Програмисти с идея: да купят ИТ село

От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Знаеш ли колко хора по градовете дето плащат наеми само за да работят в града и работят в града само да си плащат наема ще се съгласят на това.
И не само IT ...

Щото едно IT село има нужда от кръчмар, магазинер, водопроводчик, ел. техник, кмет и etc.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

намалих цигарите на половина добре ми се отрази

@coolice Апък аз си запалвам че чистия въздух ми идва в повече :mrgreen:
 
От: От: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Аз съм го решил по друг начин - навън ходя с противогаз :mrgreen:

Не те ли гледат хората странно като се разхождаш с противогаз? Какъв модел противогаз ползваш?

При липсата на уред за пречистване на въздуха (у дома) неотварянето на прозорци и врати не е спасение в дните когато има голям смог (и не е удобно да носиш противогаз през цялото време - няма как да се храниш с него). В тези дни DAIKIN MC707VM-S върши добра работа - няколко минути след включване може да се диша спокойно.

За щастие не ми се налага да излизам навън често и си дишам чист въздух у дома през повечето време.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Знаеш ли колко хора по градовете дето плащат наеми само за да работят в града и работят в града само да си плащат наема ще се съгласят на това.
И не само IT ...

Щото едно IT село има нужда от кръчмар, магазинер, водопроводчик, ел. техник, кмет и etc.

@CTAH Предполагам си чувал за родовите селища, в Русия са напред с мАтрияла, тук също се опитаха ама нещо се изпокараха.....

Иначе спор няма за това което казваш.....по-добре на село с малко отколкото в градО с "много" - за наеми и разходи :twisted:
 
От: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Проблемът е, че там хранителните стоки (и не само те) са малко по-скъпи (защото се транспортират от градовете и няма голяма конкуренция, не може да се прави икономия от мащаба - продавачите прекарват повечето време в чакане на клиенти, за разлика от хипермаркетите

Това са пълни глупости. миналия ден по ТВ обясниха защо в Хипермаркетите е по евтино. Накратно, производителя прави кашкавал и иска 10 лв за него, хипермеркета му казват, махаме 40% и ти даваме ти 6 лв, ако искаш... Производителя ако иска да продава там се съгласява. Хипермарката са слага надценка 20% и и кашкавала става 7.20...

Относно другите "екстри" при положение, че там са съсредоточени 20-30 семейства, и се има в предвид, че програмистите са едни от най-скъпоплатените, не виждам какъв е проблема да се направи аптека, че и пожарна могат да си купят, за 5-те лв куриер изобщо не говорим...
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Идеята за ИТ село е готина, но няма да се осъществи :) ако в селото се прекара високоскоростен интернет, отворят се няколко банки (защото без тях не става), направи се 1 хипермаркет и малко се оправят дупките и къщите, то селото ще стане мини-град и всъщност може би спокойствието ще се изгуби :)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Кой ще е кмета на селото?

8) Ши гласуваме :D


@slavchev За жалост си прав :confused: Но както казваш, това няма да се осъществи :(
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Идеята за ИТ село е готина, но няма да се осъществи :) ако в селото се прекара високоскоростен интернет, отворят се няколко банки (защото без тях не става), направи се 1 хипермаркет и малко се оправят дупките и къщите, то селото ще стане мини-град и всъщност може би спокойствието ще се изгуби :)

Да ама всичко зависи от управата, може да се изпробва някой утопичен икономически модел, например защо ни е хипермаркет, ако селото е до град, значи може да се изпробва напълно интернет търговията и да няма търговски обекти в самото село
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Направо да обявим селото за автономна област и да назначим император вместо кмет :lol:
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Направо да обявим селото за автономна област и да назначим император вместо кмет :lol:

Да бе, а кой ще е ИмпИратора :lol::lol:
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Е, дано стане, с повече младеж. Тук, както писа Amoun в една друга тема има само кози за шибане. И те само 4 останаха, чорбаджията сам си ги праска. На всички мъже избягаха жените, макс 7 години изтрайват. Под 45 има само 1 българка, ам толкова ракия в кръчмата няма. Другите се наредиха с по една църна, втора употреба, на 20 и няколко с по 2-3 чаавета и са много доволни. Хем 15-20 години по-младо, хем море не ще.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Но и курсове за самоотбрана да изкарате, че черните орди като ви нападнат, с кодове ли ще ги биете
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Сега се сетих и друг недостатък на ИТ селото. Там ще има само мъже, защото няма да има МОЛ-ове, а без тях няма да има и жени :p
 
Но и курсове за самоотбрана да изкарате, че черните орди като ви нападнат, с кодове ли ще ги биете

Смятам, че доста добре ще се огранява селото. Камери на всякъде. Ляляля добре ще се погрижи за всичко. ;)

Орките с оръдие ще се гонят.

Навсякъде има престъпления. Но на места, където хората са задеужни и се знаят, по-трудно се случва. За това зависи от общността. Аз бих се преселил.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Достатъчно е да имаш за съседи хора с които можеш да се разбираш и да решавате заедно изникналите проблеми или случайни пререкания.

Млади и интелигентни хора, ще пазят чисто и ще искат около тях да е приятно и весело.
Защо мислите в студентски град стана толкова пренаселено, млади хора весели и всички искат да са около тях.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

И аз съм за ама, няма да е скоро тва!
 
Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

И аз съм за ама, няма да е скоро тва!

Интересно. И тук идва въпросът - води ли се успял един уебмастър, ако се отдели на село и само от там си работи? Май да. Стигне ли се такова ниво. Ясно е - подредил си е нещата и му вървят. ;)
 

Горе