Проблем с RexCart визуализация

Kriso Krumov

New Member
Здравейте , отскоро се появи промяна във визуализацията на подредбата на RexCart .
Ако някой има опит , ще съм благодарен да ми помогне .
Става дума за подравняването в средата на страницата .
С обикновен template съм , който е със заоблени ъгълчета , а в средата не е .
Както забелязвам ъгълчетата са се скрили в основната част и като , че ли средната част излиза .
Както и завършека най-долу излиза от контура на страницата .
Къде ли не рових в скриптовете нищо не открих като евентуално повреден файл .

Сайта е EvtiniStoki.net , много ще съм благодарен ако някой ми помогне .
 
От: Проблем с RexCart визуализация

Изтегли си от сайта им инсталацията и copy/paste всичко в catalog/ папката... или ползвай например това ако те съмнява някой файл... http://www.diffnow.com/

Направи си архив преди това.
 
От: Проблем с RexCart визуализация

А аз забелязах, че ревятата на клиентите и описанията на продуктите имат едни и същи правописни и пунктуационни грешки.
 
От: Проблем с RexCart визуализация

е-магазин и адсенс? И
Вашата реклама тук ????
 
От: Проблем с RexCart визуализация

evtinistoki.net/catalog/view/theme/default/stylesheet/stylesheet.css

#content .top .center {
background: url("../image/content_top_center.png") repeat-x scroll 0 0 rgba(0, 0, 0, 0);
margin-left: 15px;
margin-right: 15px;
}

Какво имаш предвид , какъв е според теб проблема тук , дай малко повече инфо .
Благодаря ти предварително.
 
От: Проблем с RexCart визуализация

Намираш файла който съм посочил, намираш къде е дефиниран този клас #content .top .center сменяш маргините на тези които съм ти написал.
 
От: От: Проблем с RexCart визуализация

Промених го ъгълчетата си застанаха на мястото , обаче ,
след като се отвори даден продукт ,Цена , Наличност , Модел не са подравнени ,
както и опцийте "Още снимки" , Коментар , като ги цъкнеш нищо не става ,
а всичките опции са изложени надолу .
Не мога да разбера откъде е проблема .
Благодаря ви предварително .
 
От: Проблем с RexCart визуализация

Намираш файла който съм посочил, намираш къде е дефиниран този клас #content .top .center сменяш маргините на тези които съм ти написал.

Промених го ъгълчетата си застанаха на мястото , обаче ,
след като се отвори даден продукт ,Цена , Наличност , Модел не са подравнени ,
както и опцийте "Още снимки" , Коментар , като ги цъкнеш нищо не става ,
а всичките опции са изложени надолу .
Не мога да разбера откъде е проблема .
Благодаря ви предварително .
 
От: Проблем с RexCart визуализация

И още един въпрос .
Интересува ме тъй като бих искал да премина на OpenCart 2.0 ,
как мога да прехвърля цялата информация като продукти и категории бързо ,
без да се налага да копирам ръчно продукт по продукт ?
 
От: Проблем с RexCart визуализация

Промених го ъгълчетата си застанаха на мястото , обаче ,
след като се отвори даден продукт ,Цена , Наличност , Модел не са подравнени ,
както и опцийте "Още снимки" , Коментар , като ги цъкнеш нищо не става ,
а всичките опции са изложени надолу .
Не мога да разбера откъде е проблема .
Благодаря ви предварително .

->

Изтегли си от сайта им инсталацията и copy/paste всичко в catalog/ папката...

Използваш стандартния темплейт, нямаш доработки, нищо не ти пречи да пробваш. Ако не се получи връщаш от архива старите файлове и тогава се рови из кода. Малко е дърварски подход, но ще стане бързо и лесно.

----------

И още един въпрос .
Интересува ме тъй като бих искал да премина на OpenCart 2.0 ,
как мога да прехвърля цялата информация като продукти и категории бързо ,
без да се налага да копирам ръчно продукт по продукт ?

Вариант 1: Рекса е базиран на OC 1.4.7.x по спомен. Разгледай екстенжъните http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension&filter_search=export tool за експорт на продуктите от тази версия. Най просто казано, после ги импортваш в новия магазин. Ако имаш нерви, време и ти се занимава, може да опиташ. Резултата не е гарантиран, но ще ти излезе (почти)безплатно.

Вариант 2. По бърз и безболезнен вариант: Свързваш се със СТАН, stan_bg, agatha65 или samba... от форума (реда е произволен и просто за тях се сещам, че със сигурност биха ти свършили работа, щом става въпрос за експорт на продукти и въобще за OC) Те правят всичко вместо теб срещу съответното заплащане(предполагам). Резултата е гарантиран.

Успех!

пп: Защо извеждаш потенциалните купувачи с тези PPC банери или там каквото ще има на "място за вашата реклама" от собствения си онлайн магазин? Твоята цел е посетителите да купуват твоята стока или чуждата...
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: CTAH
От: Проблем с RexCart визуализация

Привет много ще съм ви благодарен да ми помогнете , да ми кажете какъв е проблемът сега , тъй като сложих новата тема за Коледа , но когато отворя даден продукт това което трябва да се види в средата отива надолу и то много , смених папката catalog и system със чисто нови от пакета на rexcart но нищо , а на стария ми магазин който съм го оставил за пробен сложих темата и всичко е 6+ , просто много ми писна вече и ще се радвам ако ме насочите нанякъде или да ми кажете какво да пипна . Благодаря предварително

Линк : EvtiniStoki.net , отвори един продукт да видиш

P.S. Път до stylesheet.css : evtinistoki.net/catalog/view/theme/christmas-shop/stylesheet/stylesheet.css
 
Последно редактирано:
От: Проблем с RexCart визуализация

Цялата тема е разбутана трябва да се пренарежда .. няма да стане с 2 реда css този път. Пощата ти е пълна!
 
От: Проблем с RexCart визуализация

Пфф , не знам какво да направя 2 дена вече го гледам нищо :(

Цялото основно съдържание е поставено в контейнер - лява колона + основно съдържание + дясна колона. По някаква причина на другите страници различни от първа основното съдържание(в средата) е извън обграждащия го контейнер и благодарение на правилното "почистване" на плаващите дъщерни елементи(лява и дясна колона) естествената му позиция е точно под него. Проблема в случая е в хтмл структурата. Причината си я търси сам(или с помощ от съфорумници). Успех!
 
От: Проблем с RexCart визуализация

Като продължение от предишния ми пост, щом си сменял темата най-вероятната причина за това е различна хтмл структура в нейните темплейтни файлове, което би довело до незатворени хтмл тагове (най-често дивчета). Това от своя страна би объркало браузъра кой дъщерен в кой родителски елемент се намира поради нарушена хтмл структура при рендиране на целия документ и би довело до подобен ефект.
 

Горе