Проблем с чисто нов лаптоп

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте!

Преди месец си взех най-счупения лаптоп за 1000 лева. Марката му е lenovo, а модела е G580. Преинсталирах го над 10 пъти, като винаги беше с операционна система win 7 пиратска. Проблема е следния - след като инсталирам видео драйверите за лаптопа, които ги имам на диск както ми го дадоха, също свалих и от сайта им, лаптопа просто крашва и не иска да тръгне. Как мога да разреша този проблем? Помогнете ми, ако знаете как.
Мерси предварително.

Blinky

Owner
От: Проблем с чисто нов лаптоп

Ако е в гаранция, а той най вероятно е, направо го носи и им обясни причината. А само да питам, реално не си ли ги разпознава сами настройките на видео-картата. В моя случай най-много мъчехме Wireless-a, но обвинявам Windows 7, защото през Linux тръгна всичко. :) 10 пъти са много нерви и търпение. Похвала за това. Реално вече може да се допиташ до сервиза, но гаранционния, естествено. Ако имаш още нерви, пробвай с някоя друга версия на Windows 7 или XP. Може да се окаже и от това. Всичко друго тръгва, нали?

biaaro

Well-Known Member

С уиндоуските драйвери работи ли коректно?

Ако е в гаранция, а той най вероятно е, направо го носи и им обясни причината. А само да питам, реално не си ли ги разпознава сами настройките на видео-картата. В моя случай най-много мъчехме Wireless-a, но обвинявам Windows 7, защото през Linux тръгна всичко. :) 10 пъти са много нерви и търпение. Похвала за това. Реално вече може да се допиташ до сервиза, но гаранционния, естествено. Ако имаш още нерви, пробвай с някоя друга версия на Windows 7 или XP. Може да се окаже и от това. Всичко друго тръгва, нали?

В сервиза ще му кажат, че проблема му е софтуерен и да бега. Първо трябва да изключи всички други възможности. Може и да седи дни наред без лаптоп и пак да му кажат същото, това също е опция.

TheEntrepreneur

Active Member

Всички драйвери си вървят на 6, само при видео драйверите крашва. Веднъж се случи да тръгне след това и можех да му намаля brightness настройката, но само веднъж. След като го рестартнах 2-ри път, защото му бях слагал и други драйвери не иска да тръгне. А относно този проблем четох, че е доста чест и ако го дам на сервиз ще ми го върнат без да го поправят, защото съм го бил персонализирал нещо от тоя сорт. Май е, защото слагам пиратски win 7.

TheEntrepreneur

Active Member
От: От: Проблем с чисто нов лаптоп

С уиндоуските драйвери работи ли коректно?

В сервиза ще му кажат, че проблема му е софтуерен и да бега. Първо трябва да изключи всички други възможности. Може и да седи дни наред без лаптоп и пак да му кажат същото, това също е опция.

Не, пробвах от всякъде....

Attacker

Well-Known Member
Пробвай всички драйвери, налични тук. При мен драйверът на видеокартата на лаптопа правеше проблеми и в този каталог намерих драйвер, който работи безпроблемно.

Blinky

Owner

Това ще е първия случай, в който се слага нелегален софтуер и не тръгва нещо. Поне не съм чувал за друг. Преди време, като бях на Windows 7, XP, 98, няма все си е вървяло всичко. А не е като да съм ги купувал. Сега обаче, ако ще взимам, просто ще е платен, защото предлагат добри цени и с легална седмица, като получаваш доста повече от едно време. Каквото съм купувал на роднини и познати, винаги съм им избирал оферта със седмицата. Не го казвам, за друго, но от сервиза ще им ясно, че си сложил пиратски. Те там в тях също имат пиратски. :) Няма какво да лицемерстват пред теб.

TheEntrepreneur

Active Member
От: Re: Проблем с чисто нов лаптоп

Пробвай всички драйвери, налични тук. При мен драйверът на видеокартата на лаптопа правеше проблеми и в този каталог намерих драйвер, който работи безпроблемно.

Благодаря, ще пробвам! Ако се получи ще пиша!

coolice

Owner
остани си уиндоуския драивер които уиндоуса ти намира и ти слага в началото - все пак е лаптоп няма да изтискваш видеото

или свали драивера от сайта на производителя (Макар че видях че е с интелско видео) което означава че е все тая дали си уиндоуския или слагаш друг интел и видео карта две напълно не съвместими неща

AMitrev

Well-Known Member

Какво значи: не тръгва.
В 99.99% от случаите самият компютър ти "казва" какъв му е проблема - дали чрез съобщение на екрана или чрез звуков сигнал.

mvmrik

Well-Known Member

Точно преди 2 дни инсталирах win7 на същия лаптоп. Видях че разпознава видеото и въобще не съм му слагал допълнителни драйвери, всичко си работеше. Ако искаш да си с допълнителни, виж какъв е точния модел на видеокартата и търси драйвери за него!

bgtupanfighter

Well-Known Member

да 100% проблем със шофьора :)
Ако уина го намира по дефаут, можеш да си оставиш него. Ако не те кефи или няма, намираш с някоя програмка какъв точно ти е видео-чипа и си слагаш ласт драйвер от официалният му сайт. Тия драйвери от диска ги забрави :wink:

veda

Active Member

Ако решиш да ползваш гаранционния сервиз и те притеснява, че Windows-ът, който инсталираш, е нелегален, просто си свали trial такъв от MSDN/Technet. Това не е нелегален Windows и от сервиза копче не могат да ти кажат по този повод. Не забравяй за възможността да потърсиш КЗП на горещата им линия право пред тях. Бил съм в подобна ситуация и започвайки да набирам номера, отношението коренно се променя, особено, ако фирмата е от по-малките доставчици.

Горе