Продава се: Продавам апартамент с цел инвестиция (наем)

Провери ми темите тук и после може пак да се опиташ да познаеш на колко съм. И защото аз говоря с факти (а не: "Имам това, имам онова, живея еди къде си"), по-долу може да погледнеш какво съм прикачил. На приказки всеки е голям тук. И ти си поредния клавиатурен парашутист за мен. Аз мога да ти кажа, че живея във Версайския дворец, ама дали е истина?! Или си мислиш, че като ти си лъжец на свободна практика, всички сме?! Свободен си да направиш reverse search. И да те образовам - Мечо има хетерохромия - двете му очи са различни.
P.S.: Мечо не е чиста каракачанка, предполагам си личи. Но за мен си е каракачанка. Тежи около 25 кг в момента, още расте. Яде само от ръцете на семейството ми и е крайно агресивен към всеки, който влезе в двора ни без ние да сме наоколо.
Не знам на колко си, но поведението ти е на 15 годишен с това его и високономерие. И в къща да си това не значи, че може да вдигнеш целия квартал във въздуха и да си правиш каквото си искаш, по принцип циганите го правят с колоните в двора. Има си закони и те трябва да са зя всички.
Относно цените на апартаментите - мои роднини търсят в София и всичко ново, тристайно в хубав квартал и с гараж им искат над 200 бона. Намери нещо за около 130-140 и да го вземат, но да влезнеш и да живееш без да даваш още 20к за ремонти
 
Последно редактирано:
...
Тия някои хора точно пък ще дадат 135 000 лв за апартамент във Враца, ама на 36, пада се Шестък!
Да ти кажа ли колко хора живеят в панели?! И теглят кредити за панелки?! Лично аз предпочитам къщи. Да, трудни са за поддържане, да, трудни са за отопление, обаче никой не може да ми почука в 3 часа нощес, защото сме се събрали с приятели, пием, пеем и се кефим, и да ми каже, че е викнал полиция, и че аз съм му събудил бебето. Защото каракачанската овчарка в двора не признава униформа, синджир и комшия. Със здраве!
Ако полицията си вършеше работата и ти почукат на вратата и не си озаптиш кучето, ще отнесеш солидна глоба само по него параграф. Отделно и за възпрепятстване работата на служителите на реда и бонус - трето - за каквото е бил подаден сигнала.

Това, че живееш в къща не означава, че може да вдигаш махалата посреднощ с музики. Има регламент за шум и след 22:00 зимата / 23:00 лятото нямаш право да врещиш, правиш заря, пускаш музика и да вдигаш какъвто и да било шум извън къщата си или така, че да пречи на съседите ти.
Питай циганите в махалите, където има кмет на място какво се случва. Така преди време като живеех в близост до една, циганските сватби спряха, защото патрулката в 22:45 най-късно бе на място (единия полицай бе от същата махала, отделно, на кмета му бе писнало, а и се познавахме). Научиха се и до 22-22:20 всичко спираше.

Научете се да сте хора и да се съобразявате с околните.
Така както си мислиш, че може да пиеш до сутринта, така и съседа ти може да реши да реже дърва от 8 сутринта в неделя, при това и закона му го позволява. Ако всеки тръгне да прави каквото си ще и да не се интересува от никой друг накрая ще сте се хванали за гърлата със съседите, без значение в кооперация или на село.

За даването на пари, клиентите за ипотека са основно във възрастовата граница 30-40. ;)
 
Ако полицията си вършеше работата и ти почукат на вратата и не си озаптиш кучето, ще отнесеш солидна глоба само по него параграф. Отделно и за възпрепятстване работата на служителите на реда и бонус - трето - за каквото е бил подаден сигнала.

Това, че живееш в къща не означава, че може да вдигаш махалата посреднощ с музики. Има регламент за шум и след 22:00 зимата / 23:00 лятото нямаш право да врещиш, правиш заря, пускаш музика и да вдигаш какъвто и да било шум извън къщата си или така, че да пречи на съседите ти.
Питай циганите в махалите, където има кмет на място какво се случва. Така преди време като живеех в близост до една, циганските сватби спряха, защото патрулката в 22:45 най-късно бе на място (единия полицай бе от същата махала, отделно, на кмета му бе писнало, а и се познавахме). Научиха се и до 22-22:20 всичко спираше.

