Проблем с краден дизайн

IBMcho

Member
Здравейте :)
Имам следния казус...
Преди около 3 години платих на един дизайнер да ми направи дизайн на сайт, който бях решил да правя. Обаче така се стекоха обстоятелствата, че сайта не го направих, защото нямах време да се занимавам с него. Преди 6 месеца така или иначе пуснах въпросния сайт онлайн и се някакъв ми пише онзи ден, че съм му бил гепил дизайна. Та се оказа, че онзи дизайнер като е видял, че няма да пускам сайта онлайн е продал моя дизайн, за който аз съм си платил на още някакъв :lol:
С един куршум два заека е ударил...8)
Та онзи сега ми пише, да сменя дизайна и не знам си какво...
Аз разбира се мисля да го отсвиря, защото така или иначе съм дал пари за дизайна :twisted:
Та въпроса ми е онзи човек може ли да ме репортне някъде из Гуглето и да ме блокират или де да знам и аз какво... :twisted:

поздрави :)
 
От: Проблем с краден дизайн

Да не ти пука. Гледай си работата. Той може да докаже собственост над дизайна толкова, колкото и ти най-вероятно. Кофти случка, но освен да търсите въпросния дизайнер и да се разправяте с него, не виждам друго решение.
 
От: Проблем с краден дизайн

Я кажи кой е въпросния дизайнер, който прави такива номера, да знаем, да си имаме едно на ум. Не е постъпил коректно спрямо теб.
 
От: Проблем с краден дизайн

Да не ти пука. Гледай си работата. Той може да докаже собственост над дизайна толкова, колкото и ти най-вероятно. Кофти случка, но освен да търсите въпросния дизайнер и да се разправяте с него, не виждам друго решение.

Наистина кофти случка, но се е случило, според мен не се занимавай да си усложняваш живота да коригираш дизайн ала бала, ако не те дразни че има с подобен дизайн друг сайт си свиркай ;) .Едно е да изглеждат еднакво два сайта ( все едно с еднакви теми купени за някой CMS само с леки промени по лого и дреболии ) друго е да са копие един на друг по вид и съдържание !
 
От: Проблем с краден дизайн

Ами на мен да ви кажа честно не ми пречи, че сайта ми е еднакъв с някой друг. Така или иначе както казахте все едно е темплейт :Д
А иначе колкото до документа си нямам и на идея, защото беше много отдавна и нито си спомням как съм плащал, нито как му беше името, нито сметки и прочие ;/
Мен ме притеснява само факта, да не вземе да ме репортне някъде или нещо де да знам и аз и да ме деиндексират от Гугле или да ме свали на по - долни позиции. Има ли някаква такава вероятност, да може да ми навреди по такъв начин? Защото ако по някакъв начин ми повлияе на сегашното ми класиране в Г, ще се гръмна :D :twisted:

поздрави :)
 
От: Проблем с краден дизайн

А не можете ли да се разберете с човека все пак, като му пишеш кое как е? Пък и още повече, къде си съхраняваш файловете с дизайна? На компютъра ти би трябвало да е отбелязана датата на първата модификация на файла, направи скрийн и му прати да види, че не го лъжеш.
 
От: Проблем с краден дизайн

За това - договор и най-добре дизайна да е част от анекс в този договор. Подписваш и тогава плащаш последната част по договора.
 
От: Проблем с краден дизайн

А не можете ли да се разберете с човека все пак, като му пишеш кое как е? Пък и още повече, къде си съхраняваш файловете с дизайна? На компютъра ти би трябвало да е отбелязана датата на първата модификация на файла, направи скрийн и му прати да види, че не го лъжеш.

При промяна на часовника на компютъра и правене на нов файл, същия остава с датата на променения часовник. Тествано е при заразено пс и опит да се разбере кога е заразено. Показваше 21 юли 2077 заразения файл.
 

Горе