Прехвалено ли е събмитването?

Важен ли е събмите по директории ?

  • Да определено!

    Votes: 23 30.3%
  • Да, но не е водещ!

    Votes: 37 48.7%
  • Изобщо не е, вече е олдфашън :)

    Votes: 16 21.1%

  • Общо гласове
    76

profusion

New Member
Вече няколко човека ми казват, че събмите по директории е прехвалено и не е чак толкоз важно колкото други дейности?
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Аз мисля, че си е важно. И като казвам това взимам и предвид директорийте с висок pr, не тези, които са наспамени до дупка и на база днешен спам си генерират собствени страници с 40-50 листинга на пейдж, до които бота стига едвам едвам - камули да са добре индексирани. ;)

Но определено е само една част от линк билдинга, има много други - и успешното линк билдване е комбинация от тях. Но директорийте са неизменна част от това. Най-малкото са един + към цялата картинка. Аз гласувах за важни. ;)
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Аз мисля, че си е важно. И като казвам това взимам и предвид директорийте с висок pr, не тези, които са наспамени до дупка и на база днешен спам си генерират собствени страници с 40-50 листинга на пейдж, до които бота стига едвам едвам - камули да са добре индексирани. ;)

Но определено е само една част от линк билдинга, има много други - и успешното линк билдване е комбинация от тях. Но директорийте са неизменна част от това. Най-малкото са един + към цялата картинка. Аз гласувах за важни. ;)

а другите способи за таргетиран трафик са?
соц, мрежи ли? или?
 
значи таргетиран трафик е следния в общи линии - гугъл , йахууу трафик (като цяло сърч трафик) , ппц (адуърдс и тен подобни) , трафик от тематични форуми (линкове в подписа) , трафик от тематични блогове (линк в коментар) , трафик от артикъли (тематични)

ако съм изпуснал нещо да ме допълнят колегите
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Не говорешме ли за директори събмита като начин за добиване на бек линкове и от там на по-добро класирен. Каквото и да си говориме най-хубавия и таргетиран трафик идва от търсачките - другото е т****к работа. Тези соц. мрежи не стават - там освен линк (но без редирект де) нищо труго не може да изкяриш, все тая е дали си вкарал 10 или 10000 от соц. мрежи - трафика е кофти така или иначе.

Аз лично препоръчвам артикъл директорийте пред соц. мрежите. Пък да се вотне, пък да изплуваш на еди коя си страница - абе смехория голяма. Не се занимавам и няма и да си играя да ги изучавам. Ако толкова искам Web 2.0 трафик - има YouTube, блогове и дргуги подобни новости. ;)

Но съм и на мнение, че е още един начин за линк билдинг и вкарване на трафик. За линка се гледа дали е ду-фолул и да не е редирект. А трафика е само за тези с Адсенс сайтове. За афилиейт маркетинг ще е много тегаво, демек скапано като опция.;) :)
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

а в тия артикъл директории какво се събмитва? статия която я има на блога вече или не? а ако се събмитне на 100 места тя няма ли да е дупликате контент?
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Искат да са уникални. Тоест още едно писане допълнително (което спокойно можеш да си го сложиш на твоя сайт) :)
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Искат да са уникални. Тоест още едно писане допълнително (което спокойно можеш да си го сложиш на твоя сайт) :)
Да, ето ти добра идея. Но гледай да е първо по тези директории преди да си го сложиш на блога, че и акаунти се затварят за чиване с дублиран контент.:) Определено подкрепям мнението на radev.;)
 
От: От: Прехвалено ли е събмитването?

Да, ето ти добра идея. Но гледай да е първо по тези директории преди да си го сложиш на блога, че и акаунти се затварят за чиване с дублиран контент.:) Определено подкрепям мнението на radev.;)

ама тия директории дават ли в текста да има афилиейт банери :) инуче от къде ми е кяра :shock:
 
значи първо ти носсят таргетиран трафик , а също така и полезни линкове (директни или лонг тиър)
 
От: Re: От: Re: От: Re: Прехвалено ли е събмитването?

аахха ок ясно , ми момчето има въпроси - трябват му отгвори :)


така е , благодаря и на двама ви за което :)
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Е покрай неговите въпроси и аз научих нещо :) Спести ми малко ползване на търсачката във форума :d
 
трабва да ги има в някои ниши просто няма начин да се избута по социалните за да хване пеиджа голям пр ...

и ако някои опонира моля да ми покаже как се избутва стаия за П Енларгмънт в дигг :) този тип сайтове немогат без директории

според нишата са различно важни но задължително да присъстват в микса :)

Интервюта с 10 SEO експерта за линк билдинга


пп Не е нужно да се добавите във всички възможни директории по света :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: Прехвалено ли е събмитването?

Изобщо не е, вече е олдфашън. Това гласувах, защото със хамалска работа нищо не се постига, хубаво може да се хване малко по висок PR, но не мисля, че е нужно сайта да се добавя в повече от 50 директории, най-добре е да се добави във всички със PR 4 нагоре :) ...
следва продължение (към 11.30 ако не забравя :p)
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Изобщо не е, вече е олдфашън. Това гласувах, защото със хамалска работа нищо не се постига, хубаво може да се хване малко по висок PR, но не мисля, че е нужно сайта да се добавя в повече от 50 директории, най-добре е да се добави във всички със PR 4 нагоре :) ...
следва продължение (към 11.30 ако не забравя :p)


така след около 1000 търсачки, съм си набелязал само от пр4 нагоре, като го свърша какво да започвам да планирам? ще чакам Сами да дойде в 11.30 :lol:
 

Горе