Програмисти с идея: да купят ИТ село

От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Е, то аз в събирането и умножаването съм по добър, но щом трябва да делим, няма проблеми, дето се вика работта да стане
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Докато пасеш козичките на поляната ще щракаш на лаптопа и ще въртиш бизнеса :lol:
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Докато пасеш козичките на поляната ще щракаш на лаптопа и ще въртиш бизнеса :lol:
Сред природата се вдъхновяваш :D
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Докато пасеш козичките на поляната ще щракаш на лаптопа и ще въртиш бизнеса :lol:

Що0, нали говорим за IT село, какви кози. Къщата, градината с райграса и на сянка с лаптопа
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Мисля на доста хора им хареса идеята....както казва Блинки харесването задължително https://www.facebook.com/pages/ИТ-село/197437733796069

от вчера има над 900 лайка :D а това със сигурност не е LJ :)

Въпроса е дали наистина ще се организират хора :confused: защото всеки казва и пита за реални проблеми и въпроси .....
 
Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Що0, нали говорим за IT село, какви кози. Къщата, градината с райграса и на сянка с лаптопа

Нека бе. Който иска земеделец, който животновъдец. Аз съм кръчмар. Това е.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Вече има зони, наречени "свободни икономически зони". В България има няколко такива. Тук има списък. Статия в Капитал.

Свободни безмитни зони

СВОБОДНИ БЕЗМИТНИ ЗОНИ В БЪЛГАРИЯ

СВОБОДНА БЕЗМИТНА ЗОНА - БУРГАС АД
8000 Бургас, ул. Трапезица, 5, П.К. 154
тел.: (056) 84 20 47
факс: (056) 84 15 62

СВОБОДНА БЕЗМИТНА ЗОНА - ВИДИН АД
3700 Видин
тел.: (094) 2 28 37, 2 33 60, 3 26 61
факс: (094) 3 09 47

СВОБОДНА БЕЗМИТНА ЗОНА - ДРАГОМАН АД
2210 Драгоман, ул. Захари Стоянов 16
тел.: 07172-2431
факс: 07172-2431

СВОБОДНА БЕЗМИТНА ЗОНА - ПЛОВДИВ АД
4000 Пловдив, ул. В. Левски, 242А, ПК 75
тел.: (032) 906 233
факс: (032) 960 833

СВОБОДНА БЕЗМИТНА ЗОНА - РУСЕ АД
7000 Русе, ул. Княжевска, 5, П.К. 108
тел.: (082) 27 22 47, 27 23 06
факс: (082) 27 00 84

СВОБОДНА БЕЗМИТНА ЗОНА - СВИЛЕНГРАД АД
6500 Свиленград
тел.: (0379) 74 45, 74 22
факс: (0379) 74 45

Информацията в посочените източници може и да не е актуална.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Кво искаш да кажеш, че ще пия в кръчмата на Blinky без ДДС
 
Последно редактирано:
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Аз ставам кмет! На толкова умници винаги един по-прост трябва да има да ги командва.
 
А така, пък аз ще съм от редовните клиенти :beer:

Не връщам. Най-ми харесват гладните и жадните. :)

Ще легализираме ли, някакво местно самоуправление и закони или не може да има държава в държавата :D

Със сигурност трябва да се помисли върху това. Иначе сме обречени. Пак некви глупаци ще взимат "мъдрите" си решения. :)

Но тук вече е идея по-сложно.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Въпрос на добра дипломация и хора, които да знаят какво искат и да не се отказват.
Управлението е отговорност, която не всеки е способен да поема.
Вдъхновяващо е, но все пак трябва и да се мисли за много условия, които да се осигурят и живеещите и пребиваващите да са доволни :)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Викам да се населят всички изоставени села възможно най-близо до областните градове. От там нататък е лесно ще си организираме един IT преврат и ще се самоуправлява всеки както си иска.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

10 фрази на некадърния шеф , особено ако често ги употребяват, а моите - да.
Въпрос на добра дипломация и хора, които да знаят какво искат и да не се отказват.
Управлението е отговорност, която не всеки е способен да поема.
Вдъхновяващо е, но все пак трябва и да се мисли за много условия, които да се осигурят и живеещите и пребиваващите да са доволни :)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Що0, нали говорим за IT село, какви кози. Къщата, градината с райграса и на сянка с лаптопа

Ако мислиш, че райграса иска по-малко грижи от доматена леха, много бъркаш. 8)

Нека бе. Който иска земеделец, който животновъдец. Аз съм кръчмар. Това е.
Само когато се класираш на първа страница в SERP-а по кръчма! :p

Кво искаш да кажеш, че ще пия в кръчмата на Blinky без ДДС

По-добре да е без акциз. Като падне акциза, ДДС-то вече е символично.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Всяко село си има кмет или кметски наместник, така че това не е проблем за решаване. Аз нали съм фризьорка, ще ви подстригвам :) ще спретна едно салонче набързо :)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Ако мислиш, че райграса иска по-малко грижи от доматена леха, много бъркаш. 8)

Даже повече грижи иска... Всяка вечер здраво поливане и бръмчиш с косачката през няколко дена ... да не говорим че е ОК само първата година, после се смесва с разни детелини и тревища и изобщо няма нищо общо с райграса и става грозно... Ние и в двете къщи имаме райграс и сме се видели в чудо, но продължаваме да се борим де... Иначе няма по-голям кеф от това сутрин да си излезеш с лаптопа на полянката да си пиеш кафенцето, пък било то и райграс, примесен с тревища и детелини ... Както и през деня децата да имат къде да играят на спокойствие, кеф ти басейнче, кеф ти мач и федербал..
Кофтито по такива села е, че няма канализации и поне при нас има много често прекъсване на ток и вода, а за един млад човек това е отвратително... Да не говорим, че за разлика от града, няма да имаш къде да излезеш на един шопинг (рай за мъжете и ад за жените) няма кино, няма хубави ресторанти и заведения изобщо - за по-социалните хора тази крачка би била много трудна, виж за другите даже ще е чудесно.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Важното е в бакалията да има студена бира и нещо за хапване :lol:

Да, сега си мислиш така, но ако отидеш да живееш на подобно място, като те зачаткат битовите проблеми друга песен ще запееш :|
 

Горе