Проблем с ДСК

scorebg

Active Member
Здравейте,

Имам следният проблем с тази банка. По-някаква причина от тази малумна банка,пращат всеки месец на жена ми месечно извлечение на ЧУЖДА сметка, като SMS. Защо да е малоумна ? Защото жена ми никога не е била клиент и след всичко няма и да стане клиент на тази банка. Звънял съм поне 4-5 пъти на Call центъра и учитиво съм им казал за този проблем. Отговорът е "да разбирам, но нищо не можем да направим" (или не искаме). Пращат SMS разбира се в неудобно време, събота вечер, неделя сутрин, днес пак примерно след края на работния ден. С две думи писна ми от тяхното бездействие. Какво мога да направя, според Вас?

Благодаря
 
От: Проблем с ДСК

Здравейте,

Имам следният проблем с тази банка. По-някаква причина от тази малумна банка,пращат всеки месец на жена ми месечно извлечение на ЧУЖДА сметка, като SMS. Защо да е малоумна ? Защото жена ми никога не е била клиент и след всичко няма и да стане клиент на тази банка. Звънял съм поне 4-5 пъти на Call центъра и учитиво съм им казал за този проблем. Отговорът е "да разбирам, но нищо не можем да направим" (или не искаме). Пращат SMS разбира се в неудобно време, събота вечер, неделя сутрин, днес пак примерно след края на работния ден. С две думи писна ми от тяхното бездействие. Какво мога да направя, според Вас?

Благодаря

Оплакваш се от банков телефонен терор ли или има някакви други причини
На мене ми бяха запорирали сметките за неплатена глоба и ми пускаха предупреждения, ама си бях виноват
 
От: Проблем с ДСК

Здравейте ,
Проблемът продължава и чашата преля. Пратиха смс в 23:20. Подал съм жалба в КЗП засега нищо, къде да се оплача от банковият терор. Тия нещастници ми обясняват нещо как една бланка и техният клиент за недосегаеми
 
От: Проблем с ДСК

Няма ли някакви данни в този смс за да стигнеш до човека който би трябвало да го получава?
 
От: Проблем с ДСК

Здравейте ,
Проблемът продължава и чашата преля. Пратиха смс в 23:20. Подал съм жалба в КЗП засега нищо, къде да се оплача от банковият терор. Тия нещастници ми обясняват нещо как една бланка и техният клиент за недосегаеми

От банката ти се обаждат в 23:20?? ного странно ми са струва, да не са от фирма за събиране на дългове
 
От: Проблем с ДСК

От банката ти се обаждат в 23:20?? ного странно ми са струва, да не са от фирма за събиране на дългове

От ДСК го провят. Като бивш техен клиент съм много НЕдоволен. Ужасно облсужване от персонала(call център и в клоновете). Ако помните преди бях пуснал тема, че бях получил 6лв които не бяха за мен. :D Точно поради тяхна грешка. До колкото до смс-сите на мен също мипращаха вечер или рано сутрин затова ги бях спрял, но аз бях клиент и можех го направя.
Няма такава банка, става само за получаване на пенсии.
 
От: Проблем с ДСК

Няма ли някакви данни в този смс за да стигнеш до човека който би трябвало да го получава?

И аз това им казах, кажете на кой е сметка, аз ще се оправя... разбира се няма как да ми е дадат.
Ха, някоя е вкарала грешен телефон, докато е отваряла сметка на клиент. Случва се, но е добре да се поправи, защото това е сериозен пропуск.
И така вече 1 година, звънях 5 или 6 пъти на скапания център. Пуснах жалба до КЗП, сега до обудсманът , щом колега е имал същият проблем и с полицията е помогнала и това ще направя.
Няма такова нахалство и наглост. Смс-а пристигна в след 23:00 , жена ми спеше, отделно и бременна.
 
От: Проблем с ДСК

1 година казваш? Защо не направи най-простото нещо - отиваш в някой от централните им офиси и им казваш за проблема... няколко минути по късно вече са променили номера.
 
