Проблем с Wordpress

Дискусията в 'Хостинг Форум' стартирана от gabz, Авг 20, 2017.

1. gabz

gabz New Member

Рег.:
    Юли 13, 2017
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Привет на всички. Надявам се да успеете да ми разберете проблема и да ми помогнете. Имайте предвид, че съм много самоука.

Днес забелязах следните проблеми. При публикуване на нови статии, редактиране на вече налична информация, нищо не работи. Не си виждам текстовете. Ако напиша нещо, дори след запис то просто не се вижда. Не работят опциите за форматиране на текст. Не работят и приложенията, които имам. Wordpress-a тотално се е бъгнал.

Дори не виждам качените файлове! Обновен е до последната версия.

От поддръжката на хостинга ме посъветваха да възстановя всичко от последния бекъп. Само че аз в действителност нямам загубени файлове и информация, просто самата платформа все едно не работи.

В таблото за управление пише, че може да се преинсталира версията, ако желая. Това дали би помогнали и ще прецака ли нещо сайта?

Просто изведнъж отказа да работи както трябва.

2. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,824
    Харесвания:
    648
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора
    Здравей, за начало дай един списък с плъгините и кажи кой е хостинга, който ползваш.

3. gabz

gabz New Member

Рег.:
    Юли 13, 2017
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Използвам Суперхостинг. Плъгинът, който ми се наби на очи, че не работи е Yoast SEO. Исках да пусна нова публикация, и видях, че просто той не се вижда. Отделно, че като пиша изобщо нищо не се получава. Нито се запазва информацията, нито мога да форматирам текста. Дори и изображение не мога да си избера, щото просто наличните не се виждат. Дори не знам как да обясня кое как е.
    Иначе имам и други плъгини - за контактна форма, за каталог, за банери, но по тях не се налага да пипам нищо.Имам плъгин за споделяне във фейсбук, който за сега работи, но и по него няма какво да променям като настройки. Имах Events Manager, който също не работеше правилно. Наистина не разбирам къде може да е проблема, при положение, че само си публикувам статийки и нищо друго. И днес изведнъж - изненада....

4. gabz

gabz New Member

Рег.:
    Юли 13, 2017
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Това, което направих днес последно е да обновя eCommerce Product Catalog by impleCode. Освен ъпдейта да е скапал нещо.....

5. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,103
    Харесвания:
    1,048
    Точки:
    113
    Започвай поетапно да спираш плъгини и да гледаш кога се чупи и кога не.

6. gabz

gabz New Member

Рег.:
    Юли 13, 2017
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Там е работата, че нищо не се променя.

7. Беджев Стил

Беджев Стил Well-Known Member

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,637
    Харесвания:
    230
    Точки:
    63
  8. gabz

gabz New Member

Рег.:
    Юли 13, 2017
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Щеше ми се да чуя и още едно мнение, защото проблема е в самия контролен панел. Поне сайта си изглежда нормално, все още не е дало отражение върху него.

9. Беджев Стил

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,637
    Харесвания:
    230
    Точки:
    63
    ми няма как да разберем какво е станало, понеже кристалната ми топка няма батерии за дистанционното а и това е най евтиния начин.
    Внимавай с плугините, които слагаш, ако не си на 100% сигурен в това, което правиш не ги слагай.
    Особено тези, които не влияят на вуншния вид, а на цялата система - примерно кеш плъгини, някакви измислени за увеличаване на бързодействието и кво ли още не,

10. gabz

gabz New Member

Рег.:
    Юли 13, 2017
    Съобщения:
    10
    Харесвания:
    0
    Точки:
    1
    Това подмятане с кристалната топка, не е уместно. Не всички сме компютърни гении.

Благодаря все пак.

