Причини за дразги сред форумците!

dalasweb

Well-Known Member
Всеки си има някой опонент и си се карат сегиз -тогиз.Примерно аз си имам един младок /паток/,който още в зората на моята регистрация искаше да ми направи един сайт, но се оказа ,че изобщееее не става за това - ръиш ли!Та после се появиха други - това показва ,колко сме различни, богати ,бедни,можещи,знаещи,искащи,помагащи, умни и галфони.Все едно сме, като хората от битака - всеки предлага нещо си , някой качествено, коректен, друг иска далаверка, трети просто гледа сеира и се не меси!Това е бизнеса - нали?При вас как е?
 
От: Причини за дразги сред форумците!

Така е далас прав си

Важното е да не го поемаш навътре при никакви положения дори и с най качествения лубрикант, в противен случай Каргото е показетелн пример докъде ще стигнеш
 
От: Причини за дразги сред форумците!

освен по-горе споменатите причини за дразги, има и една друга, много често срещана във всякакви форуми, дискусии, в социалките и къде ли не - просто съм гадняр, който обича да е на контра и да се заяжда, пък и след като съм скрит зад псевдонимче и не ме виждат съм още по-смел в хуленето и хапането на другите.
лично на мен такива хора са ми много неприятни, пишат където трябва и не трябва, където са желани и нежелани, където има какво да кажат и където няма /както е в повечето случаи/
а най-лошото е, че се мешят сред хора, които не са от тяхната порода!
 
От: Причини за дразги сред форумците!

Основните причини за дразгите са :

- липсата на чуСтво за ХумОр
- земането насериозно
- бастун в хранопровода
 
От: Причини за дразги сред форумците!

Основните причини за дразгите са :

- липсата на чуСтво за ХумОр
- земането насериозно
- бастун в хранопровода
Според мен друга основателна причина е наличието на разширени вени по седалищните части, които са по-известни като хемороиди.
 
От: Причини за дразги сред форумците!

И не оставихте нищо медицинско за мен, освен киселини в стомаха, породени от дълго седене в свито състояние и лоша храна, поръчана по телефона.
 
От: Причини за дразги сред форумците!

И не оставихте нищо медицинско за мен, освен киселини в стомаха, породени от дълго седене в свито състояние и лоша храна, поръчана по телефона.
Абе не знам какъв РАЛО-джия си и къде не са ти изблющили, ама тук трябваше да изблющиш линк към твоя зарзават сайт (по СЕО технология), съответно да ни убедиш, че твоиити* доматиии са по-убави...
Закачка, нищо линчно:)
 
От: Причини за дразги сред форумците!

Липсата на чувство за хумор и уважение на чуждото мнение са основните причини за появата на дразги. Основният проблем идва от липсата на адекватен контрол (админите са си за червено заради това) за да се спре простотията и личните обиди. Не е нужно винаги да се взимат крайни мерки. Като за начало е достатъчно да се позачистят обидните post-ове (под "обидни" не се има предвид такива, които не са съгласни с теб) и да се предупредят виновните да се спрат. Гледал съм напълно обикновени теми, в които изведнъж се появяват двама, които почват да се обиждат на лична основа без връзка с темата. Ако не последват поне предупреждения от админите (такива по принцип тук не следват), разпрата продължава бая дълго. Така смислени и полезни теми стават за боклука.
 
От: От: Причини за дразги сред форумците!

Гледал съм напълно обикновени теми, в които изведнъж се появяват двама, които почват да се обиждат на лична основа без връзка с темата.
Извинявам се за поредното плебейскко мнение, но дали бихте искали да споменете гнусните 2 плебея, които независимо от вашите изключително интелектуални и напълно конкретизирани постове, в крайна сметка ще трябва да се отстранят от това онлайн общество.. Вероятно бъдещото ви мнение ще има радикални последствия в наглед първобитния форум, в който и ДВАМАТА ЧЛЕНУВАМЕ. В очакване сме на перпето мобиле или вероятно, както винаги преигравам....
 
От: От: Причини за дразги сред форумците!

