Препоръчайте ми ръчен часовник

Пропускате нещо много важно. Самите часовници няма да ги коментирам, че сме форум за часовници, има си прекрасен такъв, където може да получите отговори на въпроса защо.

Часовника, съответно марката е нещо като пропуска за клуба, повод за разговор. Ако имаш клиент, който е фен на часовниците, а това по принцип идва с времето и парите, то шанса да му станете симпатичен е по-голям. Тоест инвестираш в пресечни точки с твоите клиенти, ако го разглеждаме като чиста проба бизнес инвестиция.
 
Има няколко стадия:
1. нямаш часовник щото си клошар
2. имаш часовник за 1000 лв. щот си псевдо гъзар
3. имаш часовник за 50 000 лв. щот си играч
4. нямаш часовник, щото не бързаш за никъде - другите бързат за теб

същото и с колите ;D
 
Не съм съгласен. Ако наистина разбираш има опции с душа и автентизъм, които не са гъзария. Същото е и с очилата, народя се реди да си купи Мучи, вместо да заложи на марка която произвежда очила, а не само да си слага етикета на тях.

И да наистина псевдогъзарските часовници се познават лесно - обикновенно са кварцови Тисо, Радо и.т.н.
 
никоя марка не произвежда очила, всички стъкла са луксотика, всички скъпи марки идват със стъкла от тях
аз не знам марка, която да си произвежда очила, подскажи някоя
 
Току що каза най-голямата глупост. Явно си чел доста жълти статии как Луксотика държи пазара. Първо да разделим пазара на диоптрично и слънчево. При диоптричното една фирма произвежда рамките, друга стъклата. Независими фирми за стъкла и рамки колкото щеш. Zeiss, Rodenstock, Indo, BBGR, LTL, Essilor, Seiko и десетки други, плюс китайските фабрики с техните марки, дори има и български фабрики за стъкла като ДИО Пловдив. Същото е и с рамките за диоптрично. Те пък са стотици. Същото се отнася и за слънчеви, там са също стотици със малки фирми които разработват и по-тех решения спрямо стъклата.

Луксотика е просто притежател на повечето модни брандове и лицензи за марки познати на широката публика.

Иначе хубави марки мога да препоръчам на ЛС, не искам да споря с философи тука.
 
значи нямаш ни едни скъпи очила, щото щеше да знаеш как идват армани примерно - със сертификат от луксотика за стъклата
 
Нямам, пуста бедност...хвана ме.
 
Мога да вмъкна уточнение - може да се намери швейцарски автомат на цена около 500-600 лева (на Candino).
Същия механизъм (не подобен, а наистина същия), но "облечен" в Certina или Tissot примерно, ще бъде с около 200 лева по-скъп...
Докторе, намери един час и го купи тоя часовник, да спре тази тема :cool:
 
Нека се върнем към часовниците, че е станало голямо мазало тук.
Ако приемем, че става въпрос за мъжкият часовник като аксесоар в ценови диапазон 250-700 лв. да речем в бюджета на автора на темата.
Говорим за кварцов часовник. Какви дизайни на модели харесвате и какви функции трябва да има според Вас часовника?
Питам от любопитство, понеже кварцовите механизми и часовници в този ценови диапазон имат що годе еднакви разходи за изработка, като се сложат материалите, работна сила и т.н. - става цена X. Съответно надценката на модела може да бъде много различна. Кое Ви кара да дадете определената сума за точно този модел? Марката, дизайна или функциите? Как ще го изберете този часовник? Като кварцов механизъм - един часовник струва примерно 300 лв., другият е със същият механизъм, но струва 700 лв., какво Ви кара да дадете 400 лв. отгоре примерно?

Това са по-интересни въпроси според мен :)
 
Ще вметна, че не съм в бизнеса с часовници.
Ето тук и тук един класически часовник с швейцарски механизъм, сапфир-кристал стъкло, защитен върток за навиване, кожена каишка и ако не бъркам закопчаващ механизъм тип "Пеперуда" на цена от 416 лева ...
Моля не давайте 250 за кварцов ...
 
Ясно, благодаря за разяснението. Значи няма реална полза от скъпите часовници. Сравнението с колите е особено релевантно, тъй като за мен колата не е нищо повече от начин за придвижване от точка А до точка Б, тоест нямам проблем да карам Грейт Уол, дори и да мога да си позволя 10 Бентли-та.

Разбира се, че е така!
Със същия успех можеш да наденеш на деда си потурите, да наметнеш яморлук, да лъснеш гегата и да идеш на интервю за работа . Щото пак са дрехи. Само, че освен ако не кандидатстваш в северняшкия нямаш много шансове
 
Ще вметна, че не съм в бизнеса с часовници.
Ето тук и тук един класически часовник с швейцарски механизъм, сапфир-кристал стъкло, защитен върток за навиване, кожена каишка и ако не бъркам закопчаващ механизъм тип "Пеперуда" на цена от 416 лева ...
Моля не давайте 250 за кварцов ...

Страница на испански, неработещо меню... За сайта на кандино става дума. Нищо не пише какъв е механизма. Размер 38мм на каса поне на мен ми се струва като една идея след детските.
 
Разбира се, че е така!
Със същия успех можеш да наденеш на деда си потурите, да наметнеш яморлук, да лъснеш гегата и да идеш на интервю за работа . Щото пак са дрехи. Само, че освен ако не кандидатстваш в северняшкия нямаш много шансове

Не става въпрос винаги да си купуваш най-евтиното и да живееш като скот. Идеята е да балансираш съотношението цена/полза. Ако за мен един часовник от 200 лева носи същата полза като този от 2 000 лева, то, разбира се, ще си купя този от 200 лева. Ако според теб по-скъпият часовник ти носи над 10 пъти по-голяма ползва от евтиния, е оправдано да си го купиш. Всичко е въпрос на гледна точка.
 
Страница на испански, неработещо меню... За сайта на кандино става дума. Нищо не пише какъв е механизма. Размер 38мм на каса поне на мен ми се струва като една идея след детските.
Ти да не би случайно да продаваш електронни часовници, че се засегна така от мнението ми?
Аз видях току що страница на осем езика, един от които е испански.
Ако за теб размер 38 за изчистен класически часовник е детски размер, вероятно си бил едро дете... Класиките са винаги около 40 - примерно или това...
 

Горе