Проблем с WP при прехвърляне на нов хост

cloc

Member
Преди няколко дни ми изтече хоста в Суперхостинг и прехвърлих сайта си на друг мой хост при тях, но след прехвърлянето сайта си работи коректно но не мога да влезна в админ панела...изписва ми това.
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/bgimotib/public_html/adseu.net/wp-config.php:1) in /home/bgimotib/public_html/adseu.net/wp-includes/pluggable.php on line 876

Преглеждах този файл, слагах файла от друг мой същ сайт който си работи но все тази грешка ми изписва. Давайте съвети как да отстраня проблема че много спам ме налази и не мога да го изтрия.
 
От: Проблем с WP при прехвърляне на нов хост

Тази грешка обикновено е за някакъв символ не на място, изпуснат или празно пространство. Прегледай си файловете, два са и error логовете. Или преинсталирай блога като запазиш качените файлове и т.н. Отнема 5 минути. Ако не се справиш се обърни към хоста. Може да се получи при неправилно местене (при трансфера на файловете) и става доста често.
 
От: Проблем с WP при прехвърляне на нов хост

То вече на три пъти свалям файловете и базата данни и проблема си оставя. Като дам пренасочване на DNS към старият хост всичко е ОК...свалям файловете и само в wp-confic.php променям.
 
От: Проблем с WP при прехвърляне на нов хост

То вече на три пъти свалям файловете и базата данни и проблема си оставя. Като дам пренасочване на DNS към старият хост всичко е ОК...свалям файловете и само в wp-confic.php променям.

Както каза @r.stefanov проблема е, че вероятно имаш празен ред в началото или края на файл-а. Провери дали имаш празен ред преди <?php или след ?>, точно накрая на файл-а.
 
От: Проблем с WP при прехвърляне на нов хост

Опитай с този или подобен plugin. Така става малко по-автоматизиран процеса. http://wordpress.org/plugins/wordpress-move/ При положение, че старият хост все още работи де. Ако не работи просто си прегледай файловете или го преинсталирай.
 
От: Проблем с WP при прехвърляне на нов хост

Опитай с този или подобен plugin. Така става малко по-автоматизиран процеса. http://wordpress.org/plugins/wordpress-move/ При положение, че старият хост все още работи де. Ако не работи просто си прегледай файловете или го преинсталирай.


Благодаря за съветите...наистина имаше празен ред. А уж поне пет пъти гледах.
 
От: Проблем с WP при прехвърляне на нов хост

Също и при местенето може да се смени енкодинга на файловете и дава същата грешка
 
От: Проблем с WP при прехвърляне на нов хост

Малък съвет и от мен - когато се редактират файлове, както очевидно в случая е редактиран wp-config.php, трябва да се внимава с това каква кодировка да се избере, както спомена uphero. Не се препоръчва редактирането на тези файлове с текстов редактор като вградения в Windows Notepad, тъй като именно той създава този проблем. Препоръчвам ти редакция с Notepad++, като кодировката на знаците задължително трябва да е UTF-8 without BOM. По този начин ще си спестиш ходене по мъките и вмъкване на излишни символи на ред 1.
 
От: Проблем с WP при прехвърляне на нов хост

Не се препоръчва редактирането на тези файлове с текстов редактор като вградения в Windows Notepad, тъй като именно той създава този проблем.

Тези неща ги пише в документацията за Wordpress. Проблема е, че никой не си прави труда да я чете и после се чуди и мае какво става. Често пъти хората ми се сърдят, като им кажа, че не са отделили 5 минути да прочетат нещо, което други им е отнело часове или дни да напишат и биха си спестили куп нерви. Че и моите нерви.

UTF-8 without BOM не е задължителен, но се препоръчва, защото така има най-голяма съвместимост. Иначе можеш какъвто искаш стандарт да използваш стига да се спазват принципите, php файловете не ги интересува кой си избрал. За обикновения не запознат потребител обаче не е лесно, особено ако попадне на зле направено Wordpress репо.
 

Горе