От: Проблем с ДСК

Имам доста подобен проблем с английския оператор O2 - явно някаква патка (знам че е е жена от фактурите които получавам) е въвела имейла на мъжа си (с който явно сме адаши) при регистрация. СЕДЕМ пъти си писах със съпорта (индийски и пакистански мангали) и говорихме по телефона, а проблема още не е решен ...

Явно посредствени идиоти има навсякаде, нищо необичайно :)
 
От: Проблем с ДСК

1 година казваш? Защо не направи най-простото нещо - отиваш в някой от централните им офиси и им казваш за проблема... няколко минути по късно вече са променили номера.
Защото ми казват същото, трябва клиентът на който е сметка да дойде да си промени номерът, НО и това ще направя днес, първо през банката, после през полицията, после през комисията защита на личните данни, после ще видя как стоят и нещата с банковият надзор и така. Това е България.
 
От: Проблем с ДСК

Защото ми казват същото, трябва клиентът на който е сметка да дойде да си промени номерът.

Не си бил достатъчно настоятелен. За лелята зад гишето не е абсолютно никакъв проблем да спре известията на въпросния абонат, просто й трябва подходящ стимул - мисля, че споменаването на жалба в полицията и в КЗП ще са достатъчни.
 
От: Проблем с ДСК

Отиваш в РПУ-то с документ, че дадения телефонен номер се ползва от жената и няколко такива SMS-а. Също е добре да ти нагрееш малко в офис - искаш документ, че на името на жена ти няма открита сметка. Ако те питат за какво ти е им обясняваш ситуацията. Стягат се веднага. Между другото един SMS едва ли е такъв проблем за бременна жена, повярвай ми след като роди ще се събужда и от кихане на муха в стаята, а за сън да не говорим в следващите 2 години. Ако е свикнала да си поспива започвайте да тренирате от сега, иначе полсе ще е нонстоп изнервена и ще се хванете за гърлото още на коликите, а като дойдат зибите и температурата може и да се избиете.
 
Голям проблем, голямо чудо! Как може въобще да пускаш тема за тази глупост във форума? Ами обади се на мобилния оператор на "жена си", която явно не може да говори ли, че ти от нейно име процедираш и кажи да блокират номера, от който идват смс-и. Айде утре пусни тема, как са ти продали развалена храна в магазина и поискай съвет за помощ. Тоя форум се напълни с такива простотии, че всеки ден се изумявам какво мога да прочета.
 
От: Проблем с ДСК

И аз в началото не можах да разбера дълбочината на проблема, обаче все още не знам как да му помогна на човека да се справи с банковия есемес тормоз на бременната му жена,,, и това продължава да ме измъчва,,, истинска трагедия
Ши му пусна един есемес и аз в знак на подкрепа
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Проблем с ДСК

@scorebg затова казвам някой от централните офиси, където работят повече управници :). Знам за много такива случаи в много банки(не само споменатата от теб), хората грешат ще се случва и за напред.
 
От: Проблем с ДСК

Голям проблем, голямо чудо! Как може въобще да пускаш тема за тази глупост във форума? Ами обади се на мобилния оператор на "жена си", която явно не може да говори ли, че ти от нейно име процедираш и кажи да блокират номера, от който идват смс-и. Айде утре пусни тема, как са ти продали развалена храна в магазина и поискай съвет за помощ. Тоя форум се напълни с такива простотии, че всеки ден се изумявам какво мога да прочета.

Виж въпросът е принципен, мисля че не е редно даваш оценки кой може да говори и кой не. Поисках съвет, поради проста причина, че не знам към кой орган трябва да се обърна. Ако ми продадат нещо развалено и некачествено, знам към кой да се обърна.
Разбира се това е форум и никой не длъжен да ми помага, търся съвет. Както казах това е форум и никой не те задължава да четеш каквато и да е "простотия" още по-малко да я коментираш.

@scorebg затова казвам някой от централните офиси, където работят повече управници . Знам за много такива случаи в много банки(не само споменатата от теб), хората грешат ще се случва и за напред.
Направих го, да видим какъв ще е резулатът.
 

Горе