Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Някой писал ли е за този проблем до Фейсбук?! Пиша, ама отговор от дни нямам....при вас как е ?
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

ти прочете ли по напред какво писах да си оправиш в сайта

а смени ли си плъгина за лайкбокса за фейбук страницата
то най лесно да се обвинява фейсбук и майкрософт и гугъл за всичко ............
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Да сложа бутон сподели? Сложих и резултата е същия. Не мисля, че бутон сподели играе някаква роля. Роля играят og: таговете, които всички са идеални.

<meta property="og:site_name" content="Slojno.com" />
<meta property="og:type" content="article" />
<meta property="og:locale" content="bg_BG" />
<meta property="fb:app_id" content="1394370024213429" />
<meta property="og:url" content="http://slojno.com/hvanaha-nelegalen-shofyor-na-valyak-v-meden-rudnik/" />
<meta property="og:title" content="Хванаха нелегален шофьор на валяк в Меден Рудник - Slojno.com" />
<meta property="og:description" content="На 09.06.т.г. около 09.00 ч. в района на пътен възел «Юг», служители от Четвърто Районно управление – Бургас извършили проверка на водача на вибрационнен валяк «Bomag», с шуменска регистрация – М.Е., 22 гоидшен, като констатирали, че същия е лишен от правото да управлява МПС с връчено наказателно постановление, влязло в сила на 13.06.2014 г. По..." />
<meta property="og:image" content="http://slojno.com/wp-content/uploads/2015/06/8ca3f90abe1.jpg" />
<meta property="og:image:width" content="600" />
<meta property="og:image:height" content="370" />
<meta property="article:published_time" content="2015-06-10T11:45:38+00:00" />
<meta property="article:modified_time" content="2015-06-10T11:45:38+00:00" />
<meta property="article:author" content="http://slojno.com/author/admin/" />
<meta property="article:section" content="Крими" />
<meta property="article:tag" content="вибрационнен валяк" />
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

А били споделил, как е трафика с гугъл ? Тоест сравни грубо страница във фейсбук с 10 000 фена и страница в гугъл ? Предполагам фейса ще е по-добре , но доволен ли е гугъл трафика от страници? Че всеки е доста скиптично настроен относно +са/...

Няма как да ги сравнявам като трафик двете мрежи. Все пак във фейсбук имам повече потребители в страниците отколкото в Г+. Просто ги сравних как едните се държат без да се добавя опен граф или нещо друго допълнително:

- Пускаш линк в Гугъл+ и изкарва голямото изображение и ти дава да избереш от няколко (колкото има в статията).
- Пускаш линк във Фейсбук и след 2-3 опита да изкара изображение, ми изкарва възможно най малката снимка и то не от статията, а от някой модул, който върти статии или банер на клиент. И това на няколко сайта. След това влизам в статията си избирам подходящата снимка и я подменям.

Въпросът ми е към знаещите: Защо гугъл разбира какво да визуализира, без слагане на допълнителен код (опен граф), а фейсбук не?
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Защото се предполага, че потребителя на фейсбук изобщо няма да се интересува както изображение ще сподели, той просто трябва да натисне един бутон и да сподели. А това че сайта не ти е добре , си е твой проблем
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Защото се предполага, че потребителя на фейсбук изобщо няма да се интересува както изображение ще сподели, той просто трябва да натисне един бутон и да сподели. А това че сайта не ти е добре , си е твой проблем

И как реши, че сайта ми не е наред? По твоята логика когато го споделя в Гугъл е наред, а във фейсбук не е наред. Друго се опитвах да кажа, ама не ми се спори излишно.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

имам 7 сайта , при тях всичко е наред , затова реших, че проблема е при теб :) Логично , нали :)

Ми не не е логично. Не мисля, че точно твоите сайтове трябва да са показател по който да се сравняват другите сайтове.
Това, че навсякъде в интернет споделям и нямам проблем със снимките а само във фейсбук, те кара да мислиш, че имам проблем със сайта. Вникни малко какво съм написал по-горе.
 
Последно редактирано:
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Всички сайтове си работеха коректно години наред, но от месец се бъгна фб бота. Два от сайтовете ми не се показват коректно. И решение май няма
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Дори с дебъгване , ако след това тръгват правилно , проблема не е чак толква голям. При мен винаги точно като публикувах статията не изкарваше картинка. Чакам 1-2 минутки , рефрешвам и вече работи. Ако не работи го мъча през дебъгера докато захапе това което искам.
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Да, ама ако бълваш съдържание е тромаво и досадно да дебъгваш всичко. Трябва да има решение...
 
От: От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Сайта ми е направен на wordpress. До скоро нямаше проблем, но от седмица като пусна статия и я споделя във фейсбук, бота на фейса не може да намери картинка, понякога текста дори... Влизам в https://developers.facebook.com/tools/debug/og/object/ и започвам да обновявам и пращам бота да сканира на ново. И дава Error parsing input URL, no data was cached, or no data was scraped. На няколко сканирания всичко си идва на място, или засича всичко и като публикуваш пак без снимка излиза. Дайте идея какво да правя! Сложих Yoast WordPress SEO, ефект 0, сложих Фейсбук официален плъгин, пак няма ефект, сложих още 4-5, пак веднъж засече, друг път не. Снимките посочени в og:image са резоюция от 600 до 1200. Вече не знам какво може да е... Изчетох нета, спрях всички плъгини, пуснах ги, нищо. Остана ми да посетя гледачка, но преди тази крайна мярка реших да се допитам до вас :-|. Ако някой иска да погледне, да пусна ЛС. Ще съм много благодарен! Който ми помогне ще му сложа линк в сайта.

S l o j n o. C o m

И как реши, че сайта ми не е наред? По твоята логика когато го споделя в Гугъл е наред, а във фейсбук не е наред. Друго се опитвах да кажа, ама не ми се спори излишно.

Ми не не е логично. Не мисля, че точно твоите сайтове трябва да са показател по който да се сравняват другите сайтове.
Това, че навсякъде в интернет споделям и нямам проблем със снимките а само във фейсбук, те кара да мислиш, че имам проблем със сайта. Вникни малко какво съм написал по-горе.

Проблема е в сайта, тоесТ името на домейна, защото е "сложно", ако беше "лесно" мейби нямаше дя имате провлеми и щяхте да щракате с пръсти, ама никой не ви е виноват, честе избрали такъв домейн
Не си правя майтап така ми показват картите таро, но вие двамата не се справяте и затова да ви помогна
За разваляне на черната магия ще трябва да заколя една бяла патка, което може да ви струва повече от откриването на нов сайт
Но вие си решавате, може да си поръчате и сеобластер за по малка цена,,, я не знаю
 
От: Проблема ми във wodpress, facebook или в мен е?

Май обърках форума с този на маг Светлина :-D Заколи каквото имаш под ръка в името на Opengraph... И най вече наблегни на og:image :-D
 

Горе