Програмите за даунлоуд (fileshare hosting) и техния бизнес модел

Да се изчисти ли секцията от програми за даунлоуд

  • Да

    Votes: 27 29.3%
  • Не

    Votes: 43 46.7%
  • Все ми е едно

    Votes: 22 23.9%

  • Общо гласове
    92

coolice

Owner
или защо доста от тях няма да успеят в краина сметка да платят...

значи какво съм наблюдавал и не ми харесва качвате фаил тръгват да го свалят безплатно ама тои дропи в определен момент и минаваме на платената опция с смс където подържа продължаване на свалянето .... та затова ми се струват съмнителни и вече гледам май имаме случаи втори случаи на неплащане та затова тази анкета
 
От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

не, че ме бърка особено дали има такава секция във форума или не, но гласувах за махането им - за да не казвам, че това са глупости ще се огранича с това, че най-малкото в тоя начин за "печелене" няма нищо предприемаческо
 
От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

ако са скам и не плащат няма смисъл да си губим времето с тези програми
 
Re: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

верно не много бизнес да си афилиейт там ..... има бизнес ако някои си направи такова :) въпросът е че при такъв модел на работа в един момент ще се стигне ситуация в която няма да можеш да платиш с това което си изкарал от смси

Коеми харесва: Ще награби кви ли не линкове последствие като затвори всички линкове се редиректват към хоума и ще се сполучи добре ;)
 
От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

Гласувах с НЕ и ще се обоснова:
Не мога да разбера хората, които не са се занимавали и нямат намерение да се занимават с такива програми КАКВО ГИ КАСАЕ?! И аз по същия начин мога да кажа, че за мен PTC програмите са голяма глупост, ама е пълно с такива в тоя форум...
Това, че има скамерски програми, не значи, че всички са такива... както и не значи, че все пак един ден няма да скамнат...
но е факт, че има програми, които плащат... ако на някой това му се вижда съмнително и не му се занимава - да не го прави.
По-голямо ПРЕДПРИЕМАЧЕСТВО ли е да кликаш като луд по някакви реклами за жълти стотинки?!
Тук също има реферали, които можеш да привличаш, трябва да имаш усет за това какво и къде да качваш, кое ще има успех и ще се търси, кое в момента е актуално и т.н. и т.н. ...
За месец и половина от както се занимавам с такава програма имам 6 плащания... за разлика от някои хора, които обичат само да приказват колко пари са изкарали от еди си къде, аз редовно пускам доказателства, че ми е платено... може да не са милиони, но съм доволен... както и много от хората, които се занимават с тези програми... и ако някой ден програмата която ползвам скамне няма да ме е яд нито за секунда... защото времето и усилията които съм вложил няма да са били напразни...
на който не му харесва, да не се занимава....
не мога да разбера вас какво ви бърка, че във форума се представят такива програми... както казах, по вашата логика - вземете да забраните и PTC програмите, щото и много от тях не са "предприемачество" и са скам...

Иначе, ако говорим за това, дали е удачно да направим такива сайтове и дали от това може да се печели добре... това е друга тема, която не виждам какво общо има с представянето на такива програми в този форум.
 
От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

Гласувах с ДА. Може би знаете че в началото се пускаха и доста снимки на
плащания от bux сайтове. След време започнаха хората да чакат по месеци за да
получат голямата $5 банкнота при положение, че половината отиват за такси и др.
Тези сайтове за доунлауд са добре обмислени и би трябвало, на 1000 сваляния да
си правят поне $10 но след това хората спират да пращат СМС-и започват да губят
защото този сървър иска пари.. Започват да банват акаунти и спират да плащат.
Това не е сериозен бизнес нито пък доходът е много добър.. Работата е лесна и
проста и хората си мислят че лесно се правят парите както с bux сайтовете.
Някой ако ми покаже снимка с изпратени поне $200-$300 ще му повярвам, че си заслужава да спамиш цял месец тези линкове.
Като гледам във форума има повече теми за SEO и Affiliate не виждам къде могат да се вместят тези теми..
 
Re: От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

Гласувах с НЕ и ще се обоснова:
Не мога да разбера хората, които не са се занимавали и нямат намерение да се занимават с такива програми КАКВО ГИ КАСАЕ?! И аз по същия начин мога да кажа, че за мен PTC програмите са голяма глупост, ама е пълно с такива в тоя форум...
Това, че има скамерски програми, не значи, че всички са такива... както и не значи, че все пак един ден няма да скамнат...
но е факт, че има програми, които плащат... ако на някой това му се вижда съмнително и не му се занимава - да не го прави.
По-голямо ПРЕДПРИЕМАЧЕСТВО ли е да кликаш като луд по някакви реклами за жълти стотинки?!
Тук също има реферали, които можеш да привличаш, трябва да имаш усет за това какво и къде да качваш, кое ще има успех и ще се търси, кое в момента е актуално и т.н. и т.н. ...
За месец и половина от както се занимавам с такава програма имам 6 плащания... за разлика от някои хора, които обичат само да приказват колко пари са изкарали от еди си къде, аз редовно пускам доказателства, че ми е платено... може да не са милиони, но съм доволен... както и много от хората, които се занимават с тези програми... и ако някой ден програмата която ползвам скамне няма да ме е яд нито за секунда... защото времето и усилията които съм вложил няма да са били напразни...
на който не му харесва, да не се занимава....
не мога да разбера вас какво ви бърка, че във форума се представят такива програми... както казах, по вашата логика - вземете да забраните и PTC програмите, щото и много от тях не са "предприемачество" и са скам...

Иначе, ако говорим за това, дали е удачно да направим такива сайтове и дали от това може да се печели добре... това е друга тема, която не виждам какво общо има с представянето на такива програми в този форум.

птц програмите са забранени много отдавна в правилата точно щото не са бизнес


всички теми птц програмите са преместени в секцията за безполезни теми КОФА няма проблем да ги преместя и тези там :) тя анкетата е точно за това дали темите да отидат там

Нали ви написах модела е неустоичив няма смисъл да си там смисъл в момента има да правиш сайт да го оптимизираш за търсачките............
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

..
Нали ви написах модела е неустоичив няма смисъл да си там смисъл в момента има да правиш сайт да го оптимизираш за търсачките и да имаш рел
няма нужда да правиш сайт или да оптимизираш !!!
Има не малко сайтове където могат да се промотират качените файлове !
 
Re: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

аз ви обеснявам че виждам далавера само да си направиш такова 100% го има на готов скрип като афф е не сериозно в 90% процента от случайте
 
От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

Има далавера ако имаш сайт за музика с голям трафик и ползваш такива програми които не са скам и плащат. Проблема е че идва един момент при който безплатното теглене надделява над платеното и те изпадат в невъзможност да плащат.

Ако нямаш музикален сайт и шляпаш линкове по сайтове и форуми си е къртовска работа и не си струва при положение че усилията ти могат да отидат за нещо по креативно.
 
От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

ако питате мене да се махат ама за да няма недоволни направете раздел "представяне на скам праграми ":)
 
От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

Аз пробвам всичко когато имам време , ползвам Hotfile и си мисля че наистина е сериозна програма плащаща на потребителите си , но за огромно мое съжаление се сблъсках с подобна на име ShareGator събрах минимума от 10$ за 2 дни услугата която предлагаше въпросният сървър като ъплоуд беше наистина уникална , говорих и с приятели в чужбина и са супер доволни , какво обаче се получи с Affiliate-а който предлагаха.
Събрах сумата , нямаше реферална система , нямаше PayPal идентификация единственото , което беше на лице е съобщение гласящо че за да си поискаш парите трябва да пишеш на електронната им поща , мислех че програмата работи макар и без отзиви за нея и днес забелязах че е е сменила собственика и на практика такава програма няма , аз също имам грешка че не записах меила но и да го бях направил съм сигурен че щях да "ударя на камък" ..
Както и да е , за сега Hotfile е хит ако се наложи като твърд плащач вероятно много хора ще се възползват от услугите на програмата , дано да е така и резултатите да са добри но като цяло си имам едно на ум.
 
