Приятелски въпрос :)

Dessislawa

New Member
Здравейте,

Някои от вас знаят, а други не, че се занимавам с писане на статии.

Наскоро ми се отвори възможност да интервюирам известни личности, реших да ви попитам:
Смятате ли, че мога да продам добре 1 такова интервю?
Бих ли взела добри пари?

Другата ми идея, която бих искала да споделя е:
Тази година има вариант да ходя на Spirit of Burgas. Може да водя записки, а после да направя доста добра статия. Смятате ли, че подобна статия е удачна?

Ще се радвам да чуя всякакви мнения :)
 
Последно редактирано:
От: Приятелски въпрос :)

Здравейте,

Някой от вас знаят, а други не, че се занимавам с писане на статии.

Наскоро ми се отвори възможност да интервюирам известни личности, реших да ви попитам:
Смятате ли, че мога да продам добре 1 такова интервю?
Бих ли взела добри пари?

Другата ми идея, която бих искала да споделя е:
Тази година има вариант да ходя на Spirit of Burgas. Може да водя записки, а после да направя доста добра статия. Смятате ли, че подобна статия е удачна?

Ще се радвам да чуя всякакви мнения :)
Аз си заплювам статията за Spirit -а още от сега!
 
Интервю би могла да продадеш евентуално на някой жълт сайт, но то там не е нужно да е присъствала известната личност на интервюто, обикновено всичко се съчинява така или иначе.
 
От: Приятелски въпрос :)

Е аз говоря за спортно интервю с Кубрат Пулев примерно. Не обичам да пиша неща, които като ги прочетеш 2 пъти осъзнаваш, че написаното не става за нищо.
 
От: Приятелски въпрос :)

Можеш, ако е наистина добро и подсилено със снимков материал. Смятам, че всичко със стойност и качествено напрявено, струва нещо. Казвам нещо, защото може да е пак според зависи.

А това за Спирита, мисля че, ако го направиш добро, ще може да го продадеш на някой таблоид. Но както казах, не забравяй снимковите материали. ;) Яко не, поне може да покажеш на другите драскачи как става. :)
 
От: Приятелски въпрос :)

Свържи се с организаторите и поискай, да им предоставиш материала. Те много добре знаят, как и къде да го използват, пък и имат доста добри мрежи от партньорски сайтове. Една такава публикация след време, ще ти се върне многократно повече, от колкото сега да я продадеш. Някой ден и на интервю за работа ще отидеш и с това ще се отличиш. Наблегни на това, че сега в България започват да се ценят качествените хора, от колкото количеството пари.
 
Ако имаш качествен материал съм сигурна, че ще се намери купувач и в известните медии като вестници и най-вече български версии на чуждестранни списания.

В чужбина това се практикува много, но тук не съм много наясно. Все пак, всяка медия си има ПР или редакторски контакти и може да им пишеш щом имаш текста.
 
От: Приятелски въпрос :)

Благодара на всички за мненията и съветите. Това лято работата ще върви ръка за ръка със забавлението. Ще пиша след интервюто с Кубрат Пулев как е минало :)))
 
От: Приятелски въпрос :)

Като приключи Спирит, пишеш материала на хартия с имената ти от долу, записваш го и на CD и всичко това заедно в един пощенски плик и визитката ти, отиваш в офиса им. Адресираш го до търговския директор запечатано в плика, даваш го на служителката вътре, пожелаваш им приятен ден и си заминаваш. Това с блокер, блогер, клюкер само ще си губиш времето. На 3 журнали отиди и дай и после сами ще те търсят.

ПС само ще ти кажа една статия в списание за къщата, камината и тем подобни струва около 600 лв. да я публикуват, а лицето и гърба катко интервю с гланцови корици минава 6 000. А за процента от продажбите, сама ще разбереш, колко плащат.
 
*със забавлението

И да, пиши да ни кажеш :) Аз не съм много по спортовете, но каквото съм гледала с добри интервюиращи се оказва приятно независимо дали знам много или малко по темата.
 
От: Приятелски въпрос :)

Аз спечелих среща с Кубрат организирана от Corny. :D Исках по-малката награда, но спечелих среща с него. От там ми дойде идеята, че с малко връзки мога да взимам интервюта от известни хора.
 
ооохх... то всичко се прави лесно с `малко` връзки. (А впрочем, така ли спечели срещата, че аз това разбрах?)
Въпросът е да имаш и какво да покажеш once you're at the place you were pushed to ;)
 
От: Приятелски въпрос :)

Не искам да се обяснявам много много. Обичам Corny, ям често. Няма да им правя реклама за играта и т.н, но ще кажа, че исках да спечеля най-малката награда - кашонче корни. Регистрирах се и с моят късмет спечелих среща на живо с него. Надявам се този отговор да е бил изчерпателен :)
 
От: Приятелски въпрос :)

От моя опит мога да ти кажа, че Blinky и Federal ти дават най-добрите съвети. Най-лесно е да се възползваш и да спечелиш от съвета на Blinky, малко по-трудно е да спечелиш от съветите на Federal. Не, че не можеш да го направиш, но мятам, че няма да имаш необходимия опит и знание за това. :)

Малко трудно ще успееш да продадеш интервюто на други медии и да спечелиш парички, освен на някой жълти такива - визирам както вестници и списания, така и сайтове. Всъщност тази работа колкото и лесна да изглежда, толкова е и трудна.

Не всеки иска да дава интервюта, не всеки умее да взема интервюта.

Говоря ти като човек, който е минал през това, и примерно, за моя сайт сме взимали много интервюта. Ти се спускаш на най-известните личности, което е разбираемо, примерно някой от хората, които сме интервюирали: Виктор Меламед – почетен консул на Кралство Тайланд за България, Христо Маджаров, Румънеца и Енчев, Начо Каменов – Кубето, Любен Чаталов. Това далеч не са всички интервюирани, нямам намерение да ги изброявам и да ги деля на известни и не толкова известни. Също така бих ти дал и съвет - внимавай много когато си уреждаш интервю с познати.

Всъщност пиша ти това, за да ти предложа сътрудничество. Ако желаеш, за повече подробности - знаеш как да се свържеш с мен.
 
От: Приятелски въпрос :)

Излезна и интервю с Александър Сано (Познат като Среброто или Косъма от Под Прикритие)
Ако някои желае да го закупи ще получи:

•Close UP интервю - По-разчупено от нормалните въпроси.
•Снимки - за сайта
•Снимка доказателство за самият купувач, че интервюто е автентично, а не измислено :)

===================
- Смятате ли, че така ще вървят нещата?
 
Последно редактирано:
От: Приятелски въпрос :)

Моя съвет е да не продаваш на жълт вестник интервюто с Кобрата, че като ги знам какви глупости скалъпват, нищо от това което си казала или написала няма да бъде същото :) пък на сериозна медия едва ли ще успееш да го продадеш, те са си скръндзи и не дават пари за такива неща. То тука в България всичко е сбъркана история, търсят се сензации и клюки, не нещо полезно. Успех все пак :wink:
 
От: Приятелски въпрос :)

Ако имаш познания по английски, може да го преведеш и да го продадеш на някоя чужда медия, но не знам до колко, е възможно това... например в Германия със сигурност биха го купили, предвид факта, че Кубрат се състезава там за някакъв техен отбор... а и парите сигурно биха били много по-добри от тези, които би взела тук...
 
От: Приятелски въпрос :)

кобрата дал ли ти е разрешение да публикуваш или цитираш каквото сте си говорили, че ако напишеш някоя пикантерия ходи се разправяй с него после :cry:
 

Горе