Научете се да сте хора и да се съобразявате с околните.
Така както си мислиш, че може да пиеш до сутринта, така и съседа ти може да реши да реже дърва от 8 сутринта в неделя, при това и закона му го позволява. Ако всеки тръгне да прави каквото си ще и да не се интересува от никой друг накрая ще сте се хванали за гърлата със съседите, без значение в кооперация или на село.

За даването на пари, клиентите за ипотека са основно във възрастовата граница 30-40. ;)
Само, че за да си свърши работата полицията, трябва да влезе в дома ми. А моят дом е моята крепост. И както казах кучето ми 5 пари не дава дали е полицай или разбойник. Това, че живея в къща означава, че къщата, земята под нея и целият ми имот са частна собственост. Ясно ли ти е понятието частна собственост?! Не 6% идеални части от не знам си какво. 100% частна собственост, а в моята частна собственост ще си правя каквото намеря за добре. Лично аз съм много за да прокарат закона за частната собственост като в Америка и който и да е като влиза, да си е на негова отговорност. На бас, че мангалските набези по селата ще секнат моментално?! ;)
И да ти кажа и още нещо - далеч не злоупотребявам с шумовете и частната си собственост, но такива мрънкащи персони като твоята трябва да са много благодарни, че нямат човек като мен за съсед. Понеже бих ви правил напук. Ще си плащам глобите, но ще ви побъркам. Ей така, за мое удоволствие. Този свят не е само мой, но не е и само твой. Той е общ и като общ, всеки трябва да се държи като част от цялото, а не като отделна единица. Така че гледай си апартаментчето там, но ако искаш да се съобразяват с теб, се научи да се съобразяваш с другите. А доказателството, че с комшиите ми имаме разбирателство е факта, че никой никога не е викал полиция на моя адрес, без значение какво сме правили с приятели, роднини и др. С всички комшии, no matter where.
 
@xainov като някой ти нацапа темата за магазина за маслата относно цената, се сърдиш и ги храниш, а тук коментираш как цената не трябвало да е такава?!
Успех!
 
  • Like
Реакции: Stop
Само, че за да си свърши работата полицията, трябва да влезе в дома ми. А моят дом е моята крепост. И както казах кучето ми 5 пари не дава дали е полицай или разбойник. Това, че живея в къща означава, че къщата, земята под нея и целият ми имот са частна собственост. Ясно ли ти е понятието частна собственост?! Не 6% идеални части от не знам си какво. 100% частна собственост, а в моята частна собственост ще си правя каквото намеря за добре. Лично аз съм много за да прокарат закона за частната собственост като в Америка и който и да е като влиза, да си е на негова отговорност. На бас, че мангалските набези по селата ще секнат моментално?! ;)
И да ти кажа и още нещо - далеч не злоупотребявам с шумовете и частната си собственост, но такива мрънкащи персони като твоята трябва да са много благодарни, че нямат човек като мен за съсед. Понеже бих ви правил напук. Ще си плащам глобите, но ще ви побъркам. Ей така, за мое удоволствие. Този свят не е само мой, но не е и само твой. Той е общ и като общ, всеки трябва да се държи като част от цялото, а не като отделна единица. Така че гледай си апартаментчето там, но ако искаш да се съобразяват с теб, се научи да се съобразяваш с другите. А доказателството, че с комшиите ми имаме разбирателство е факта, че никой никога не е викал полиция на моя адрес, без значение какво сме правили с приятели, роднини и др. С всички комшии, no matter where.

Всяка монета си има две страни приятелю. ;) Както казах по-горе, ако ти тровиш съседа и той може да прави същото, накрая резултата е, че и на двамата ще ви е гадно, ама явно не го схвана, та тръгна да ми обясняваш колко си точен.

