. температура на процесора - 70 C, GPU - 70 C

League Of Legends: High настройки (там настройките не съм ги пипал, защото не играя играта заради графиката й)
след 2 часа игра: макс. температура на процесора - 51 C, GPU - 50 C

Wolfenstein: The Old Blood - там не съм пипал видео настройките и не знам как са, но надали са под high.
След 2 часа игра: макс. температура на процесора - 55-57 C, GPU - 55 градуса

При сърфиране в интернет и програмиране температурите са между 34 и 40 градуса при сегашните външни температури.

Накратко лаптопа е евтин, приятен за работа и става за игри (все пак не трябва да се прекалява, защото не е геймърски въпреки високите си параметри). Една от хубавите му черти е, че лесно се чисти външно и не задържа мръсотията по себе си.

П.С. Сега видях, че автора на темата се е спрял на ROG лаптопа. Пожелавам му успех с покупката - правилен избор :) Все пак няма да изтрия написаното по-горе, тъй като има хора които търсят нещо по-евтино и няма да е лошо да имат информация за температурите на един такъв лаптоп. Също ако и ти след като купиш лаптопа му направиш един температурен тест в игри и го споделиш ще бъде много полезно!
 
Никой ли не е закупил още от новия Правец? Ето какво препоръчвам аз - Правец 64M++
Процесор: Intel Core i7 , Памет 16GB , SSD диск 512 GB , HDD диск 1000 GB , Екран: HD+ (1600x900)
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

1600x900 не е ли много дребен шрифт за лаптоп и десктоп икони?
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

1600x900 е разделителната способност на монитора, а не размера на шрифта и размера на иконите.

Можеш да имаш икони с произволна големина, както и шрифтове с произволна големина. (Освен в случаите когато ползваш много стара и скапана операционна система и/или скапан софтуер, които не позволяват регулиране размера на иконите и размера на шрифтовете.)

Много хора има, които нямат представа, че размерът на шрифтовете и иконите се регулира и не е нужно да гледат екрана с лупа или да забиват нос в екрана за да виждат буквите.
 
От: Препоръчайте ми лаптоп до 1500лв

Знаете ли за този ефект?
...
Moже ли да го постнеш, защото тия лайнари ми искат да си напиша и номера на бельото. Ама фейсбук акаунт, ама Гугъл+ акаунт... деба%№@€*§€*§€% нещастни. НЯМАМ!!!
http://translate.google.bg/translat...-emotionally-involved-with-brands&prev=search
А, през преводача успах да им заобиколя социалните малоумщини!

Мога да кажа какво да не си вземеш - ASUS ! От 3 - 3 фира .. и в сервиза много ме мотаха с проблемите ...
Имам 2, единия на старо. Не виждам грам проблем с тях.
 

Горе