Проблем с чисто нов лаптоп

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте!

Преди месец си взех най-счупения лаптоп за 1000 лева. Марката му е lenovo, а модела е G580. Преинсталирах го над 10 пъти, като винаги беше с операционна система win 7 пиратска. Проблема е следния - след като инсталирам видео драйверите за лаптопа, които ги имам на диск както ми го дадоха, също свалих и от сайта им, лаптопа просто крашва и не иска да тръгне. Как мога да разреша този проблем? Помогнете ми, ако знаете как.
Мерси предварително.
 
От: Проблем с чисто нов лаптоп

Ако е в гаранция, а той най вероятно е, направо го носи и им обясни причината. А само да питам, реално не си ли ги разпознава сами настройките на видео-картата. В моя случай най-много мъчехме Wireless-a, но обвинявам Windows 7, защото през Linux тръгна всичко. :) 10 пъти са много нерви и търпение. Похвала за това. Реално вече може да се допиташ до сервиза, но гаранционния, естествено. Ако имаш още нерви, пробвай с някоя друга версия на Windows 7 или XP. Може да се окаже и от това. Всичко друго тръгва, нали?
 
От: Проблем с чисто нов лаптоп

С уиндоуските драйвери работи ли коректно?

Ако е в гаранция, а той най вероятно е, направо го носи и им обясни причината. А само да питам, реално не си ли ги разпознава сами настройките на видео-картата. В моя случай най-много мъчехме Wireless-a, но обвинявам Windows 7, защото през Linux тръгна всичко. :) 10 пъти са много нерви и търпение. Похвала за това. Реално вече може да се допиташ до сервиза, но гаранционния, естествено. Ако имаш още нерви, пробвай с някоя друга версия на Windows 7 или XP. Може да се окаже и от това. Всичко друго тръгва, нали?

В сервиза ще му кажат, че проблема му е софтуерен и да бега. Първо трябва да изключи всички други възможности. Може и да седи дни наред без лаптоп и пак да му кажат същото, това също е опция.
 
От: Проблем с чисто нов лаптоп

Всички драйвери си вървят на 6, само при видео драйверите крашва. Веднъж се случи да тръгне след това и можех да му намаля brightness настройката, но само веднъж. След като го рестартнах 2-ри път, защото му бях слагал и други драйвери не иска да тръгне. А относно този проблем четох, че е доста чест и ако го дам на сервиз ще ми го върнат без да го поправят, защото съм го бил персонализирал нещо от тоя сорт. Май е, защото слагам пиратски win 7.
 
От: От: Проблем с чисто нов лаптоп

С уиндоуските драйвери работи ли коректно?



В сервиза ще му кажат, че проблема му е софтуерен и да бега. Първо трябва да изключи всички други възможности. Може и да седи дни наред без лаптоп и пак да му кажат същото, това също е опция.


Не, пробвах от всякъде....
 
Пробвай всички драйвери, налични тук. При мен драйверът на видеокартата на лаптопа правеше проблеми и в този каталог намерих драйвер, който работи безпроблемно.
 
От: Проблем с чисто нов лаптоп

Това ще е първия случай, в който се слага нелегален софтуер и не тръгва нещо. Поне не съм чувал за друг. Преди време, като бях на Windows 7, XP, 98, няма все си е вървяло всичко. А не е като да съм ги купувал. Сега обаче, ако ще взимам, просто ще е платен, защото предлагат добри цени и с легална седмица, като получаваш доста повече от едно време. Каквото съм купувал на роднини и познати, винаги съм им избирал оферта със седмицата. Не го казвам, за друго, но от сервиза ще им ясно, че си сложил пиратски. Те там в тях също имат пиратски. :) Няма какво да лицемерстват пред теб.
 
От: Re: Проблем с чисто нов лаптоп

Пробвай всички драйвери, налични тук. При мен драйверът на видеокартата на лаптопа правеше проблеми и в този каталог намерих драйвер, който работи безпроблемно.

Благодаря, ще пробвам! Ако се получи ще пиша!
 
остани си уиндоуския драивер които уиндоуса ти намира и ти слага в началото - все пак е лаптоп няма да изтискваш видеото

или свали драивера от сайта на производителя (Макар че видях че е с интелско видео) което означава че е все тая дали си уиндоуския или слагаш друг интел и видео карта две напълно не съвместими неща
 
От: Проблем с чисто нов лаптоп

Какво значи: не тръгва.
В 99.99% от случаите самият компютър ти "казва" какъв му е проблема - дали чрез съобщение на екрана или чрез звуков сигнал.
 
От: Проблем с чисто нов лаптоп

Точно преди 2 дни инсталирах win7 на същия лаптоп. Видях че разпознава видеото и въобще не съм му слагал допълнителни драйвери, всичко си работеше. Ако искаш да си с допълнителни, виж какъв е точния модел на видеокартата и търси драйвери за него!
 
От: Проблем с чисто нов лаптоп

да 100% проблем със шофьора :)
Ако уина го намира по дефаут, можеш да си оставиш него. Ако не те кефи или няма, намираш с някоя програмка какъв точно ти е видео-чипа и си слагаш ласт драйвер от официалният му сайт. Тия драйвери от диска ги забрави :wink:
 
От: Проблем с чисто нов лаптоп

Ако решиш да ползваш гаранционния сервиз и те притеснява, че Windows-ът, който инсталираш, е нелегален, просто си свали trial такъв от MSDN/Technet. Това не е нелегален Windows и от сервиза копче не могат да ти кажат по този повод. Не забравяй за възможността да потърсиш КЗП на горещата им линия право пред тях. Бил съм в подобна ситуация и започвайки да набирам номера, отношението коренно се променя, особено, ако фирмата е от по-малките доставчици.
 

Горе