Призовка от ГДБОП по e-mail

От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Какви призовки какви глупости,ако си бил незаконен ще влязат у вас ще те арестуват 7-8 пъти,докато стане като в Холивуд,ще се осмихнеш на камерата и ще те гледаме по бтв :D
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Призовки по телефона, имейла, пощенски гълъби и други подобни нямат задължителен характер. Служителите на реда ги използват за да си улеснят работата и за удобство на този когото викат. Аз предпочитам да ми звъннат по телефона и да ме питат кога ми е удобно да отида, отколкото да ми пратят писмена призовка с дата и час, които могат да спънат някоя друга моя работа. Разбира се, винаги можеш да си изискаш призоваване по надлежния ред.
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

За тези, които нямат мнение по темата, но им се пише и чете ето една полезна кампания от сайта на МВР, на която попаднах: http://pojarna.com/kampanii.htm
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Ако някой случайно не знае - ГДБОП ползват електронна поща от Mail.bg (доказателство).

Може да им препратиш писмото на този адрес и да ги питаш дали е наистина изпратено от тях ;)
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Съгласен съм и подкрепям. Сега видях обаче, че телефоните не са актуализирани и може да са опитвали този вариант. Предполагам,
че са достигнали до данните ми и по-конкретно до e-mail-а от собствеността на домейна.

Както и да е, това не е от значение.

Благодаря за съветите.

P.S. Да, инспектора е същия, но имат известно подобрение в системата по формулировката. :)
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

А този инспектор същия e-mail адрес ли ползва или някакъв по-официален (напр. @mvr.bg)?
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Много шум за нищо. Някой се бъзика с човека !
 
Re: От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Теб май до сега не са те съдили? А?

Всички официялни комуникации с държавата стават по пощата с препоръчано писмо или куриер. Сроковете почват да течът от момента на приемане на изпратеното срещу подпис. Това което си написал е несериозно!
По новия ГПК могат да ти връчат съобщение или призовка по много различни начини: лично, на друго лице, чрез залепване на уведомление, чрез публично обявление, дори по телефон, факс или е-мейл.
Ако някой го интересуват процедурите - да чете ГПК от чл. 44 до чл. 50 (вкл.)
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Какви призовки какви глупости,ако си бил незаконен ще влязат у вас ще те арестуват 7-8 пъти,докато стане като в Холивуд,ще се осмихнеш на камерата и ще те гледаме по бтв :D
Не е така. Първо те призовават.
Мен от ГДБОП периодично си ме призовават за разни неща. Няма нищо страшно, стига да си с адвокат.

Иначе малко извън темата, но са ме призовавали и с SMS, само че аз върнах отговор, че си чакам официално писмо с подпис, печат и изходящ номер. И това си беше полицията за един случай, който бях образувал, а не ГДБОП. И беше защото не вдигам на непознати номера.
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

А могат ли с гълъб? :) Навит съм на един кривоглед лешояд с фейс на Д-р Дре. Че това май същото ми изглежда...

Знам, знам, в тази криза и лешояди не можем да си позволим. Цирка продължава хора, енджой дъ шоу. :)
 
От: Re: От: Призовка от ГДБОП по e-mail

По новия ГПК могат да ти връчат съобщение или призовка по много различни начини: лично, на друго лице, чрез залепване на уведомление, чрез публично обявление, дори по телефон, факс или е-мейл.
Ако някой го интересуват процедурите - да чете ГПК от чл. 44 до чл. 50 (вкл.)

Обаче интерфейса им липсва :) Нали трябва официално някой да им даде данните за е-мейл и телефон , иначе кого ще призовават . Данни от whois несериозно ми се струва като идентификация.

А бе верно с гълъб ще стане , където кацне , той ще е . ..:)
 
Последно редактирано:
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Всеки може да напише какъвто си иска имейл на whois. Това звучи много яко, на който е написан имеила него викат. :D
 
От: От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Всеки може да напише какъвто си иска имейл на whois. Това звучи много яко, на който е написан имеила него викат. :D
Аз си мисля така и така са почнали - да е на лотариен принцип. След Спорт Тото, да се завърти и една сфера, като се изтеглят номерата така, че да образуват едно ЕГН.

100% според служителите там има за какво да го викнат и него. Пък и то се е видяло, че всечки ще минем през панделата. :)
 
Re: От: Re: От: Призовка от ГДБОП по e-mail

несериозни вика - те ме съдят от тия данни :D на тебе несериозно ти се струват хаха
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

В същност има начин. Може да поискаш разпечатка от мобилния оператор за този ден в колко часа някой е говорил от този телефон :)

Обаче не можеш да се измъкнеш, ако ти пишат акт за това, че си бил без колан. Могат да те арестуват даже за неизпълнение на полицейско разпореждане - например казали са ти да излезеш от колата, но ти не си излязал.
 
От: Re: От: Re: От: Призовка от ГДБОП по e-mail

несериозни вика - те ме съдят от тия данни :D на тебе несериозно ти се струват хаха

Какво е станало ? А оня акт написаха ли ти или изтърваха срока..
 
Последно редактирано:
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

В същност има начин. Може да поискаш разпечатка от мобилния оператор за този ден в колко часа някой е говорил от този телефон :)

Обаче не можеш да се измъкнеш, ако ти пишат акт за това, че си бил без колан. Могат да те арестуват даже за неизпълнение на полицейско разпореждане - например казали са ти да излезеш от колата, но ти не си излязал.

e то по тая логика могат да ме карат и да правя лицеви опори, не мисля че съм задължен да правя всичко каквото поискат
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Докато не ви викнат по официален път и ред, просто пропускайте тези писма.

Донякъде съжалявам, че реших да бъда активен и да отида. И задължително с правозащитник или ваш свидетел.

Местете сървъри, домейни в Таджикистан на таджикистанци, за да не ви занимават с глупости и да не съжалявате. Е, установявайте контакти, може и с някой племенен вожд и регистрирайте на негово име, да му пращат призовки по гълъбите.
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

кажи за какво беше цялата разправия

Ако сървъра се намира в Таджикистан и в някоя Република, където мога да споделя свободно, сигурно. Е, някой ако може да направи такъв свободен форум. :)

Глупости, просто се дразня, че и държавата с глупости се занимава.

Хайде, това беше моят съвет.
 

Горе