Извинявам се за поредното плебейскко мнение, но дали бихте искали да споменете гнусните 2 плебея, които независимо от вашите изключително интелектуални и напълно конкретизирани постове, в крайна сметка ще трябва да се отстранят от това онлайн общество.. Вероятно бъдещото ви мнение ще има радикални последствия в наглед първобитния форум, в който и ДВАМАТА ЧЛЕНУВАМЕ. В очакване сме на перпето мобиле или вероятно, както винаги преигравам....
Ако имах предвид конкретни двама, най-вероятно щях да ги спомена по nick-ове. Действащите лица (т.е. тези двамата) невинаги са еднакви като най-често единият от тях е niks.

Макар да се опитваш да се заяждаш с това, все пак ще ти благодаря за твърдението, че post-овете ми са изключително интелектуални.
 
От: От: Причини за дразги сред форумците!

Ако имах предвид конкретни двама, най-вероятно щях да ги спомена по nick-ове. Действащите лица (т.е. тези двамата) невинаги са еднакви като най-често единият от тях е niks.

Макар да се опитваш да се заяждаш с това, все пак ще ти благодаря за твърдението, че post-овете ми са изключително интелектуални.
Абе момчета, много го взимате навътре. Далаверата е между бачкането да метнем някой кютек помежду си, някак си за разнообразие. То тоя е програмист, не зацепва:) Абе ще се научи, ама кога - не змам:)
 
От: От: Причини за дразги сред форумците!

Макар да се опитваш да се заяждаш с това, все пак ще ти благодаря за твърдението, че post-овете ми са изключително интелектуални.

Кво да се опитвам да се заяждвам, опитах се да се избъзикам, то тоя го взе като похвала... абе програмист.....Трябва да те напсувам с html ли да ме разбереш....
 
От: Причини за дразги сред форумците!

Аз лично съм против дрязгите в интернет, защото няма как да бъдат докарани до логичен край. Просто ми изглежда неестествено да се карам с някого след като не е възможно да се пресегна и да му шибна един. Поради тази причина не си струва дори да се започва караница онлайн. Чисто губене на време.

По отношение на форумите, винаги ще има един двама, които да развалят атмосферата, но решението не е бан или триене на мненията. Доказано е, че тези мерки са много трудоемки, нужен е сериозен човешки ресурс да се прилагат и в 90% от случаите само влошават нещата още повече. Тук на помощ идва функцията за игнориране на определени потребители. Добавяш там хората, които не ти харесват и повече не им виждаш мненията. Чудесно решение на проблема. Уловката е, че ще те гложди любопитство какво пишат, но трябва малко усилие на волята да не им отваряш мненията. След време свикваш и всичко пак е прекрасно и чудесно. Човек трябва да изясни на себе си защо е влязъл в даден форум. Целта на повечето хора е просто да получат положителни емоции, полезна информация и да завържат нови запознанства с интересни хора.
 
От: От: Причини за дразги сред форумците!

Кво да се опитвам да се заяждвам, опитах се да се избъзикам, то тоя го взе като похвала... абе програмист.....Трябва да те напсувам с html ли да ме разбереш....
Че що трябва да те разбирам като не искам да те разбера?
Като някой ми поднася лимон вместо да се муся, че е кисел, просто му добавям захар и се кефя на вкуса. Ето това е смисълът на културните заяждания. С няколко човека тук си се заяждаме, но ги считам за дружки по простата причина, че се онасяме културно и възпитано дори когато се нападаме. Друго си е селската простотия, която се върти като латерна без грам вложен разум. Поне като обиждаш го направи с финес, та да покажеш, че струваш нещо. Аз поне така разсъждавам.
Това, че ме наричаш програмист също ще го приема като комплимент, защото това ми е занаята и е хубаво някой да ми прави безплатна реклама чат-пат. Ако искаш да ме подразниш, трябва да пробваш със селяндурски обиди и неграмотност.

Edit.:
Това с ignore-а винаги съм го намирал за неумно решение. И да си забиваш в пясъка главата ситуацията си остава същата. Работа на админите (или модераторите ако има такива) е да се постараят тонът на коментарите да е нормален (т.е. не изпълнен със селяндурски обиди).

