Приходи на клик от АдСенсе

Enjoy

Member
Чудя се от какво зависи прихода от клик в АдСенсе, ясно ми е че е на аукционен принцип според ключови думи, но имам два сайта (с един АдСенсе акаунт), от единия на клик взимам 5 цента, от другия постоянно само по 1 цент. И двата са на български и бота може да влиза да ги чете.

Може ли някой да даде малко светлина по въпроса?
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

зависи какав е сайта за всеки вид сайтове различнипари ти дава
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

danko6 иска да каже, че зависи от рекламната ниша на показваните сайтове :p
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

зависи от това колко пари е дал рекламодателя за определена дума по която излиза рекламата ако думата е м ного популярна има наддаване и тогава се вирят цените ако е слаба дума - цените са ниски - а гуглитУ .. мисля че дава около 25-30% на нас
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

Много стандартни отговори давате, както и прави самият Гугъл, но истината е, че в много от тези неща има голяма доза послъгване.
По мои наблюдения Гугъл уж плаща за кликове, но реално плаща за импресии, а цените за конкретните кликове ги нагажда. Цената за 1000 импресии я определя на база разнообразието на трафика, т.е. колко различни IP-та участват в тези 1000 импресии. Имам и предположение, че класирането на дадената страница в Гугъл търсачка за дадени ключови думи увеличава цената за клик за тези ключови думи. А това с наддаването е много невярно като твърдение. Наддавал съм с умишлено по-големи цени, а Гугъл ме е таксувал къде по-евтино за кликовете, защото посочените от мен цени са максимални, не буквални.
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

Абе четох наскоро тая твоя хипотеза .. обаче нещо и куца ...
понякога имам на сайт със 100 посещениоя кликове за по над 50цента
а на сайт с 3000 импресии 25 клика за 50 центя :)
така че нещо не е наред тука :)
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

Абе четох наскоро тая твоя хипотеза .. обаче нещо и куца ...
понякога имам на сайт със 100 посещениоя кликове за по над 50цента
а на сайт с 3000 импресии 25 клика за 50 центя :)
така че нещо не е наред тука :)

напълно съгласен някой път имам 100 импресии 1 клик 80 цента примерно..... и после до края на деня стават 4000 импресии 10 клика и другите кликове са с по 40-50 цента.. само гугъл си знае по колко дава :D
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

Тук никой не ви говори за брой импресии, а за разнообразие на трафика. Ако импресиите ви се правят от едни и същи IP адреси, то оценката на трафика е ниска. И напомням, тук говоря за уникални посетители, а не за уникални посещения.

П.П.:
Не сте ли се чудили защо Г толкова често споменава, че заради използване на сисетми за обмен на трафик (посетители) може "най-случайно" да си отнесете наказание?
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

Аз когато имам слаб и еднообразен трафик имам мижави цени за клик, а когато е по-разнообразен (най-вече домъкнат от търсачките), тогава цените на клик стават двуцифрени числа в центове.
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

По принцип намирисва често адсенса.И едно от най-дискриминиращите неща е различното таксуване според държвата.Примерно кликовете ми от Индия,Пакистан,България рядко минават 3 цента,но ако е от Германия -30-40 цента а от щатите стигат и до към 2 долара на клик.И други несъответствия се случват виждам,че са излезли от сайтовете ми през рекламите т.е има клик а не го отчита.Аз безплатни не показвам и прочие своеволия.
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

Аз само бг сайтове имам и досега по висок клик от 5 цента не съм виждал. Средно са от 1 до 3 цента.
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

Абе то и съмнения за донагаждане на липсите в бюджета на Г има при неясното таксуване.
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

Аз само бг сайтове имам и досега по висок клик от 5 цента не съм виждал. Средно са от 1 до 3 цента.

От бг сайт онзи ден $0.44/1клик, днес $0.25/1клик. Много зависи и нишата, която определя какви рекламки ще пъкват.
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

За нишата е ясно има всякакви принципно говорим усреднено какви са цените.За рекламите на кирилица или на английски,но от български фирми ясно що са такива цените.Първата ми кампания в Г ми беше 500лв всичко а конкурентите тогава харчеха 2-3к долара на ден :eek:Но е дискриминиращо ако БГ посетител ти цъкне и да ти платят 5 цента а ако е щатски 50. :twisted:
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

А ако БГ посетител кликне на англоезична реклама как стоят нещата с CPC? По-скъпо ли се таксува? И изобщо ще са видими ли англ. реклами от БГ ip адреси?

Edit: работи, 3 клика на англоезична реклама - 0.55$ :)
 
Последно редактирано:
От: Приходи на клик от АдСенсе

В последните дни поне при мен нещо Г се скръндза яко и проблемът определено не е в мен.
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

И аз съм с Бг сайтове и рядко виждам повече от 0.01 цент за клик.
 
От: Приходи на клик от АдСенсе

Колко е максималната стойност на клик, която сте виждали?
 

Горе