Проблем на работното място...

От: Проблем на работното място...

Б*л съм ги в идиотите тея работодатели. Заплатата е един от основните фактори за избор на работа (за някои е главен), как търсещите работа ще разберат колко плаща даден работодател, като нито в обявите им пише, нито е разрешено разпространението на такава информация? Пълни глупаци са работодателите, не обявяват нищо, за да могат да минат тънко. Щото, ако са обявили 1000 лева за дадена позиция, няма измъкване, ама ако не обявят, сигурно могат да си намерят и за 500 лева някой прошляк. Абсолютни мизерници.
 
От: Проблем на работното място...

Много неща не се спазват, ако става за въпрос. :cry:
 
От: Проблем на работното място...

Б*л съм ги в идиотите тея работодатели. Заплатата е един от основните фактори за избор на работа (за някои е главен), как търсещите работа ще разберат колко плаща даден работодател, като нито в обявите им пише, нито е разрешено разпространението на такава информация? Пълни глупаци са работодателите, не обявяват нищо, за да могат да минат тънко. Щото, ако са обявили 1000 лева за дадена позиция, няма измъкване, ама ако не обявят, сигурно могат да си намерят и за 500 лева някой прошляк. Абсолютни мизерници.

Проблема е в това, че работниците се съгласят от ниски заплатите и за работодателите това е изгодни. Представи си, че всички работоспособни хора откажат да работят на сегашните заплати, какво ще се случи, ще дигнат заплатите и то в пъти, друг е въпроса, че това никога няма да се случи, българина винаги е свикнал да си мълчи за всичко. Гърците са в криза, знаят че трябва да се пести и пак продължават да си искат своето и да не са склонни на намаляване на заплатите. Тук, някой ще каже те са цигани, е хубаво цигани са ама си остояват своето... ако те са цигани, ние какво сме :?:
 
От: Проблем на работното място...

Другари, ако още не сте усвоили тънкостите на капитализъма - при него заплатата се опраделя единствено от пазара.
Сиреч - ако не те кефи заплатата - отиваш на друго място за по-висока. Ако неможеш, щото не ти стига квалификация примерно или нещо друго - значи толкова ти е цената. Ако не те устройва - почваш да работиш за повишаването и.

От мрънкяне няма полза.
 
От: Проблем на работното място...

Не трябва да се бърка негодованието с " мрънкяне", точно в бъркането на двете понятия е проблема. Точно заради липсата на "мрънкяне" над 600 000 са бедни, още толкова, че и повече са на минимална заплата и още толкова с по 2 - 3 висши образувания работят за 600 лева нето. Без " мрънкяне " това, ще е положението.
 
От: Проблем на работното място...

Тия 600 000 хиляди що мислиш са бедни? Да не мислиш, че е щото шефа им си къта някъде големите пари и те ако вдигнат стачки ще си развърже кесията? На места има такъв момент, ама а малко - да им се дигнат заплатите с 20-30% най-много, което пак е нищо.

Бедни са щото пазара (икономиката) е умрял - няма износ, няма производство... Ти ако имаш фирма с оборот 3000лв месечно и имаш 2ма служителя за по 1000лв.... те да се размрънкат, че в Гърция за същото взимали 3к.... колко повече ще можеш да им отпуснеш?
 
От: Проблем на работното място...

Грешно е да се мисли, че ако един ватман в БГ взима 500лв, пък в Гърция - 2000лв - това е щото в БГ шефовете на ватманите са по-големи скръндзи от тия в Гърция.

А гърците са прости и мързеливи и не са го проумели това, затова сега и правнуците им ще изплащат свинщината, дето си сътвориха с тоя начин на мислене.
 
Последно редактирано:
От: Проблем на работното място...

Проблема ни е основно в това, че няма потребление, а няма как да има потребление, при положение, че хората нямат приходи. Липсата на приходи и постоянното затягане на "коланите", не води до нищо друго освен стягане на "коланите" и на пазарната икономика. А още по - големият проблем е че и самите фирми не "мрънкят" достатъчно, защото има толкова безумни данъци и такси, които никнат всяка година.
 
От: Проблем на работното място...

Между другото ( за настроение ) тази тема е идеална, за събиране на форумниците на по биричка :beer:. От мен домашното вино ( само червено, бялото нещо се излага ) :roll:
 
От: Проблем на работното място...

Ще ти дам един пример - аз като почнах първата работа, заплатата ми беше X и аверите ми се смееха, че съм бил роб, ама тогава бях още малък и неопитен и нямах избор (никъде не ми даваха повече пари). Опекох си акъла, напуснах тая работа като му дойде времето и заплатата ми стана 5 пъти Х. После 10 пъти по Х. Вече и това не ме кефи, та търся допълнителни варианти - на частно.

Ако бях като гърците да седя да мрънкям, че шефа ми е експлоататор (той си беше такъв) - още щях да съм при него и още щях да се оглеждам за стинки по улицата за сутрешно кафе.
 
