Проблем с PayPal отново... за пратка, която върнах на продавача...

noproblem

Member
Здравейте,

днес получих имеил от ПП за пратка, която върнах на продавача.
Само, че искат информация удостоверяваща, че пратката наистина е пратена.

В имеила им пише :
In order to continue with the investigation of your claim, we must request
documentation that shows the item was returned to the seller. To help us
resolve this matter promptly, we request that you provide proof of postage
for the package associated with this claim. The proof of postage should be
a copy of the actual shipping label on the package that shows the
destination address and the shipping company’s stamp to verify the shipment
date.

The document should be faxed to PayPal at (402) 537-5760 (please note this
is a United States phone number, if you are faxing from outside the United
States, you will generally need to dial 00 1 before the number). Please
include a cover sheet with your fax that includes the email address
registered on your PayPal account and the ID number of the claim
(PP-001-340-056-262) so we may attach the document to the claim as quickly
as possible.

Failure to provide PayPal with the fax will result in your claim being
denied. The shipping information needs to be received by July 19, 2011.

Доколкото разбирам трябва да им изпратя документите по факс до 19.07.
Ако някой се е сблъсквал с подобен казус, моля да сподели какви точно документи и как да ги изпратя по факс, след като не разполагам с такъв.


:)
 
От: Проблем с PayPal отново...

ИСкат ти доказателство, че стоката е върната - документ за изпращане на стоката?

факс има в пощата можеш да ползваш там - най-бърз и лесен вариант нямам идея колко ще струва обаче
 
От: Проблем с PayPal отново...

Ами то цялото доказателсто значи е бележката от пощата, която ми дадоха като ги пращах.


ИСкат ти доказателство, че стоката е върната - документ за изпращане на стоката?

факс има в пощата можеш да ползваш там - най-бърз и лесен вариант нямам идея колко ще струва обаче
 
От: Проблем с PayPal отново...

като ги знам в пощата какви хвърчащи листчета амбалажна хартия дават я провери дали всичко това го има

"The proof of postage should be
a copy of the actual shipping label on the package that shows the
destination address and the shipping company’s stamp to verify the shipment
date."

М др за голяма сума ли става въпрос? Като спомена български пощи изникна едно предчувствие...
 
Re: Проблем с PayPal отново...

да тази бешежка трябва да я пратиш

може да полваш факс от пощата незнам в кои пощи има но съм чувал че има на места

някаква оналйн услуга може да ползваш или ако имаш модем на лаптопа или някои стар моден за PC и знаеш как да го вържеш за телфонната линия и скенер може от него да изпратиш от лаптопа с някои факс софтуер няма да върти много като сметка, някои комбо принтер скенер ксерокс устоирства подържат и факс но отново трябва да са вързани за телефона (ех времена на даил ъп бяха)

или от офиса на някои познат които има факс да я пратиш...
 
От: Проблем с PayPal отново...

като ги знам в пощата какви хвърчащи листчета амбалажна хартия дават я провери дали всичко това го има

"The proof of postage should be
a copy of the actual shipping label on the package that shows the
destination address and the shipping company’s stamp to verify the shipment
date."

М др за голяма сума ли става въпрос? Като спомена български пощи изникна едно предчувствие...

За малко над $500. БГ пощи, бележката е изцяло на БГ. Общо взето пише "ЗА КЪДЕ /само страната/. ЗА КОГО , ОТ КОГО и т.н." Предполагам, че в Централна поща Варна има факс, дано стане,че яко се набутвам иначе.
 
От: Проблем с PayPal отново...

Ами може би ще е по-добре да помолиш в бг пощи да ти напишат някаква по-прилично изглеждаща бележка, обясни им за какво иде реч и ги помоли много настоятелно да ти напишат нещо което прилича на товарителница с точен адрес на получателя, точен адрес на подателя (постарай се да е този в пейпал), дата на изпращане и печат. След това като го прилагаш на пейпал им се извини че е на бг, като либезно може да предложиш лицензиран превод (естествено те няма да ти искат, споко)

за предпочитане е да се поврънкаш малко в бпощи отколкото с дни да се разправяш с пейпал
 
От: Проблем с PayPal отново...

Ами може би ще е по-добре да помолиш в бг пощи да ти напишат някаква по-прилично изглеждаща бележка, обясни им за какво иде реч и ги помоли много настоятелно да ти напишат нещо което прилича на товарителница с точен адрес на получателя, точен адрес на подателя (постарай се да е този в пейпал), дата на изпращане и печат. След това като го прилагаш на пейпал им се извини че е на бг, като либезно може да предложиш лицензиран превод (естествено те няма да ти искат, споко)

за предпочитане е да се поврънкаш малко в бпощи отколкото с дни да се разправяш с пейпал


Ще опитам, но като ги знам как работят. Като изпращах пратката, поисках "Обратна разписка за чужбина", лелката ми подава такава за Б-я. Съответно аз й казвам, че това за чужбина не важи и след 5 мин. разправии /на тема "Вие ли ще ме учите как да си върша работата. Пишете каквото Ви давам."/ отиде до някаква "началничка". Те тогава друга служителка ми даде правилната разписка.
 
От: Проблем с PayPal отново...

Ще опитам, но като ги знам как работят. Като изпращах пратката, поисках "Обратна разписка за чужбина", лелката ми подава такава за Б-я. Съответно аз й казвам, че това за чужбина не важи и след 5 мин. разправии /на тема "Вие ли ще ме учите как да си върша работата. Пишете каквото Ви давам."/ отиде до някаква "началничка". Те тогава друга служителка ми даде правилната разписка.

