Проверка в Google Supplemental Index

coolice

Owner
Ето един прост начин за проверка имали страници от вашият сайт в допълнителната листа


В Гугъл се пише:

site:www.yoursite.com ***-sjpked


По ринцип не е хубаво да имате страници листнати там но дори и да има такива това не означава че непременно вашият саит ще получи наказание

Matt Cutts каза:
Having urls in the supplemental results doesn't mean that you have some sort of penalty at all; the main determinant of whether a url is in our main web index or in the supplemental index is PageRank.


Supplemental Index Ratio

Изчислява се като разделите страниците в Supplemental Index на броя на страниците в главният индекс


site:www.yoursite.com ***-sjpked
___________________________________
site:www.yoursite.com

Този коефицент ще ви даде представа какво е цялостното състояние на сайта ви. Ако е твърде висок или имате твърде много страници листнати в Supplemental Index-а е препоръчително да си оправите линк структурата и да премахнете страниците с duplicate content

Ако нямате много страници листнати там, може да ги оправите като просто им повишите пейдж ранка с няколко диип линка :)
 
мерси за разяснението :) уш го четох ама не го схванах от newslatter-a

п.с. googlebot вече 4-5ч. чете форума и май заспа от толкоз инфо.
 
Хехе на моя блог са почти 1:1 което е доста лошо :( А аз се чудя защо само от yahoo ми идва повечко трафик. Май май трябва да спра вече да взимам от RSS феедове :(

П.С. Възможно ли е от това да не ми се е ъпгреиднал PRa? Защото според iwebtool трябваше да стане 5, а си остана 3.
 
Ами да възможно е - страниците в supplemental index нямът пеидж ранк. Иначе на инструментире за предикшън ползвам туктам но не им вярвам :)

@DEATH видях че статията е ценна и реших да я преведа и добавя тук ще е от полза за всички :)

а бота така си цикли по принцип :wink:
 
Ами за радост блога ми не е в sandbox-a, но пък е с е много повтарящ се контент. Как бяха ония кодове за избягване проверките? И ще подеистват ли в моя случай?
 
По принцип това е много полезно, но за съжаление e спряно от изветно време (damn Matt Cutts)
 
Greyer, добре дошъл и приятен престой тук:) Радвам се че си с нас и инфото, което се намира в този форум за онлайн бизнес. :) И правилното е (F***** Matt Cutt). И аз съм забелязал че играта с тайтъли, хедъри, контент може да помогне на една страница за това да бъде извадена от supplemental index-а. А и силен бек линк си мисля че би помогнал в такива моменти. Но не съм много сигурен в последното - трябва да се пробва. :roll:
 
и при мен е 1 : 1 ...нямам никакъв повтарящ се контент в 2 от моите страници , в смисъл всяка сравнена със всяка е с различен контент ... защо ли тогава се получава тва
 
За това ли сега като тествам всяка страница която е индексирана е в съплемента :shock: :shock: :shock:
 

Горе