11. kpetrov

kpetrov Well-Known Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,253
    Харесвания:
    135
    Точки:
    63
    Често е възможно да се случи. Мога да предположа някои вероятни причини.
    -стара тема
    -стар/и плъгини
    -нещо не е ъпдейтнато
    -безплатна тема
    -безплатен хост
    -хоста не работи добре с ВП
    -някой плъгин не работи добре с темата или с други

Вероятни начини за разрешаване
    -деактивиране на плъгини, триене на плъгини - ако хоста не е добър е възможно след изтриване папката на плъгина да не е реално изтрита.
    -пиши кодовете само на TXT area, а не на VISUAL, в някой случаи второто може да забърка големи каши.
    -огледай си хубаво за ъпдейти.
    -като пишеш кодовете, гледай да ги пишеш за всеки форматиран абзац поотделно, и да не блъскаш няколко един в друг.
    Примерно искаш първия абзац да е по голям, вторият пък да е центриран, използвай <h1,2,3,4,5> параметри отделно.

М/у другото поне си направи труда да качиш малко скрийнове.

Последно редактирано: Авг 21, 2017
  12. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,824
    Харесвания:
    648
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора
    @Blinky къде са репите!??!?!????!?

13. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,896
    Харесвания:
    1,644
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Идат, идат. :) Просто малко се бавим там. И само да те попитам, къде видя за шарене в темата? :)

14. Беджев Стил

Рег.:
    Май 30, 2014
    Съобщения:
    1,637
    Харесвания:
    230
    Точки:
    63
    Щом смяташ, че е неуместно, значи изобщо не си за този форум .................................................
    Това с кристалната топка значи, че няма как да ти кажем наизуст какъв ти е проблема. Дадох ти конкретно решение - не ти хареса - търси друго решение :) успех !

15. Sky

Sky Well-Known Member

Рег.:
    Юли 29, 2012
    Съобщения:
    8,824
    Харесвания:
    648
    Точки:
    113
    Място:
    Стара Загора
    Тъпите "съвети" на кпетроф

16. kpetrov

kpetrov Well-Known Member

Рег.:
    Апр 22, 2015
    Съобщения:
    1,253
    Харесвания:
    135
    Точки:
    63
    Като гледам пак ти ще си причината за оспамване на теми, и примери мога да дам ако настояваш, току вчера се дърли с мен, в моя тема, ама не ти стигна и почна да се дърлиш и с друг в същата тема. Съвсем добронамерено ти написах да престанеш. Може да си успешен, но си излетял в облаците на високото самочувствие. Предполагам, че форума е обществен, собственика като прецени, ще трие или ще банва.
    Спри да обхождаш като бот определени теми и да флудиш иронично саркастично или не знам по каква причина на раздразнение.
    Никой няма полза да се създават дрязги, предполагам.

Беджев Стил харесва това.
  17. ETNHost

ETNHost New Member

Рег.:
    Ноем 3, 2016
    Съобщения:
    24
    Харесвания:
    9
    Точки:
    3
    Колегите вече са дали доста добри предположения и съвети.
    Ето още един: прегледай error_log файла, както в root директорията, така и във wp-admin папката.
    Това може да те насочи откъде точно идва проблемът.

18. Blinky

Blinky Owner

Рег.:
    Апр 12, 2006
    Съобщения:
    22,896
    Харесвания:
    1,644
    Точки:
    113
    Професия:
    Dev
    Място:
    Sofia
    Човекът дава предложения и защо да не е така? Според мен и в цонфига на дифайн дебъга може да се даде тру. И да се види за какво иде реч.

19. ReminD

ReminD Well-Known Member

Рег.:
    Ян 22, 2008
    Съобщения:
    6,103
    Харесвания:
    1,048
    Точки:
    113
    Това май ми е познато, да не би WHAT YOU SEE IS WHAT YOU GET едитора да не работи коректно?

Беджев Стил харесва това.
  20. TheCrazyBastard

TheCrazyBastard Well-Known Member

Рег.:
    Ян 9, 2012
    Съобщения:
    1,262
    Харесвания:
    149
    Точки:
    63
    Версия на Apache, да допълня.. Не бих траял хостинг, който те оставя сам да се бориш с проблемите и само да те насочват като те знаят много добре точно какъв е проблема.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice