Проблем на работното място...

От: Проблем на работното място...

rradev, не разбрах по какъв начин Интернета пречи на ISO-то, може ли да споделиш? :)



Готина история, coolice! :) Аз уви нямаше как да дочакам 2-я източник... наложи ми се да напусна, щото бачках в ЖП-то, обаче съкратиха групата, в която бях и единственото, което ми предложиха, беше на една шибана гара близо до Сз. По 2 часа път от Плд до там и 2 обратно, ставане в 4:30, прибиране в 19:30... може би не съм стъпил и 5 пъти там.


Обаче реших да не си търся работа засега, щото ако пак се хвана на работа, ще си остана плъхчето във въртележката (от играта на Кийосаки) още N години. Сега се опитвам да изляза от ситуацията като freelancer и се каня скоро да пусна едно сайтче, пък да видим дали ще извадя късмет да потече пасивен доход. Ако не - по-нататък :)
 
От: Проблем на работното място...

rradev, не разбрах по какъв начин Интернета пречи на ISO-то, може ли да споделиш? :)

Заради въпросните сертификати по ISO за информационна сигурност и т.н, фирмата е задължена да ограничи определени сайтове, най - вече мейлинг сайтовете като abv.bg, gmail.com и т.н, за да няма възможност за изнасяне на данни от фирмата.
 
От: Проблем на работното място...

Заради въпросните сертификати по ISO за информационна сигурност и т.н, фирмата е задължена да ограничи определени сайтове, най - вече мейлинг сайтовете като abv.bg, gmail.com и т.н, за да няма възможност за изнасяне на данни от фирмата.

Какъв е проблемът да набуташ всичко във флашката?
 
От: Проблем на работното място...

Както каза Snux, ограничават се и USB и CD
 
От: Проблем на работното място...

Една моя позната беше рецепционистка на хотел. През нощта няма жив човек и тя си носела своя лаптоп има си и собствен нет, никого с нищо не ощетява, още повече, че няма нито кой да я види, че си работи на компа, нито пък има каквато и да е работа за правене. Е, шефа я уволни затова. Тогава разбраха, че имало камери и ги наблюдавал по всяко време.
 
От: Проблем на работното място...

О, не знаех, че изискванията са толкова строги :) Иначе аз бих посмял да отворя личен лаптоп в два случая:

- когато остава свободно време - както на последната ми работа
- когато той е машината, на която работя - както на предишната ми работа


В останалите случаи това за камерите, което каза rak е поучително :)


Обаче доколкото знам никой няма право да те записва/снима без твое съгласие или поне знание. Мисля, че съм виждал на публични места табели с надпис "Съгласно чл. еди-кой си от еди-кой си закон обекта се охранява със записващи видеокамери". Ако съм прав, са могли да го съдят затова, че ги е снимал тайно :)
 
От: Проблем на работното място...

Намерил си си причина да се отдадеш на фалшивата сигурност, която ти дава работата на заплата и се самозалъгваш. В бизнеса ще успееш като създаваш условия, които помагат на други да спечелят нещо. На клиентите продукт или услуга, а на партньорите пари. Контактите се придобиват с практиката като шеф и собственик, иначе винаги оставаш - "оня дето работеше за оня другия". Отделно шанса да събираш контакти до 50 годишна възраст е 99%...

Много заплатаджии станаха у форума:) Стегнете се бре, нали сте тука да се научите на предприемачество. Стига сте мрънкали, че са ви ниски заплатите ами поработете малко над начина си на мислене и почвайте да правите нещо, каквото и да е. Най-важната промяна е в главата! Ако си ангажирате съзнанието с мисълта, че ви е ниска заплатата, не знам как ще родите нещо креативно.


Лично аз от заплатата немога да се оплача, но като цяло седя само заради контактите с които се сдобивам :), защото нали знаеш " Всичко се постига с " Приятели " " в моя случай нека да ги наречем добри контакти, които след време, ще ми бъдат много полезни. :) Както се казва, за да имаш успех в бизнеса спечели приятел, а не комисионна :)
 
От: Проблем на работното място...