П.П.:
Спомням си случай как като админ (на друг форум) бях нападан със селяндурски обиди от много неприятен потребител. Моят принцип беше прост. Ако се омазват темите с тази селяндурщина, следват триения, предупреждения и наказания. Все пак не може околните да страдат от това, че се е появил поредният селски идиот. За успокоение на селския идиот давам възможност да ме обижда и псува на ЛС (който не го е разбрал, може да пробва и тук). Това не го намирам за нарушение, тъй като околните не страдат, а аз мога както да го прочета това нещо, така и да не му обърна сериозно внимание.
 
От: От: Причини за дразги сред форумците!

Не е нужно винаги да се взимат крайни мерки. Като за начало е достатъчно да се позачистят обидните post-ове (под "обидни" не се има предвид такива, които не са съгласни с теб) и да се предупредят виновните да се спрат. Гледал съм напълно обикновени теми, в които изведнъж се появяват двама, които почват да се обиждат на лична основа без връзка с темата. Ако не последват поне предупреждения от админите (такива по принцип тук не следват), разпрата продължава бая дълго. Така смислени и полезни теми стават за боклука.
Сега ти прочетох напълно мнението, абе много нежни постове блъскаш, с никой не се закачаш, избягваш директни конфликти, нали, това се води като наченки на нежна китка, принципно казано или може да се погледне и от друга гледна точка - ''аз съм твърде умен за да дубликирам поредния полуфабрикат''. Не знам, вие начетените личности* си имате своите разбирания, в крайна сметка:)
 
От: Причини за дразги сред форумците!

Няма смисъл от онлайн караницата дайте да си организираме една среща и МЕЛЕ :D :D :D
 
От: Причини за дразги сред форумците!

По принцип може и без модератори. Има някакви опити да се разработят системи, които превръщат най-ценните форумни потребители в модератори и така се създава една саморегулираща се среда, в която има само админи, които не се занимават с друго, освен с техническата поддръжка. Според мен бъдещето е там. Знам, че звучи малко утопично, но не е невъзможно да се създаде саморегулираща се система, при която контролът в ръцете на самите потребители. Номерът е във фината настройка, която да блокира евентуалните злоупотреби. Дори мисля, че има подобна реализация, която работи на практика, но не помня къде. Май в Слашдот е подобна системата, но не съм потребител там и не мога да твърдя със сигурност.
 
От: Причини за дразги сред форумците!

На мене ми прави много лошо впечатление, че в последно време доста нецензурни думи се използват. Който е отдавна тука, знае за по-свобдното държание оставено от админите. Ама нещо не ми се връзва да виждам каруцарски псувни и други махленски обиди стил хоремак.

Вземете за пример Ноке. Хейти си ама има стил и изказ. Или Амоун. И той така. Нека админите вземат мерки поне за жаргона и мръсните думи. Има дами тук, а и деца четат. То вярно държавата изпростява, ама и тука ли трябва да бъде така.
 
От: От: Причини за дразги сред форумците!

Сега ти прочетох напълно мнението, абе много нежни постове блъскаш, с никой не се закачаш, избягваш директни конфликти, нали, това се води като наченки на нежна китка, принципно казано или може да се погледне и от друга гледна точка - ''аз съм твърде умен за да дубликирам поредния полуфабрикат''. Не знам, вие начетените личности* си имате своите разбирания, в крайна сметка:)
Винаги ми е било странно разбирането, че трябва да се държиш като простак за да не те счетат за нежна китка. Аз не съм съгласен с това разбиране и затова напук ще се държа възможно най-културно дори когато искам да ти кажа нещо не съвсем любезно.
А от изказвания от типа "Няма смисъл от онлайн караницата" няма никаква полза. Това е ясно и без да се казва, но ти имаш власт само над едната страна в разправията - твоята. Какво ще направи отсрещният не е в твой контрол. Няма как да казваш какво трябва да се прави като ти нямаш власт над всички за да наложиш това свое разбиране.

Edit:
Напълно подкрепям написаното от писалия преди мен.
 

Горе