Всеки си знае положението и как му е най-удобно/приятно да съществува, няма нужда да се изхвърляме кой какво има и няма, защото, най-малкото е смешно да си мерим имотите.
 
Последно редактирано:
@xainov като някой ти нацапа темата за магазина за маслата относно цената, се сърдиш и ги храниш, а тук коментираш как цената не трябвало да е такава?!
Успех!
Едно мнение дадох и се навъдиха всякакви разбирачи да ми обясняват как нищо не разбирам от цени. Ако бяхте приели мнението ми просто като мнение, а не да се правите на оборотни перпетомобилета, каквито далеч не сте, нямаше да се стигне до тук. Така че накратко - за мен цената е висока. 5 пари не давам някакви комплексарчета от колко дерета ще носят вода, за да се опитат да ме убедят в мнението си. 135 000 лв за какъвто и да е имот във Враца аз няма да дам, както между другото и всеки здравомислещ човек.
 
@Valeri Следващият път като xainov напише нещо искам да се съгласяваш, защото той е най-големия баровец тук! Мнението му е като аксиома, приема се както си е, без да се доказва!
 
Гледах ги днес като попаднах на тази обява цените на апартаментите в София. Да, ще си в Люлин, Овча купел или Надежда, обаче си в София. За тая цена в Пловдив, Варна или Бургас ще си купиш жилище "да си такова таковата". За мен цената на това жилище е завишена поне с едно 30%. Може само да гадая защо...
Отново - успех с продажбата!

Да не си бил в кома 2 години? Цените са супер високи вмомента.
 
Едно мнение дадох и се навъдиха всякакви разбирачи да ми обясняват как нищо не разбирам от цени. Ако бяхте приели мнението ми просто като мнение, а не да се правите на оборотни перпетомобилета, каквито далеч не сте, нямаше да се стигне до тук. Така че накратко - за мен цената е висока. 5 пари не давам някакви комплексарчета от колко дерета ще носят вода, за да се опитат да ме убедят в мнението си. 135 000 лв за какъвто и да е имот във Враца аз няма да дам, както между другото и всеки здравомислещ човек.

Познат преди 2 години можеше да вземе за 180 000евро , 160 квадрата, сега успя да направи нещата със заема - струва 300 000 евро.( София ) Тея цени дето си ги мислиш, са били преди 2-3-4-5 години. Смеят ти се и ти скочиха, защото говориш глупости, неотговарящи на реалността. За Враца цената е окей, съобразена с вмомента какъвто е пазара, 3 стаи, 75 000евро - нормално, не виждам кое ти е странно.
 
В Хасково в момента краен квартал на зелено цената е 70 000 ЕВРО за 100 кв.м.
В центъра цените са около 150-200 000 евро... говоря за ново строителство обаче само една врата има и всичко друго си правиш ти..
иначе да много ама много по яко е да си живееш в къща.. аз живея в къща от около 5-6 години в спокоен квартал съм и никога повече не бих отишъл на апартамент.. по-добре да си взема къща в някакво близко село отколкото да се настаня в апартамент вече с кола всичко е на точно 10-15 минути..
 
В Хасково в момента краен квартал на зелено цената е 70 000 ЕВРО за 100 кв.м.
В центъра цените са около 150-200 000 евро... говоря за ново строителство обаче само една врата има и всичко друго си правиш ти..
иначе да много ама много по яко е да си живееш в къща.. аз живея в къща от около 5-6 години в спокоен квартал съм и никога повече не бих отишъл на апартамент.. по-добре да си взема къща в някакво близко село отколкото да се настаня в апартамент вече с кола всичко е на точно 10-15 минути..

Основния проблем с къщите по селата и малките градове е, че за да живееш добре там обикновено трябва да се вкараш в едни филми с тотален ремонт. Като започнеш от основите. Тези къщи са стари, с много ниска енергийна ефективност пък и пак си гъз до гъз със съседа. Израснал съм на село, имам такива къщи в Своге и Монтана. Навсякъде съседите са на метри от теб.
За да отида да живея там трябва да набия едно $400,000. А и нека не се залъгваме, зимата въздуха хич не е чист, В България хората все още масово се отопляват с твърдо гориво. Лятото е много хубаво, така е.