Съгласен съм на 100% с биааро, заплата не е нищо и друго освен една илюзиция, а това което в главата ти е реалността, която можеш да мателизираш.

А за тези дето им била заплата и искат невероятните цени, ами просто производителността на труда е ниска.

Дайте малко по инициативно но не инициатовнсот да правя кинти за шефа а за себе си, щото тука освен плюение среюу правителството, мрънаке среюу заплатите и срещу условията на всичко, друго няма а до колкото знам сме в предрпиемачески форум, не форум БГ мама - къде е инициативността се пита
 
От: Проблем на работното място...

Напълно съм съгласен с вас, не споря за това, не случайно имам собствена фирма и се боря да пробия на пазара. Но не може никой от вас да ме обеди, чрез през съзнателния си живот никога не е работил и пак казвам и силно държа на това, имал съм възможност да работя за много по - големи пари, ако съм бил заради заплата, както казах и стоя силно зад моето мнение, седя на въпросната работа по две причини, всеки изкаран лев отива за моя бизнес, всеки едни контакт от работата ми е най - големия актив, който получавам от нея
 
От: Проблем на работното място...

Напълно съм съгласен с вас, не споря за това, не случайно имам собствена фирма и се боря да пробия на пазара. Но не може никой от вас да ме обеди, чрез през съзнателния си живот никога не е работил и пак казвам и силно държа на това, имал съм възможност да работя за много по - големи пари, ако съм бил заради заплата, както казах и стоя силно зад моето мнение, седя на въпросната работа по две причини, всеки изкаран лев отива за моя бизнес, всеки едни контакт от работата ми е най - големия актив, който получавам от нея

Ем начи няма се оплакваш, а ще търпиш :)

Гърч - щом си чирак още - само ГЪРЧ!

После ще си човек и като се махнеш от там - няма да се самозабравиш.

Аз винаги си нося един кантар с мен / въображаем /

и като ми се наложи да преценявам - слагам на кантара.

при теб явно няма място за сравнение - щото ясно се вижда кое тежи повече!
 
От: Проблем на работното място...

Няма как, за да се избяга от въртележката на хамстера, всеки изкаран лев го наливам в бизнеса, иначе всеки ден, ще бъде пропилян, а времето е най - ценния ни актив :)
 
От: Проблем на работното място...

Няма как, за да се избяга от въртележката на хамстера, всеки изкаран лев го наливам в бизнеса, иначе всеки ден, ще бъде пропилян, а времето е най - ценния ни актив :)

Аз не разбрах - осъзнал си че времето е ценно - а го губиш във фирмата - заради заплата и контакти ?

На колко си ?
 
От: Проблем на работното място...

Пак казвам, от всяко нещо може да натрупаш опит и както казах заплатата не е причината, да седя там, има си свой вътрешни убеждения поради, което го правя. Един велик, човек е продавал принтери canon, за да може да преодолее един свой главен недостатък, аз го правя за да преодолея други и така :).
 
От: Проблем на работното място...

Идея:
Зарежи интернета, ами си носи по един учебник по Български - правопис + граматика.
И си го чети в свободното време.
 
От: Проблем на работното място...

Заради въпросните сертификати по ISO за информационна сигурност и т.н, фирмата е задължена да ограничи определени сайтове, най - вече мейлинг сайтовете като abv.bg, gmail.com и т.н, за да няма възможност за изнасяне на данни от фирмата.

Това са глупости, админа ви менти нещо :) И аз съм бил в ISO фирми и не е имало филтри. Щото чисто технически няма как да ограничиш изнасянето на данни ако някой реши - това се прави в договора.
 
От: Проблем на работното място...

Идея:
Зарежи интернета, ами си носи по един учебник по Български - правопис + граматика.
И си го чети в свободното време.

Тук първо се учат програмиране и бизнес похвати, и чак след тях граматика, и правопис. :)
 
От: Проблем на работното място...

Това са глупости, админа ви менти нещо :) И аз съм бил в ISO фирми и не е имало филтри. Щото чисто технически няма как да ограничиш изнасянето на данни ако някой реши - това се прави в договора.

Ти откъде знаеш какъв е контролът? Може да им проверяват флашките на излизане. :D
 

Горе