Проблем с Contact form 7

От: Проблем с Contact form 7

Изчетох форума за съпорта на плъгина в Wordpress.org и там хората реват и никой няма точен отговор. Видях че Торбалан отново се е постарал да реши проблема и така се зарадвах. За съжаление обаче и по този начин не се получават нещата при мен. Резултата е все"
"There was an error trying to send your message. Please try again later." Не знам какво се е осрало, но явно ще почакаме да видим дали ще го фикснат или ще пробвам друг плъгин.
 
От: Проблем с Contact form 7

Видях че Торбалан отново се е постарал да реши проблема и така се зарадвах. За съжаление обаче и по този начин не се получават нещата при мен.
Моят фикс е за конкретен проблем, който забелязах днес (PHP 5.6+ SMTP + TLS + self signed certificate).

Виж какво имаш в логовете на уебсървъра. Най-вероятно е някоя дреболия.
 
От: Проблем с Contact form 7

Спях всички плъгини да пробвам дали не е това, ама и от това не е. Нали ви казвам, че и във форма на WP са ги направили на калинки. Има 4 теми на скапана форма. да видим какво ще се получи.
 
От: Проблем с Contact form 7

Проблем:
2016_02_21_1908163.jpg

Решение:
2016_02_21_191927.jpg

Това е поне при мен. Всеки си го е настроил индивидуално. Но след тест си работи на 100% коректно.
 
От: Проблем с Contact form 7

Тези две грешки са по-скоро за предупреждение и няма никакъв проблем да си работи формата.

Особено за първата съм тотално против тъпото решение на автора, според което така има по-малка вероятност да отиват писмата в спама. На мен пък не ми харесва да ми чупи по този начин reply to.
 
От: Проблем с Contact form 7

При повечето хостинги, с които съм работил и мейл функцията е забранена, FROM трябва да е същият мейл зададен в SMTP настройките. В началото може да ви е объркващо, но като се настроят Reply-to [потребителският мейл] в допълнителните хедъри и [потребителският мейл] в бодито, реално не губите нищо.
 
От: Проблем с Contact form 7

Някой има ли представа занякой друг читав плъгин за контактна форма, че тая помия ми скъса нервите. Ще я изтрия, докато си оправят бакиите. Ега ти до сега да бях си направил една форма по стария дърводелски начин през Гугъл докс и да бях пил няколко бири на спокойствие.
 
От: Проблем с Contact form 7

Някой има ли представа занякой друг читав плъгин за контактна форма, че тая помия ми скъса нервите. Ще я изтрия, докато си оправят бакиите. Ега ти до сега да бях си направил една форма по стария дърводелски начин през Гугъл докс и да бях пил няколко бири на спокойствие.
Не си ли малко нагъл? Колко плати за този плъгин, че с такива претенции?
Като не ти харесва новата версия си кача стара:
https://wordpress.org/plugins/contact-form-7/developers/
 
От: Проблем с Contact form 7

Някой има ли представа занякой друг читав плъгин за контактна форма, че тая помия ми скъса нервите. Ще я изтрия, докато си оправят бакиите. Ега ти до сега да бях си направил една форма по стария дърводелски начин през Гугъл докс и да бях пил няколко бири на спокойствие.

Всъщност това е може би най-добрият плъгин. И пак ти казах провери си логовете, проблема не е в плъгина.
 
От: Проблем с Contact form 7

Аз докато се похваля, че на единия бачка безпроблемно, на другия със същите настройки всичко видимо е ок, уж изпраща нещо, изкарва текст за успешно изпращане и на емейла нищо не идва. Рекох да пиша на съпорта им, ама ги съжалих горките - то какви ли не проблеми са изброили там за 2 дни. Явно проблемът няма да го решим тук, а да се надяваме, че ще вземат мнението на масата и ще възстановяват някои неща, за които не сме подготвени все още.
Технологиите не по цял свят се развиват наравно, а при нас (почти) винаги идват със закъснение..
 
От: От: Проблем с Contact form 7

Аз докато се похваля, че на единия бачка безпроблемно, на другия със същите настройки всичко видимо е ок, уж изпраща нещо, изкарва текст за успешно изпращане и на емейла нищо не идва. Рекох да пиша на съпорта им, ама ги съжалих горките - то какви ли не проблеми са изброили там за 2 дни. Явно проблемът няма да го решим тук, а да се надяваме, че ще вземат мнението на масата и ще възстановяват някои неща, за които не сме подготвени все още.
Технологиите не по цял свят се развиват наравно, а при нас (почти) винаги идват със закъснение..

Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
Всичко си е наред при мен.
 
От: Проблем с Contact form 7

Всъщност това е може би най-добрият плъгин. И пак ти казах провери си логовете, проблема не е в плъгина.

Напълно съм съгласен, че е може би най добрия плъгин за тази работа. Открих и проблемът какъв е и не е в плъгина. Ще трябва да им се извинявам.

Не си ли малко нагъл? Колко плати за този плъгин, че с такива претенции?
Като не ти харесва новата версия си кача стара:
https://wordpress.org/plugins/contact-form-7/developers/

Да ти кажа uphero, нагъл не съм. Просто бях доста ядосан. Виж часа, в който е поста и може да се досетиш.

И сега да споделя какъв беше: След няколко дни на главоблъскане и разговори с няколко човека се стигна до мнението, което подържа и Торбалан. Остана да се установи какъв е проблема в хоста. Малко трудно (за мен), но се стигна до откритието. Оказа се, че хората от хоста са направили някаква грешка при ъпдейт на сървърите преди 1 - 2 седмици и са ми спрели mail PHP () функцията. Хората я пуснаха, извиниха ми се и се посмяхме. Все пак на всеки може да се случи да сгреши!
Поздрави и благодарности на всички, които се включиха в тази тема с желание да помогнат!
Успехи!
 
От: От: Проблем с Contact form 7

Аз докато се похваля, че на единия бачка безпроблемно, на другия със същите настройки всичко видимо е ок, уж изпраща нещо, изкарва текст за успешно изпращане и на емейла нищо не идва. Рекох да пиша на съпорта им, ама ги съжалих горките - то какви ли не проблеми са изброили там за 2 дни. Явно проблемът няма да го решим тук, а да се надяваме, че ще вземат мнението на масата и ще възстановяват някои неща, за които не сме подготвени все още.
Технологиите не по цял свят се развиват наравно, а при нас (почти) винаги идват със закъснение..

Честно казано, може би и аз се подведох по множеството проблеми, които са описани във форума на съпорта им и тръгнах да търся под вола теле, както се казва.
 
От: Проблем с Contact form 7

Напълно съм съгласен, че е може би най добрия плъгин за тази работа. Открих и проблемът какъв е и не е в плъгина. Ще трябва да им се извинявам.



Да ти кажа uphero, нагъл не съм. Просто бях доста ядосан. Виж часа, в който е поста и може да се досетиш.

И сега да споделя какъв беше: След няколко дни на главоблъскане и разговори с няколко човека се стигна до мнението, което подържа и Торбалан. Остана да се установи какъв е проблема в хоста. Малко трудно (за мен), но се стигна до откритието. Оказа се, че хората от хоста са направили някаква грешка при ъпдейт на сървърите преди 1 - 2 седмици и са ми спрели mail PHP () функцията. Хората я пуснаха, извиниха ми се и се посмяхме. Все пак на всеки може да се случи да сгреши!
Поздрави и благодарности на всички, които се включиха в тази тема с желание да помогнат!
Успехи!

Ебасимо, кой е хоста?!?
 
От: Проблем с Contact form 7

Ебасимо, кой е хоста?!?
Нарочно спестявам името, защото наистина предполагам е неволна грешка, което може да се случи на всеки. Просто не искам да ги злепоставям.
 
От: Проблем с Contact form 7

Нарочно спестявам името, защото наистина предполагам е неволна грешка, което може да се случи на всеки. Просто не искам да ги злепоставям.

Пиши тогава на ЛС, все пак трябва да се пазим от такива професионалисти.
 
От: Проблем с Contact form 7

Нарочно спестявам името, защото наистина предполагам е неволна грешка, което може да се случи на всеки. Просто не искам да ги злепоставям.
Значи и при мен се оправи от само себе си. Също може би не е работила емейл функцията на хостинга при мен. Изведнъж от следващият ден всичко взе да пристига на секундата, а и други емейл известявания, който съм настроил освен тази контактна форма. Освен този бутон, който се натиска и синхронизира добавката да дава конфликт и спира мейл сървъра..
 

Горе