Проблем с Мобио и НАП

От: Проблем с Мобио и НАП

При AdSense освен подаване на декларация се налага и да си платите дължимите данъци и осигуровки във връзка с тези приходи. Освен това трябва да се регистрирате по ЗДДС 7 дена преди датата на данъчното събитие (това значи, че ако не се регистрирате преди да получите плащане, ще дължите глоба за това, че не сте се регистрирали в срок).

Обърни внимание, че регистрацията по ЗДДС става преди плащането, а не преди това!

Трябва да наемеш счетоводител, който всеки месец да ти подава справка-декларацията по ЗДДС по електронен път с неговия електронен подпис (за да не се налага ти да си купуваш електронен подпис и да се учиш как става подаването на тази справка-декларация). Той ще ти даде един лист, с който ще отидеш в НАП (по този начин го упълномощаваш да праща документи от твое име с неговия електронен подпис).

Не те съветвам сам да изучаваш данъчното законодателство и да подаваш сам всички декларации. Трябва ти счетоводител.

Непознаването на законите не е оправдание. Виновен си за това, че си разрешил на депутатите да гласуват тези безумия, изобщо не си протестирал когато е трябвало. Приеми глобата за наказание за твоето бездействие (позволил си безпрепятствено на депутатите да пишат и гласуват купища излишно усложнени закони).

Ето интересен начин за попълване на данъчната декларация, при който се начислява само здравен рекет и данък върху дохода върху каквото остане след здравния рекет: Бъди ИДИОТ, декларирай приходи от интернет като доход от чужбина и плати 18 % Рекет
 
От: Проблем с Мобио и НАП

А примерно в etarget, httpool, adsense и т.н. ? Ако взема плащане от тях пак ли се праща такава декларация ?

естествено.

като цяло в дискусията до момента пропускате един съществен момент - осигуровките. Данъка мобио го удържат при източника, но не ви плащат осигуровките - с думи прости неподаването на ГДД може да се окаже само едно от нарушенията. Трябва ли, не трябва ли - кое при какви режими - в другия форум има някаква гигантска тема по въпроса.
 
От: Проблем с Мобио и НАП

Платили данъка без да платят осигуровките? Това изобщо възможно ли е някой да го направи? Аз си мисля, че щом са удържали и платили данъка, същото трябва да са направили и с осигуровките. Или нещо аз не разбирам...
 
От: Проблем с Мобио и НАП

Офффффффффффффф:

Абе, не, че нещо ама от доста време искам да попитам нещо!!!


Защо @happyslacker има право на толкова голям подпис, а никой друг от членовете на форума няма, дори Блинки и Кулл нямат?
 
От: Проблем с Мобио и НАП

Офффффффффффффф:

Абе, не, че нещо ама от доста време искам да попитам нещо!!!


Защо @happyslacker има право на толкова голям подпис, а никой друг от членовете на форума няма, дори Блинки и Кулл нямат?

Що бре. Имаме, ама само до 4 линка. Моя грешка Your signature cannot be longer than 1000 characters including BB code markup.
 
От: От: Проблем с Мобио и НАП

Би ли споделил колко долу горе са доходите? Интересно ми е с какви суми се занимават от НАП.
За съставяне на акт и следващо наказателно постановление сумата може да бъде и една стотинка.
Избийте си от главите тъпото мислене, че за малки суми може да се премълчи! За десет лева тънкаж можеш да си докараш глоба 500 лева съвсем спокойно.
Декларация за доходи се подава за всеки доход, с изключение доход от заплата по трудов договор.
След като фигурираш някъде, че си получил доход, рано или късно ще те проверят. Тези 700 000 чиновника трябва от някъде да се хранят. След като в България няма необходимата промишленост да ги храни, се започва търсене на други източници. Съществен такъв източник са глобите.
Доколкото разбирам, Мобио удържат необходимите неща и получателя взема чиста сума. Абсолютно неоправдано е да не се декларира тази сума, тя е чиста като планински извор и свободна като вятъра. Получилият я не дължи нищо на никого. Единственото му задължение е да я упомене в годишната декларация за доходи.

Всяко наказателно постановление може да бъде обжалвано. Ако глобата е на долната граница според нормативния документ, е по-добре да имаш много сериозни основания да обжалваш. След обжалване се ходи в съда. Ако имаш тези сериозни основания, ги представяш пред съда. И той може да реши наказанието да отпадне.
Ако глобата не е минималната, можеш да пледираш в съда за минимална глоба, ако не си в състояние да обориш наказателното постановление. Ако си убедителен, съда може да постанови минимална глоба.

Научете се доходи от "светло" да ги декларирате. Нито е трудно, нито сложно.

В случая НАП е заседнала в Мобио и ще прерови всички плащания. Със сигурност хазната ще се напълни с няколко хиляди лева от това ровене.
И така държавата ще прерови всички плащащи.
 
От: Проблем с Мобио и НАП

Аз гледам, че някои нарушават правилата на форума и пляскат повече от 4 линка. За дължина не видях да има правила.
 
От: Проблем с Мобио и НАП

Аз гледам, че някои нарушават правилата на форума и пляскат повече от 4 линка. За дължина не видях да има правила.
Подписа явно ти е от преди, когато е можело да се прави. В момента има ограничение от 1000 символа. Това си е дискриминация към новите потребители. Ще вдигаме бунт и ще има въстания сега .
 
От: Проблем с Мобио и НАП

Аз гледам, че някои нарушават правилата на форума и пляскат повече от 4 линка. За дължина не видях да има правила.

Ок аз тогава да напиша и аз един ферман, ама ме спира скрипта подавам официална жалба към админите!