Да построиш също не е лесно, защото "майсторите" тук строят имоти с лошо качество. А цените са като да построиш в чужбина. Ако не разбираш достатъчно или нямаш познати става сложно.

Друг проблем е, че за да може децата ти да са конкурентноспособни на световния пазар (не само в България) те трябва да имат добро образование и още от малки да градят своите социални контакти. Има много голямо значение какви приятели имаш и средата, в която живееш. Повечето хора са заровили глава в дребни ежедневни проблеми от сорта на това да се оплакват кой политик какво ги е излъгал, новините в 20:00ч., фейсбук, инстаграм и ковид конспирации. Не е добре младо семейство да се забие в район, където няма да има с кого да общува нормално. Виж ако си пенсионер е друго.

Така поне разсъждавам аз. Разбира се всеки има своите ценности и цели в живота.
 
Познат преди 2 години можеше да вземе за 180 000евро , 160 квадрата, сега успя да направи нещата със заема - струва 300 000 евро.( София ) Тея цени дето си ги мислиш, са били преди 2-3-4-5 години. Смеят ти се и ти скочиха, защото говориш глупости, неотговарящи на реалността. За Враца цената е окей, съобразена с вмомента какъвто е пазара, 3 стаи, 75 000евро - нормално, не виждам кое ти е странно.
Хайде сега искам всеки един, дето смята, че цената е нормална, да ми обясни какво точно ще работи във Враца (в този голям мегаполис с хиляди възможности), за да си позволи апартамент за 75 000 евро и да може да му плаща ипотеката. И по-важния въпрос - защо по дяволите ще си купува апартамент там като за същите пари ще си купи другаде и ще взима по-висок наем?!
...абе с две думи сега е моментът да се продава
Да, на балъци. Цените на имотите в София са едни от най-високите за столица в Европа на база средна заплата на гражданите в същата държава. Строи се навсякъде, цените са до небето. Докога смяташ, че ще продължи това?! В един момент хората ще спрат да купуват и да наемат, още повече заради този home office, наложен вече като стандарт от много фирми. И точно тогава пазара ще се срине и ще се свие до нивата от 2018г. И тогава всички, които сега са побързали да си купят апартамент за четвърт милион лева, ще са се мнооого преебали. Разбира се, аз съм някакъв тъпанар, дето нищо не разбира, та няма смисъл да ми вярвате. Купувайте, народе! Най-вече във Враца, Лом и Монтана. :D
 
Хайде сега искам всеки един, дето смята, че цената е нормална, да ми обясни какво точно ще работи във Враца (в този голям мегаполис с хиляди възможности), за да си позволи апартамент за 75 000 евро и да може да му плаща ипотеката. И по-важния въпрос - защо по дяволите ще си купува апартамент там като за същите пари ще си купи другаде и ще взима по-висок наем?!

Да, на балъци. Цените на имотите в София са едни от най-високите за столица в Европа на база средна заплата на гражданите в същата държава. Строи се навсякъде, цените са до небето. Докога смяташ, че ще продължи това?! В един момент хората ще спрат да купуват и да наемат, още повече заради този home office, наложен вече като стандарт от много фирми. И точно тогава пазара ще се срине и ще се свие до нивата от 2018г. И тогава всички, които сега са побързали да си купят апартамент за четвърт милион лева, ще са се мнооого преебали. Разбира се, аз съм някакъв тъпанар, дето нищо не разбира, та няма смисъл да ми вярвате. Купувайте, народе! Най-вече във Враца, Лом и Монтана. :D
Може да се направят няколко моста и да свържат Враца с Румъния .. или сега новите управляващи ще направят няколко фабрики за по милиард от спестени не откраднати пари и гледай кво става..
 
Хайде сега искам всеки един, дето смята, че цената е нормална, да ми обясни какво точно ще работи във Враца (в този голям мегаполис с хиляди възможности), за да си позволи апартамент за 75 000 евро и да може да му плаща ипотеката. И по-важния въпрос - защо по дяволите ще си купува апартамент там като за същите пари ще си купи другаде и ще взима по-висок наем?!