При залог 500 долара този път аз бих подходил по-дипломатично т.е. ще се постарая да сведа "разправиите" до екзистенц минимума. Може да пробваш директно да се срещнеш с някое началство и да обясниш в по-спокойна обстановка ситуацията. Наистина при опашка от двадесетина души и надвикване на околния шум през оплютото стъкло на гишето едва ли ще е най-добрият начин да получиш съдействие.

Успех!
 
От: Проблем с PayPal отново...

При залог 500 долара този път аз бих подходил по-дипломатично т.е. ще се постарая да сведа "разправиите" до екзистенц минимума. Може да пробваш директно да се срещнеш с някое началство и да обясниш в по-спокойна обстановка ситуацията. Наистина при опашка от двадесетина души и надвикване на околния шум през оплютото стъкло на гишето едва ли ще е най-добрият начин да получиш съдействие.

Успех!


Ще опитам дано да стане!
После ще споделя опит, че сигурно и други са минавали и ще минават през подобни ПП лабиринти.
 
От: Проблем с PayPal отново...

Също така можеш предварително да получиш информация от отдел обслужване на клиенти към кого точно да се обърнеш и какво могат да ти дадат. Там има една изключително любезна дама (Да, наистина любезна! Да, работи в пощата!), която ще те насочи.

Ще можеш да пратиш факс от пощата, даже има 4 клона във Варна, които извършват тази услуга

Успех!
 
От: От: Проблем с PayPal отново...

Също така можеш предварително да получиш информация от отдел обслужване на клиенти към кого точно да се обърнеш и какво могат да ти дадат. Там има една изключително любезна дама (Да, наистина любезна! Да, работи в пощата!), която ще те насочи.

Ще можеш да пратиш факс от пощата, даже има 4 клона във Варна, които извършват тази услуга

Успех!

Много благодаря!
 
От: Проблем с PayPal отново...

Чрез moneybookers също могат да се пращат факсове и sms-и ...
и то по всяко време за разлика от пощите .. за факсове имаше някаква таксичка на страница доколкото си спомням
 
Последно редактирано:
От: Проблем с PayPal отново...

Така... ето какво стана днес:

Епизод 1: БГ Пощи- клон Централен Варна
Гише информация:
Аз: Добър ден, искам да изпратя факс до САЩ.
Служителката: До САЩ не може. Само вътрешни линии обслужваме.
Аз: А в кой клон на БГ Пощи мога да изпратя факс до САЩ.
Служителката: Ами няма как! Не е разрешено да пращаме до чужбина. Вървете в Office One, там предлагат подобни услуги.
Аз: Благодаря! Лек ден.

Епизод 2: Office One
Аз: Добър ден, при Вас мога ли да изпратя факс?
Служителката:Да, но в другия офис. Продължавате по булеварда и ще го видите.
Аз: Добре, благодаря.
Служителката:Ама за къде е факса, ако е за чужбина няма да стане.
Аз: За САЩ е . В БГ пощи ми казаха, че предлагате такава услуга.
Служителката:Да, но само за Б-я. За САЩ не можем, тъй като картите,с които се зареждат факсовете с импулси за чужбина не се произвеждат. Да не Ви отчайвам, но в целия град няма къде да изпратите, много хора идват да питат, но нищо не можем да направим...
Аз: Как така?!? В целия град....
Служителката:Ами, съжалявам, потърсете приятел с офис, но възможността да могат да го изпратят до САЩ е малка.

Те така.. аз сканирах товарителницата и я пратих на ПП и сега ми изписва
We'll contact you with any developments or if we require additional information from you by Jul 31, 2011.
Надявам се, че ще го приемат. Ако не - ще им пиша имейл, в който да им обясня как във втория по големина град в страната, който междудругото е и туристически център няма факс, който да изпраща до САЩ.
 
От: Проблем с PayPal отново...

Все пак явно се сдоби с нещо, което мяза на товарителница?

Всъщност съм пропуснала един епизод, от слънцето ще да е

Преди да отида до Централна Поща, ходих до кварталния клон, понеже там е пращана пратката.
На гишето ми казаха, че нищо не могат да ми издадат по-различно от тази хвърчаща бележчица. Имало си печат, така че било редовен документ. Ако съм имала претенции е трябвало още като пращам колета да им кажа. Понеже исках да се срещна с някое "началство" ме поканиха да отида утре в 10 часа, понеже сега шефката била ангажирана извън сградата.
 
Последно редактирано:
От: Проблем с PayPal отново...

Днес пак получих имейл от ПП, които упорито си искат факс, та факс. Явно със сканирани лисчета от БГ пощи няма да стане.
 
От: Проблем с PayPal отново...

Пращаш 5 лв. на някой от по голям град (Варна и Бургас за мен са си курортни СЕЛА) да ти го прати и си готов. 5 лв. е таксата за 2 страници до САЩ в централни пощи гр.Пловдив (тествано и проверено преди 1 месец).
 
От: Проблем с PayPal отново...

Дори и намеря желаещ, времето няма да му стигне. Ако утре изпратя бележката ще в София/Пловдив в петък, а до края на 22.07. всичко трябва да е готово. Чудя се какво да им обяснявам на ПП.

Пращаш 5 лв. на някой от по голям град (Варна и Бургас за мен са си курортни СЕЛА) да ти го прати и си готов. 5 лв. е таксата за 2 страници до САЩ в централни пощи гр.Пловдив (тествано и проверено преди 1 месец).
 
От: Проблем с PayPal отново...

Сканирана бележка (цветно) и пратена на пощата. Цветно принтиране на страница = 0.50 ст. Ама ти си знаеш де.
 

Горе