От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

Програмите за даунлоад и техния бизнес модел са основани на крадени неща от сорта на музика, филми, софтуер, скриптове и графични ресурси. Правят се луди пари от това, но то е същото като да правиш пари от продажба на наркотици. Не е никакъв бизнес това. Тези от tinydl.com трошат луди пари на тая база, но това са мръсни пари.
 
От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

Програмите за даунлоад и техния бизнес модел са основани на крадени неща от сорта на музика, филми, софтуер, скриптове и графични ресурси. Правят се луди пари от това, но то е същото като да правиш пари от продажба на наркотици. Не е никакъв бизнес това. Тези от tinydl.com трошат луди пари на тая база, но това са мръсни пари.
Как изобщо можеш да сравняваш продажбата на наркотици със споделянето на файлове?
Кое точно им е мръсното на парите?
Програми за даунлоуд е имало и винаги ще има в интернет, независимо дали на някой му харесва или не. Има една закономерсност, че щом има търсене, ще има и предлагане. Не зная защо слагаш всичко под един кюп ... и от къде примерно знаеш, че няма потребители, които споделят свои клипчета и всякакви други собствени файлове?!
За какво взима пари сайта? Той не взима пари за конкретен файл - тоест, не продава файлове. Всички файлове могат да бъдат сваляни напълно безплатно. Сайта предлага по-висока скорост на теглене и премахване на лимита за теглене, за което потребителя може да си плати АКО иска.
От какво печелят потребителите, споделящи файлове?
Те не продават всеки качен от тях файл на някого ... тъй, като както вече споменахме, всеки един файл може да бъде свален напълно безплатно. Ако все пак някой реши да тегли по-бързо, ще си плати на сайта за съответната услуга - а не на потребителя за неговия файл.
Съответно - сайта заплаща труда на своите потребители за това, че са намерили и споделили интересни файлове, които са теглени и съответно са докарали на сайта трафик и още потребители и са привлекли съответно реферали.
Къде в тази схема са мръсните пари, аз лично не знам...
Аз мръсни пари от "крадени" неща не съм направил, сорка....
Нито една стотинка не съм взел от някой, за да свали качен от мен файл...
за тези, които потдържат сайта също не знам да искат пари за който и да е файл, качен от техни потребители...
 
Последно редактирано:
От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

Аз пробвам всичко когато имам време , ползвам Hotfile и си мисля че наистина е сериозна програма плащаща на потребителите си , но за огромно мое съжаление се сблъсках с подобна на име ShareGator събрах минимума от 10$ за 2 дни услугата която предлагаше въпросният сървър като ъплоуд беше наистина уникална , говорих и с приятели в чужбина и са супер доволни , какво обаче се получи с Affiliate-а който предлагаха.
Събрах сумата , нямаше реферална система , нямаше PayPal идентификация единственото , което беше на лице е съобщение гласящо че за да си поискаш парите трябва да пишеш на електронната им поща , мислех че програмата работи макар и без отзиви за нея и днес забелязах че е е сменила собственика и на практика такава програма няма , аз също имам грешка че не записах меила но и да го бях направил съм сигурен че щях да "ударя на камък" ..
Както и да е , за сега Hotfile е хит ако се наложи като твърд плащач вероятно много хора ще се възползват от услугите на програмата , дано да е така и резултатите да са добри но като цяло си имам едно на ум.

Значи тия http://www.sharegator.com/affillate.html не плащат? Аз пък погледнах скоростта за download е страхотна и мислех да започна с тях но ако е SCAM няма смисъл :(
 
От: относно програмите за даунлоад и техния бизнес модел

Не знам дали не плащат , аз ти казах и в друга тема че бях достигнал сумата от 10$ и програмата затвори за няколко дни , след това отвори и когато си влезнах в акаунта имах 2$ а пари в PayPal не са ми превеждали нито съм им писал писмо да ми превеждат. Може да имат някаква грешка в системата , всичко е възможно , опитай пък ако ти платят се похвали да знаеме и ние.
 

Горе