Да, на балъци. Цените на имотите в София са едни от най-високите за столица в Европа на база средна заплата на гражданите в същата държава. Строи се навсякъде, цените са до небето. Докога смяташ, че ще продължи това?! В един момент хората ще спрат да купуват и да наемат, още повече заради този home office, наложен вече като стандарт от много фирми. И точно тогава пазара ще се срине и ще се свие до нивата от 2018г. И тогава всички, които сега са побързали да си купят апартамент за четвърт милион лева, ще са се мнооого преебали. Разбира се, аз съм някакъв тъпанар, дето нищо не разбира, та няма смисъл да ми вярвате. Купувайте, народе! Най-вече във Враца, Лом и Монтана. :D

Дори да има някаква фрапираща криза мислиш ли, че след 20г.-30г ще има някакво значение? Къде е 2008г.?

oo_4225745.jpg


Никой няма да сбърка ако закупи имот в София. Вече ако говорим за % доходност на годишна база спрямо вкаран капитал е съвсем друго.

В момента цените на имотите са високи не само в България, а в цял свят.

1600px-House_prices_rents_Q22021-01.png


Моля те, спри да коментираш, защото става смешно вече.
 
Таква мания е на пазара на имоти в момента, че при платени реклами с агенциите стигнахме до следния етап - преди искаха да им намерим купувачи за имотите, сега искат да им намерим продавачи, които да продават имотите си чрез тях. Агенциите не търсят клиенти вече, а стока - просто не остана какво да предлагат...

А че това си е балон - балон си е. Но няма да се спука, докато не вдигнат лихвите. Просто освен крипто, няма къде да си сложиш парите, за да не ги яде инфлацията. Инвестиционното злато нещо се излага...

@xainov ето ти един друг комплекс от Варна. Пролетта му искаха 85к евра след пазарлък. Гледай сега какво става. Ти ще намериш комплекса, няма да правя (анти)реклама.


Screenshot-5.jpg
 
От януари още нагоре, че почват и отрицателни лихви по депозитите на места. Сега, ако имаш имот - ПРОДАВАЙ! Със сигурност ще има корекция на пазара, в България ще е по-сериозна, всички предпоставки сочат това. В момента сами си правим балона, защото не знаем в какво друго да инвестираме парите си освен НИ. Разбира се за новото строителство има и други предпоставки - цените на материалите, те също са нагоре, заради скъпите доставки. Логично погледнато тези цени за София не отговарят на стандарта ни, дългосрочно ще растат - да. Но краткосрочно ще има спад, въпросът е само колко ще бъде и кога ще бъде.
 
Имайте предвид, че в момента инфлацията навсякъде е много висока. https://www.wsj.com/articles/eurozone-inflation-likely-hit-record-high-in-november-11638095402

При нас NSI леко изкривява данните, но дори те отчитат висок ръст. За България мисля, че реалната ще е около 5% на годишна база за 2021г.

САЩ от Декември натам ще намалят печатането на пари. Някъде лятото се очаква правителството напълно да спре да купува облигации именно за да ограничат инфлацията. Ако не стане някоя драма с Ковид пак де. В Европа също ще намалят печатането.

От там лихвите за кредити ще се покачат, което би трябвало в дългосрочен план да се отрази и на цените на имотите.

Въпреки това аз пак не мога да оправдая покупката на имот с цел инвестиция с тия 3% доходност... Абсурд. Но съм готов да купя при евентуална корекция от 20%-30%.

webstil е много прав - Българина не знае в какво друго да инвестира, освен в имот. Това още повече вдига цените.
 
За всички разбирачи, които се изразиха, че цената била твърде висока, че не си заслужавало инвестицията, само да им кажа че намерих купувач почти веднага. Явно много разбирате от всичко.
Поздрави :)
 
Овце много, брат! Жив и здрав! И в София за полуразрушени апартаменти искат по 500 000 евра и пак се намират купувачи. Лапнишарани дал Господ. ;)
 

Горе