Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

icakis

New Member
Днес във форума на Abakus се заформи една интересна дискусия относно това, дали е добра идея да ползваме един акаунт в Google Analytics за всичките си сайтове, особено ако крослинкваме. Темата е подобна на тази за сайтовете на едно ИП, но в случая говорим вече за услуга на Google, чрез която елементарно могат да се проверят нещата от тяхна страна. Та в немския форум се изказаха доста мнения от рода "Google просто дава по-нисък value или изобщо не дава на подобни линкове", има и доста които твърдят, че това изобщо не е тема за притеснение.
Аз си имам мнение по въпроса и ще го кажа по-нататък, но ми е интересно какво мислите вие.

п.с. аналогично нещата могат да се коментират и за GWT, а ако задълбочим параноята и за Adsense :)
 
От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

Според мен все още не проверяват линкването между сайтове с един и същ аналитикс акаунт. Поне при мен дава резултат линкването между сайтовете ми и ползвам един и същ аналитикс акаунт
 
От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

Според мен, колкото повече се крие нещо, толкова по-зле.
Така или иначе от Гугле си имат хиляди начини за засечки,
като повечето от тях на никой уебмастер не са му известни.
По това, което виждам от големите сайтове,
всеки си линква собствените сайтове не по някакви схеми 1-2-3,
а в прав текст.
Вижте горната лента на сайтовете на инвестор.
И какво от това ?
 
От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

Колкото по-малко знае гугъл по-добре ;)
Дори тулбара с включен Пр следи къде какво правиш.Колко тежест дава на подобни линкове е трудно да се прецени освен ако сайтовете ти не са с PR 5+
 
От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

Днес във форума на Abakus се заформи една интересна дискусия относно това, дали е добра идея да ползваме един акаунт в Google Analytics за всичките си сайтове, особено ако крослинкваме. Темата е подобна на тази за сайтовете на едно ИП, но в случая говорим вече за услуга на Google, чрез която елементарно могат да се проверят нещата от тяхна страна. Та в немския форум се изказаха доста мнения от рода "Google просто дава по-нисък value или изобщо не дава на подобни линкове", има и доста които твърдят, че това изобщо не е тема за притеснение.
Аз си имам мнение по въпроса и ще го кажа по-нататък, но ми е интересно какво мислите вие.

п.с. аналогично нещата могат да се коментират и за GWT, а ако задълбочим параноята и за Adsense :)
Ще е интересно да споделиш впечатленията си и мнението ти ...
 
От: От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

Вижте горната лента на сайтовете на инвестор.
И какво от това ?

Ами виж например как се класира Nasamnatam.com за думата туризъм, въпреки че има над милион линка с нея - никак :D Google обезценява повтарящите се линкове, такъв хедър за SEO никак не е добра идея - по-скоро е направен за хората.

По темата - ползвам различни акаунти, но вече имам много сайтове и ми писна... ще почна да ги комбинирам по 2-3 на акаунт които не са свързани. По принцип съм от параноиците на тези теми :) Има нещо, което пречи на сайтовете ми да си помагат с линкове на 100% - не знам дали е IP или нещо друго, но от сателитите в hit.bg и блога ми сякаш по-силно се отразяват линковете, отколкото от самата маса сайтове.
 
От: От: От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

Ами виж например как се класира Nasamnatam.com за думата туризъм, въпреки че има над милион линка с нея - никак :D Google обезценява повтарящите се линкове, такъв хедър за SEO никак не е добра идея - по-скоро е направен за хората.
Те не борят въобще думата туризъм, а екскурзии, по която са на 3-то място и почивки - 4 място.
За какво им е този туризъм , като тези двете са най-масово използваните от потребителите.
Също и имат пр5 на сайта си.
Така или иначе Гугле е Биг Брадъра на интернета и само се главоболите излишно с тази параноя.:)
Едит : Сега разбрах какво искаш да кажеш с тези линкове за туризъм.
Ама как да излизат по тази дума, като не са я задали нито в титлето, нито в кейуордс да ги питаш защо.
 
Последно редактирано:
От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

Според мен когато човек управлява страници с релевантно съдържание, които се линкват взаимно, Г. си отчита линковете с пълната им тежест. Примерно ако притежаваме онлайн магазин за ипотпали :))) и още една страница за коментари и оценки на тези ипотпали, няма логика Г. да накаже това по някакъв начин, особено когато линковете са между идентични страници и самите те са полезни за посетителите на сайта.
Не казвам, че Г. не проверява подобни взаимовръзки в Analytics или WMT, но когато човек внимава с релевантността на страниците, би трябвало да няма проблеми.
Когато обаче крослинкваме съвсем различни страници по тематика, аз лично бих използвал различни акаунти.

@brad1985
инвестор едва ли им дреме много за сео, там по-скоро трябва да мислят как да интегрират услугите си на различните страници. Горната лента е резултат от опита им за брандинг.
 
От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

Ами то не аз твърдя, че им дреме за сео, дори точно обратното:)
А иначе с мнението ти съм абсолютно съгласен, но и за втория акаунт
според мене няма смисъл.
Пак ще те разкрият така или иначе.:)
 
От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

На кой му дреме за SEO не виждам как можем да знаем, освен ако някой няма инфо от кухнята, но е факт, че на Резон им дреме и то много, размениха един куп линкове, изкачиха се в serp-a, направиха си вътрешните url-та индексирани и по-friendly ...
 
От: От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

На кой му дреме за SEO не виждам как можем да знаем, освен ако някой няма инфо от кухнята, но е факт, че на Резон им дреме и то много, размениха един куп линкове, изкачиха се в serp-a, направиха си вътрешните url-та индексирани и по-friendly ...
Сигурно от Резон са чели предприемача:D
 
От: От: От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

Сигурно от Резон са чели предприемача:D
едва ли, тук отдавна размяната на линкове не е на почит :)
Виж имот.бг и мобиле.бг - бая линкове са разменили и има ефект :)
 
От: Re: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

абе вие не го почитате а си работи верно по слабо от преди ама няма пълно щастие то и дирс уж били морално остаряли ... ама кво да ви кажа ...
Предполагам имаш идея защо е такава по-слаба активността,
а иначе само четящите са си пак доста.
Аз откакто съм регнат във форума вече 1 год. почти, съм разменил числом и словом 1 бр. линк и не защото нямам желание.
Предпочитам да разменям с точни хора и приятели, отколкото да продавам по 1-2 лева линкове и да треперя от евентуално гугълско наказание.
Явно нетсърфъра е прав за това, че се уважават повече продажбите, а не размяната на линкове.
Всеки си преценява сам в крайна сметка какво да прави и как да печели.
 
От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

колко хора от форума мислиш са учили руски? :) кажи с какво е по-добър, пък може да се напрегна с моите знания от 4ти и 5ти клас.
 
От: Проверява ли Google свързани сайтове чрез Analytics

Показва резултата в реално време. Имам 5 брояча , тиксо, лог 24, мейл.ру, метрика и аналитикс. Всички освен аналитикс имат сходни данни - гугъл показва с около 5 до 10% повече. А и руския не е проблем, аз аналитикс го ползвам на руски.
 

Горе