Престъпленията в България

От: Престъпленията в България

@Cassiopeia, не съм сигурен (нека някой зоолог каже :shock:), но единственото нещо с което се различаваме (или повечето :D) е това, че можем да разсъждаваме
животните със сигурност не могат, при тях всичко е инстинкт
 
От: Престъпленията в България

@Cassiopeia, не съм сигурен (нека някой зоолог каже :shock:), но единственото нещо с което се различаваме (или повечето :D) е това, че можем да разсъждаваме
животните със сигурност не могат, при тях всичко е инстинкт

Не е хубаво, да не си сигурен или пък обратното, да си сигурен, но на база какво?

От болтнатото не искам непосилното, в каква степен и колко от човешкия вид "могат да раз-съждават", а елементарното, дали животните наистина не могат?
Това че не могат да говорят или да изразяват мислите си, не означава, че са безрасъдъчни. Иначе как щяха да оцелеят? Това че не са ... "властващия" вид, не означава, че един ден няма да станат. Планетата на маймуните не е само фантастика и добро въображение, а очевидно някакви съмнения и достатъчни основания за учените, които ги изследват и познават.
Инстинктът понякога е по-полезен от разсъжденията 8)

оффтопик:

Кас гледаш ли къртицата? като видя мариана, марина ли беше
и все за теб се сещам :)

Аз преди няколко часа гледах на кино "Завръщането на първия отмъстител" с детето. Много ми хареса!
Там имаше един лош с желязна ръка и не знам защо абсолютно асоциирах образът му с теб! В един от малкото случаи, когато лошия да ми хареса и да не ме отблъсне безвъзвратно :|
 
От: Престъпленията в България

Не е хубаво, да не си сигурен или пък обратното, да си сигурен, но на база какво?[/I]

Не се интересувам от тематиката, но нещо такова ми е останало като информация.
дали животните могат да разсъждават - съмнявам се или то е на много примитивно ниво
 

Горе