Привличане на нови клиенти за дентален център

shelby

Member
Здравейте, мой роднина има дентален център(два зъболекарски кабинета), имат си сайт, facebook страница регистрация в google всичко както си му е реда.
Голяма част от клиентите идват от google като търсят спешен кабинет, до скоро се плащаше за реклама(което според мен си заслужава).

Имам няколко въпроса как бихте ме посъветва ли да се привлекат повече/нови клиенти ?
* Активност в социалните мрежи, имат нужда от човек който да пише статии , за подобна услуга към какъв човек бих могъл да се обърна ?
* Имат няколко негативни коментара в google, дали регистрация на ново на обекта е добра идеа или не ,Как се справяте с хейтарите ?
* За малък бизнес, колко според вас е разумен бюджет за реклама ?

Благодаря предварително !
 
Здравей!
По принцип разбирам от Google Ads, но се кооперирам с познати и дигитални агенции, когато клиенти искат "пакет" SEM & SMM (иначе казано - платени реклами в Google и социалните медии). По мой опит и разговори с клиенти и колеги, смятам, че в случая е по-добре да наблегнете на Google рекламирането.

Обяснение и логика:
Хората използват социалните медии за разтоварване, забавление и така натаътък. ФБ интересни публикации с линк към любопитни, позитивно ориентирани статии от блог също е ОК за вашата ниша, но нека сме честни - малко хора ще кликнат на "негативна тема", докато се ровят по социалките ;). По-скоро биха се обърнали към форуми и търсачката при проблеми със зъби и здраве като цяло.

Друго:
Само спекулация, тъй като няма как да знам данните от рекламната ви кампания, но на Ваше място, бих направил анализ за период от 6м. Да видя къде са конверсиите, тренда и най-често гледаните теми. Също така бих "стеснил" кампанията до въпросния град/район. След известно време правя дисплейна ремаркетинг кампания (да се подсетят) и така...


Дано съм помогнал. Ако е така, ще "почерпите" (или роднината) безплатна консултация или съвет, че ходенето на зъболекар не ми е сред най-любимите неща, както и на повечето хора предполагам :)
 
С позитивни ревюта, но истински такива. А ако не ги бива в работата, по-добре да се гръмнат и да не развалят здравето на хората!
 
Най-добрата реклама в този бранш е от уста на уста. Моята зъболекарка така я намерих и в момента не бих я сменил за нищо на света. Взима не малко, но работи с последна технологии, млада е, постоянно ходи на семинари и се интересува от новостите, и виждам как гори в очите и като говори за кариерата си като зъболекар.

Аз бих целил локалния таргет. Не е тайна за никой, че локацията е едно от водещите причина да смениш доктор, другите две най-важни са цената и качеството на услугата. Но да кажем, че тях ги изключваме, защото са на ниво, на което се очаква да бъдат. И като заговорихме за локален пазар - това са най-вече големи табелки, че там има такъв кабинет. В моя квартал така силно настъпва конкуренцията, че виждам студенти, които предлагат безплатни прегледи с оправяне на 1-2 кариеса, хем за стаж, хем да се индифицират, че ги има като специалист в дадената клиника.

И тук ако се предложи нещо, което не струва много пари фри (може би избелване на зъбите), а в същото време би засилило рекламата "от уста на уста". Печелиш клиент, а той може да доведе още няколко. Разбира се, тук не коментираме, че обслужването трябва да е на много високо ниво, за да може да го накараш пак да дойде при теб, за същото или за друго.

Ако трябва да съм честен, никога не съм си търсил лекар или зъболекар през интернет. Тези специалисти мисля, че се търсят с питане на хора, които вече си имат изградено мнение за определени такива.
 
Здравейте, мой роднина има дентален център(два зъболекарски кабинета), имат си сайт, facebook страница регистрация в google всичко както си му е реда.
Голяма част от клиентите идват от google като търсят спешен кабинет, до скоро се плащаше за реклама(което според мен си заслужава).

Имам няколко въпроса как бихте ме посъветва ли да се привлекат повече/нови клиенти ?
* Активност в социалните мрежи, имат нужда от човек който да пише статии , за подобна услуга към какъв човек бих могъл да се обърна ?
* Имат няколко негативни коментара в google, дали регистрация на ново на обекта е добра идеа или не ,Как се справяте с хейтарите ?
* За малък бизнес, колко според вас е разумен бюджет за реклама ?

Благодаря предварително !
 
Мога да помогна относно рекламата в един сайт , има апликация към него и фирмата е мевдународна. Привличаме клиети от цял свят и имаме презентации в големите градове Варна ,София и Пловдив, Истанбул , Германия. За повече информация ми пишете.
 

Горе