Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

гладни мамалигари дева дошли от тука да цоцат :)
 
От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

Колега, аз вече знам за поне 5-6 подобни случая и мога да те уверя, че Гъливер са доста сериозни и някои от собствениците пострадаха сериозно финансово.

Общо взето нещата са спорни, но е време всеки един да се замисли преди да постне нещо на сайта си. Аз лично заставам на страната на гъливер, защото те защитават правата на фотографите, които изкарват пари със снимките си и е тъпо всеки един от нас да си плеска на сайта каквото му попадне.

Моят съвет към теб е да се свържеш с тях и да се опиташ да изкрънкаш да не те глобавят ако махнеш снимките. Друг вариант е ако пътя до снимките от от съответния форум/блог .... и кажеш, че не се хостват при теб и ги махнеш и дадеш това обяснение. Предполагам в този случай ако им съдействаш няма да пострадаш финансово.

Успех!!!
 
От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

Хм, прав си че не трябва всеки да си взима авторските неща на някой друг. Има много безплатни картинки, а има и платени по 1-2$. Направо не си заслужава да се рискува. Но честно да ти кажа, не вярвам някой да е доказал това си право в БГ съда.
 
От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

Не виждам как ще те осъдят.. може малкия ти братовчед да е пипал компа и да ги е качил в блога ти :)
 
От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

Не виждам как ще те осъдят.. може малкия ти братовчед да е пипал компа и да ги е качил в блога ти :)
А и пазат ли доказателства на това - скриншотове, сървърни данни, като е са били файловете и т.н. Но наистина не е редно да се взима, особедно като е споменато, че се продават и сайта печели от това. Не трябва. ;)

И все пак що за олигофрени да не ти пратя мейл, че ще те съдят ако не ги махнеш, а не веднага да започват да съдят. Е**х тия красиви снимки и аз. :)
 
От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

Те са пратили бате :) Но искат кинти, ако се вържеш.
Ясно. Ако мине...това ми е любимото. :)

100 евро за снимка, аз бих ги оте*ал.
Пиши им, че нямаш тези пари и им махаш снимките. А те ако искат да си пишат още един и-мейл с дискаунт кодове за снимките им. Ебати тъпнята...какви ли не терикатчета има в нета. :)
 
От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

ПРЕХВЪРЛИ/ПРОДАЙ САЙТА ! после да се въртят да търсят кой кога и как е би8л собственика
 
От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

Аз не съм адвокат ама той сайта беше новинарски тип и снимките не са използвани за финансова изгода (не са нито продавани, нито е искано пари за тях) и не вярвам да издържи делото ако те съдят щото не виждам какви пропуснати ползи имат щом се разпространяват наляво-надясно из нета и ти не ги продаваш. Ама пак казвам не съм адвокат и може да говоря глупости.

По принцип си е нарушение на авторските права и имат право да те съдят ама за 5 снимки да вдигат гюрултия, които са махнати веднага е малко пресилено.

Гладни мамалигари к'во да ги правиш. :mrgreen:
 
От: От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

Благодаря на всички за съветите и коментарите! :)
 
Последно редактирано:
От: От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

..........
 
Последно редактирано:
От: От: От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

Blinky, аз снимките ги махнах веднага, ама те тези 100 евро на парче ги искат като наем за това, че съм ги ползвала няколко дни. :confused:

1. Намери сайтове в които са публикувани тези въпросните снимки и където съдържанието е с някакъв лиценз, който позволява ползването им. Направи скрийншотове и ги завери при нотариус. Казано направо, само така ще можеш да имаш някакъв шанс, ако заведат дело. Тоест, че си ги взел от сайт, който претендира за авторските им права и позволява ползването им, тоест ти не си бил наясно, че собственика на правата е друг и, че след като си разбрал (като са ти писали те) си свалил веднага снимките.
2. Ако заведат дело, ще приключи след 2-3 години, но ще спечелят. Не забравяйте, че има и прецедент вече (Еленко осъди 24 часа), а долкото знам и Getty Images щяха да осъдят голяма интернет група, но се споразумяха извънсъдебно и въпросната група в момента работи легално с тях.
3. Интересното е, че има големи портали които са крадци, но те крадат от малките риби и не е много ясно кога ще се стигне и до тях. Повече инфо.

Можеш да пробваш и да се споразумееш за по-ниска цена и да се разминат нещата.
 
От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

малко офф

Иво, виждам първия линк в т.3 - да не би да сме започнали Г бомба? С удоволствие ще се включа ако е така
 
От: Проблем с авторските права на снимки, публикувани на сайт!? :(

Аз преди много време четох поне за щатите, че ако създадеш нещо то автоматично получаваш правото върху него, но за да съдиш някой за това си право трябва да бъде регистриран твоя труд. Демек, всяка картинка трябва да бъде регистрирана като харектеристики и само тогава може да осъдиш някой. Иначе защо биха били патентите например. Тука нещата са мътни и кървави да не говорим че ако напишеш грешни данни в whois-a едва ли някой ще те намери освен ако разбира се полицията не те намери ;-)
 

Горе