Проблем с поръчка от dealextreme.com

От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Ми да, на улица Веслец се намира митницата до Централна гара, както ти се изрази. По-точно местоположение - като застнеш с лице към Централна автогара и се пада отдясно, веднага се вижда сградата, ама ти сигурно си ходил там де. :)
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Взех я от митницата...

ПРОСТО НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ КОЛКО НАГЛИ ПРОСЯЦИ СА МИТНИЧАРИТЕ И КАК СЕ ОГЛЕЖДАТ НЯКОЙ ЛЕВ ЗА ДА НЕ ПЛАЩАШ МИТО И ДДС...

няма да забравя преди много години така на митницата как исках да платя за 5 кашона стока мито и ддс за да мога да фактурирам, а т еми викаха глупав ли си няма да плащаш, дай тук еди колко си пари и минавай, аз не та не искам да плащам... и ме гледаха на кръв и като идиот... много ги беше яд ебахти пазарлъка направиха само и само да им дам пари.. ЛОШОТО Е ЧЕ СЕГА СЛЕД 7-8 ГОДИНИ НИЩО НЕ СЕ Е ПРОМЕНИЛО... просто ме догнуся от митници, държава и цялата тая сган просяци и дебили...
ДАНО ДА НИ НАТРЪШКА КРИЗАТА... глад и мизерия
друго не заслужават скапаняците...
БЪЛГАРИ... СРАМ!!!!!!!!!!


Имам още една пратка: това какво означава :

1/9/2012 10:48:00 AM BULGARIA DOSTAVKA SOFIA - Receive item at delivery office (Inb)

ТОВА МИ ПОКАЗВА НА български пощи на сайта?
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Имам още една пратка: това какво означава :

1/9/2012 10:48:00 AM BULGARIA DOSTAVKA SOFIA - Receive item at delivery office (Inb)

ТОВА МИ ПОКАЗВА НА български пощи на сайта?

???????????????????
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

я някой да каже последно.
до каква сума вече не се плаща мито и ддс при поръчка от чужбина?
45$ или 15 долара?
или евро ?
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Миналата седмица ходих и се оправих за 8 минути!!! (засичах) ; веднъж висях час и кусур..

до 15 евро - не дължиш нищо!
над 15 евро обаче плащаш ддс-то
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Съветвам ви да не поръчвате много неща накуп. По-скъпите работите ги взимайте едно по едно. Така ще си спестите доста от обичайните проблеми.
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

До сега съм поръчала доста неща от там и нямах никакви проблеми,незнам до 30 лв дали е вярно,обаче и да имаш мито зависи града,колко е голям,отиваш в пощата плащаш си го и си взимаш пратката.
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Между другото, доколкото си спомням, в облагаемата стойност на стоката влиза и цената на доставката...
Иначе зависи от размера. Последно си взех от ebay една китайска джаджа с приблизителни размери 30x25x10 сантиметра и с цена $40 и не съм платил никакви данъци, защото продавачът написа, че е подарък. Още повече, че доставката е от по-скъпите - експресна с тракинг номер (дойде за седмица), което би трябвало да усъмни митничарите дали няма нещо скъпо в пакета, ама не са ми направили проблем.
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Сега ако чакате пратки те до 29 имат празници затова може да има малко закъснение,аз досега не съм имала проблеми с този сайт,много са точни ;)
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Всичко е на късмет, аз от Tinydeal съм взимал втори телефон за 91$ и стотинка мито не съм платил...но от eBay си поръчах зарядно за батерии от $7 и ме накараха да отворя пратката. Така че в по малките градове изглежда е по лош контрола с митата.
 
От: Проблем с поръчка от dealextreme.com

Аз също и от tinydeal съм купувала и тях нямах проблеми.
 

Горе