Проблем с поръчка от Aliexpress

От: Проблем с поръчка от Aliexpress

И аз съм имал подобни проблеми там. Някой път направо не пращат изобщо нищо и пиеш студена вода като вече си пуснал парите.
 
От: Проблем с поръчка от Aliexpress

Здравейте! Имам проблем с една поръчка от Aliexpress. Януари си поръчах едни обувки от този сайт но без да искам след 6-7 дена натиснах бутона finished което значи че съм я получил а аз не бях. Вече сме Март а се надявах че обувките могат да дойдат. Говорих с техния online service и те ми казват че са наказали продавача и не знам си какво. Те му изпращат имейл в който му казват да му пише за да се разберем да ми върне парите. Аз също му изпращам имейли и лични съобщения но той не отговаря. Някой може ли да ме посъветва как мога да си върна парите или да си получа обувките ?

Принципно, ако не са нимали повече от 60 дни от датата на плащането може да пуснеш жалба в банката и MasterCard/Visa ще разгледат случая
 
От: Проблем с поръчка от Aliexpress

Ако купувате от алиекспрес задължително гледайте търговеца да е с поне 97-98% положителен рейтинг за няколко хиляди продажби (да има диамантчета до името)
 
От: Проблем с поръчка от Aliexpress

Ако купувате от алиекспрес задължително гледайте търговеца да е с поне 97-98% положителен рейтинг за няколко хиляди продажби (да има диамантчета до името)

освен това да допълня че в никакъв случай да не се потвърждава поръчката на FINISHED, ако не е пристигнала и друго важно нещо е, ако до 30 дни пратката не е пристигнала задължително да се пуска диспут до Aliexpress
 
От: От: Проблем с поръчка от Aliexpress

Принципно, ако не са нимали повече от 60 дни от датата на плащането може да пуснеш жалба в банката и MasterCard/Visa ще разгледат случая

ми минали са около 65 дена ако не бъркам
 
От: Проблем с поръчка от Aliexpress

Той без да иска е дал Finished. Наистина изчакай да минат 2 месеца и после се жалвай, може пък и да е изпратил стоката. зависи кога си дал Finished.
 
От: Проблем с поръчка от Aliexpress

Има нещо такова...плюс това има хубави немски магазини на съвсем прилични цени стоките....там са много коректни, един път поръчвах от немски магазин, имаше бъг в системата, бях платил за поръчката, но те не знаеха дори и че съм искал да я купя..та писах на онлайн съпорта им и ми върнаха парите, доставиха ми пратката и ми дадоха вауучер на стойност 50 евро....коректи хора просто

Можеш ли да дадеш някои линкове, моля?
 
От: Проблем с поръчка от Aliexpress

Той без да иска е дал Finished. Наистина изчакай да минат 2 месеца и после се жалвай, може пък и да е изпратил стоката. зависи кога си дал Finished.
ами аз ги поръчах на 6 и на 12-13 януари без да искам натиснах finished
 
От: Проблем с поръчка от Aliexpress

А той беше ли ги шипнал, видял ли си това? На трета стъпка ли ти беше поръчката?
 
От: Проблем с поръчка от Aliexpress

не помня .. пишеше shipping но не съм сигурен
 
От: Проблем с поръчка от Aliexpress

той ми беше дал код за проследяване и беше валиден първоначално
 

Горе