Ако проблема е в моя телевизор моля да ми се помогне да го оправя, имам нужда от кратка статия в подписа спешно!

Не, че нещо не се засягай ама ми направи впечатление.
 
От: Проблем с Мобио и НАП

В такъв случай да се оттеглям ли (безмислено е) - ползвам мобио с данните на баща ми (пенсионер), поради причината, че съм извън България. От известно време съм към pay4sms.com, тъй като ме устройват с международни банкови разплащания и не ми се налага да си правя сметка в родината.
 
От: Проблем с Мобио и НАП

В такъв случай да се оттеглям ли (безмислено е) - ползвам мобио с данните на баща ми (пенсионер), поради причината, че съм извън България. От известно време съм към pay4sms.com, тъй като ме устройват с международни банкови разплащания и не ми се налага да си правя сметка в родината.

Недей Петя, няма проблем подава се пак декларация ама дори и да е пенсионер, си плащаш като поп!
 
От: Проблем с Мобио и НАП

Имам друго питане. Може ли глобите към НАП да се плащат като дарение, а да не отиват в тяхната каса? Какво имам предвид: Дом за сираци, социален патронаж и т.н. Хрумна ми това питане от този казус. Вярвам, че има хора, които са компетентни с правната материя и могат да дадат отговор.

И още едно заключение си вадя от този случай. Да не влиза нов играч на пазара за мобилни разплащания? Домейнът Fortumo.bg е изтекъл и е купен от заекът. Те също паботех с физически лица. Другите 2-3 посредника или работят само с юридически лица, или отзивите за тях са негативни.

П. П. Пак изместихте темата в лични нападки. Веда, сайта ти е долу, може да изкараш някакви пари от консултации. Акаунт бг и Иво Апастолов, трябва също да са в час, очаквам и от тях мнение.
 
От: Проблем с Мобио и НАП

И какво да плащам, като към мен (баща ми) плащане не съществува до момента :D Като закрия профила - не жаля стотинките, но пък ще съм спокойна за баща ми. Естествено, няма да се закотвя с бг. банкова сметка...
 
От: Проблем с Мобио и НАП

И какво да плащам, като към мен (баща ми) плащане не съществува до момента :D Като закрия профила - не жаля стотинките, но пък ще съм спокойна за баща ми. Естествено, няма да се закотвя с бг. банкова сметка...

Плаща се само, ако има извършено плащане. Иначе няма за какво. Мобио издават служебна бележка при всяко плащане.
 
От: Проблем с Мобио и НАП

Сложиха ми негативна репутация за това мнение.

Пак ще откажеш хората да работят онлайн, бъди повече позитивен!

Какво значи да съм позитивен? Да си заравям главата в пясъка и да се правя, че няма проблем ли?

Да съм казвал, че е лошо да се работи онлайн? Даже е за предпочитане, защото няма да ви хванат, че полагате нелегален детски труд. Никой не ви вижда как полагате труд, НАП си мисли, че това е някой друг (родител, баба, дядо - който получава плащането).
 
От: Проблем с Мобио и НАП

Ха-ха, някой ми е изтрил приветственото мнение! :D
Ще го имам в предвид за в бъдеще.


Подадах всичко. Сега чакам да ми кажат колко ще е глобата. :D Тяхното ...
Провери нормативните документи. Ако определената глоба не е минимална, можеш да обжалваш Наказателното Постановление (НП). Не ти трябва адвокат, нещата се движат служебно след подаването на обжалването. Някъде след около половин година ще получиш призовка да се явиш на съдебно дело. В съда обясняваш нещата и искаш минимална глоба. Съвсем уважително и разумно обясняваш. Че ако раздразниш съдията с глупости и бъбривост, има право да ти увеличи наказанието, ако не е на максимум. По същност, съдията, ако нямаш основание, на което да стъпи и да анулира НП-то, има права да се разхожда от минимума до максимума на наказанието - в случая глобата.
Подготви се предварително - в акта, който ти е съставен, пише по кой закон, член, алинея е основанието за съставяне на акта за нарушение, че срока за обжалване обичайно е седем дни от датата на получаване на НП.
 
От: От: Проблем с Мобио и НАП

Ха-ха, някой ми е изтрил приветственото мнение! :D
Ще го имам в предвид за в бъдеще.



Провери нормативните документи. Ако определената глоба не е минимална, можеш да обжалваш Наказателното Постановление (НП). Не ти трябва адвокат, нещата се движат служебно след подаването на обжалването. Някъде след около половин година ще получиш призовка да се явиш на съдебно дело. В съда обясняваш нещата и искаш минимална глоба. Съвсем уважително и разумно обясняваш. Че ако раздразниш съдията с глупости и бъбривост, има право да ти увеличи наказанието, ако не е на максимум. По същност, съдията, ако нямаш основание, на което да стъпи и да анулира НП-то, има права да се разхожда от минимума до максимума на наказанието - в случая глобата.
Подготви се предварително - в акта, който ти е съставен, пише по кой закон, член, алинея е основанието за съставяне на акта за нарушение, че срока за обжалване обичайно е седем дни от датата на получаване на НП.

Да те ми казаха.
Ще видя като дойде писмото, ако е минималната глоба няма да си губя времето. Все пак грешката е моя, че не съм ги декларирал. Ако е повече от минималната, ще има война :D
 
От: Проблем с Мобио и НАП

Какво се случва с тоя казус? в общи линии ме интересува нападжии докараха ли докрая всичко?

пп простия извод е не правете бизнес с бг фирми ако не сте изцяло на светло - те фирмите не са виновни просто на нападжии така им е само вапрос на добро желание да те хванат
 

Горе