От: Проблем на работното място...

Всички търсим варианта на частно :), освен да си пожелаем успехи друго не се сеща :), както казах от мен червеното вино, бялото се изложи :rolleyes:
 
От: Проблем на работното място...

Това е без значение, важни са връзките, които може да се набавят от въпросното "работно" място.

Нали знаеш какво пише в договора за назначение - Заплата = Конфиденциалност :roll:


имам в предвид дали си струва заплатата за да издържаш на такива неща.

Примерно в една голяма куриерска фирма,
дават им служебни коли, заплата 1000 лева, допълнителни екстри личен лаптоп телефон разни курсове обичения
но са им резнали нета като при вас с ограничения.


Има фирми където няма тези екстри но нямат ограничения.

при мен примерно заплатата е 800 лева, нямат служебни коли и техника, но пък им давам по цял ден да си висят у фейса и да правят каквото си искат.
та затова питам - струва ли си !
ако си на висока заплата - ще търпиш че и свирки ще правиш
ама ако е ниска - не си струва.

приоритети бре :)
 
От: Проблем на работното място...

Лично аз от заплатата немога да се оплача, но като цяло седя само заради контактите с които се сдобивам :), защото нали знаеш " Всичко се постига с " Приятели " " в моя случай нека да ги наречем добри контакти, които след време, ще ми бъдат много полезни. :) Както се казва, за да имаш успех в бизнеса спечели приятел, а не комисионна :)
 
От: Проблем на работното място...

Това да се работи за малко пари е много полезно. Развива въображението, човек се усъвършенства и постепенно овладява изкуството да взема някакви пари без да прави почети нищо, след което намира начин да работи нещо странично и така се постига финансова и душевна свобода - не ти пука че ще те изгонят, зашото имаш друг, по-висок доход. А ходиш на работа за да си починеш, за видиш колежките, да повишиш кваификацията си (заради частният си бизнес) и контактите (пак за това) :) :) ;)
 
От: Проблем на работното място...

А ходиш на работа за да си починеш, за видиш колежките, да повишиш кваификацията си (заради частният си бизнес) и контактите (пак за това) :) :) ;)

Нарича се работа за удоволствие а не по принуда, това става когато си задовил първичните си нужди и имаш собственост (юдеите от това най-много ги е страх)

За целта е необходимо да имаш поне 3 източника на доходи (от два стола се пада най-бързо) и да ги подържаш живи

Тогава вече няма да ти пука от никой и от нищо.......само дето могат да те налазят на Сертов швестерките от държавна сигурност но това е тема на друг разговор:)
 
От: Проблем на работното място...

Вземаш си едно малко лаптопче или таблетче, с твой си нет и си решаваш проблема кардинално.
 
От: Проблем на работното място...

Вземаш си едно малко лаптопче или таблетче, с твой си нет и си решаваш проблема кардинално.
Със същия успех може да отвори с ритник вратата на шефския кабинет, да обясни с убедителен тон на присъстващите че са безнадеждно отхвърлени от еволюцията грешки на природата, и демонстративно да подхвърли бележчицата с оставката си, като я остави да си падне на рандъм местенце на пода.

По-силен трамплин към успешна бизнес кариера от това здраве му кажи.
 
От: Проблем на работното място...

Да, ама докато почне бизнес кариерата, к'во ще яде?
 
От: Проблем на работното място...

Аз така си бях пуснал OpenVPN, само че в моята работа пречката беше Proxy, заради което не можех да си пусна FTP или SSH примерно. VPN е най-удачното решение според мен - пълна свобода, все едно си седиш на домашния компютър :)
 
Re: От: Проблем на работното място...

Със същия успех може да отвори с ритник вратата на шефския кабинет, да обясни с убедителен тон на присъстващите че са безнадеждно отхвърлени от еволюцията грешки на природата, и демонстративно да подхвърли бележчицата с оставката си, като я остави да си падне на рандъм местенце на пода.

По-силен трамплин към успешна бизнес кариера от това здраве му кажи.

и не демонстративно да хвърляш белжчица с оставката... ами си разкопчваваш панталона/дънките вадиш го с една ръка и казваш че това ти е мнението за тази фирма и ако имат нещо да ти казват да му говорят на него :D това май в някакъв филм го бях гледал :)


иначе сериозно аз като напусках преди много много години просто изчаках дохода ми от бизнеса да е няколко пъти този от заплата ( ама тогава на работещите на смени бяха доста ниски доходите 2004 даваха 12 лева че може и да ги вдигнаха на 14 малко да се махна но пак бяха малко на смяна... за 11 смени иди дойди ама май нямаше 100 долара ... за студент редовно в техническия неможеше да работи нормална работа заради заверките и пак се ядваха ) та изчаках и да имам втори източник... затова няколко пъти заплата и като дойдоха първите пари от него бях готов да се махна ... оставаха ми две смени но не ми се ходеше и казах на колегите да ми ги вземат и да си делнат заплата да се почерпят...
 

Горе