Продава се: Продава се домейн - перфектно име

От: Продава се домейн - перфектно име

за 5000 лв. такъв гол домейн не може да продадеш..дори за 50 лв. няма да го вземат

Да ти го подаря?

слагам една дъвка, че няма да го иска :lol:

@krumov, винаги съм се чудил на хората които пускат такива оферти
наистина ли вярвате, че стоката ви струва толкова? или си наясно, че не може да му вземеш и толкова за колкото си го регистрирал, но въпреки това пускаш темата за да си правиш майтап
 
От: Продава се домейн - перфектно име

Ще изкажа моето мнение не искам да бъда критикуван просто ще изразя това което мисля.

Значи моето мислене е, че да купиш домейн за 7 лв. и след това да тръгнеш да го продаваш за 5000 лв.

Ако помислим, че толкова години е бил нерегистриран. Ако си закупил домейна Продавалник.ком тогава вече цената е вярна. Ще се досетите защо...

Аз всъщност притежавам един от домейните регистрирано с това име " продавалник" все още даже незнам какво да го правя.

И каквото точно искам да кажа... значи да тръгна сега да продавам моя домейн който съм го регистрирал преди 2 месеца а изтича след 1 година и няколко месеца + хостинга 6 месечен за 10 000 лв.

Ако вземеш 50 лв за домейна. Това си е пак голяма нещо.

Казвам пак ...изразявам мнение.. не искам автора на темата да ме критикува или да ми се разсърди.

Разбирам всеки който е пуснал тема за продаване на система или домейн или каквото и да е било то... Автора има право да пише каквато иска цена просто..малко цената е "смешна" в този случай.
 
От: От: Продава се домейн - перфектно име

за 5000 лв. такъв гол домейн не може да продадеш..дори за 50 лв. няма да го вземат



слагам една дъвка, че няма да го иска :lol:

@krumov, винаги съм се чудил на хората които пускат такива оферти
наистина ли вярвате, че стоката ви струва толкова? или си наясно, че не може да му вземеш и толкова за колкото си го регистрирал, но въпреки това пускаш темата за да си правиш майтап

Така съм преценил, каот ще се печели поне да е качествено. Реално дори нямам причина да го продавам. Ако се продаде ОК ако ли не не ми тежи да си стои празен или някой ден да го направя нещо.
 
От: Продава се домейн - перфектно име

prodavalnik.me е свободен за регистрация, който желае може да си го вземе за 40 кинта и да почва да прави хилядарки :)

Някой играч го е лапнал набързо :)
 
От: Продава се домейн - перфектно име

Значи моето мислене е, че да купиш домейн за 7 лв. и след това да тръгнеш да го продаваш за 5000 лв.
По тази логика нямаше да има SEDO, където това им е бизнес модела, регистрираш-продаваш...
Моето мнение е, че проблема не е в цената, а по скоро в пазара.
Ако това беше апетитен US домеин и го беше пуснал където трябва, отдавна да си го продал....
Ако направи статистика колко домейна са продадени в БГ за над 1000 лв няма да е никак розова.(сигурно на полвината на тези продадени я САЩ за над 1 000 000)
Много успешни бизнес модели в щатите, нямат шанс за развитие тук. Точно поради тази причина. Как ще яземеш нещо за 5 лв и ще го продадеш за 5000.
Продават се, ама не тук, и то за много повече...
 
От: Продава се домейн - перфектно име

Да вметна и аз нещо, продавалника както знаете се преименува и наблягат на реклами на ОЛХ след година може би или месеци бранда продавалник няма да е толкова актуален защото се набляга на новия бранд, хората полека лека ще го забравят.
 
Малко встрани от темата или пък не. Лично, преди 2 г продадох ком домейн с бг име (много подобно на това само че антонима му) за 5 000 лв.
Обаче тогава имаше сайт и беше на 1-3 позиция по 5-6 кл.думи + на 3 г.
 
Последно редактирано:
От: Продава се домейн - перфектно име

Средно месечно търсене:
спортен арбалет - --
възглавничка за път -20
LED Свещи - 40
Комплект тарамбуки - --
Тарамбуки - 110

Наистина е безсмислено да даваш още примери, дори и тези са безсмислени.Другото интересно е, като гледам имаш готов сайт за обяви в подписа си и безценен домеин ако ги комбинираш, няма да изгубиш много повече време, а по твойте думи ще изкараш много повече пари.
 
От: Продава се домейн - перфектно име

Средно месечно търсене:
спортен арбалет - --
възглавничка за път -20
LED Свещи - 40
Комплект тарамбуки - --
Тарамбуки - 110

Наистина е безсмислено да даваш още примери, дори и тези са безсмислени.Другото интересно е, като гледам имаш готов сайт за обяви в подписа си и безценен домеин ако ги комбинираш, няма да изгубиш много повече време, а по твойте думи ще изкараш много повече пари.


Пример не необходими защото СЕО или Гугъл нямати никакво значение за продажбите на онлайн магазините в България или сайтовете за обяви. Потенциалните им клиенти почти не ползват търсачки. За да се развие въпросния домейн се изисква време и рерсурси които в моммента е незъзможно да отделя.

Цената е дори ниска, но видимо за предримечи имате странни разбирания за бизнес :)
 
От: Продава се домейн - перфектно име

Ами първо, дали е онлайн или офлайн магазина винаги има значение количеството трафик, затова хората отварят магазини на оживени места, тоест СЕО има много голямо значение.Второ, онлайн потребителите винаги ползват търсачки най-малкото за да сравнят цените, а има и такива които не знаят къде могат да си купят тарамбука онлайн :)
А що се отнася до бизнеса, изгодната оферта е тази, която, ако ти я предложат на теб би я приел.Съмнявам се че би дал 5к за този домейн ;)
 
От: Продава се домейн - перфектно име

Ами първо, дали е онлайн или офлайн магазина винаги има значение количеството трафик, затова хората отварят магазини на оживени места, тоест СЕО има много голямо значение.Второ, онлайн потребителите винаги ползват търсачки най-малкото за да сравнят цените, а има и такива които не знаят къде могат да си купят тарамбука онлайн :)
А що се отнася до бизнеса, изгодната оферта е тази, която, ако ти я предложат на теб би я приел.Съмнявам се че би дал 5к за този домейн ;)


Странно защо магазини без никакво сео или позиции в Г правят по 5-10 к месечно само от директен трафик....... Не ми се влиза в спорове но онлайн магазините в БГ не само като начин на работа, но и като потребители нямат нищо общо с истинската онлайн търговия.

А домейн бих купил и за 20 к стига да ми е от полза. Както казах в преден пост дадена стока струва толкова за колкото може да се продаде. Този домейн може да се продаде и за 5лв и за 5000 лв въпрос на гледна точка
 
Re: От: Продава се домейн - перфектно име

А домейн бих купил и за 20 к стига да ми е от полза. Както казах в преден пост дадена стока струва толкова за колкото може да се продаде. Този домейн може да се продаде и за 5лв и за 5000 лв въпрос на гледна точка
Много си зле - ти просто немаш идея за кво говориш.
 
От: Продава се домейн - перфектно име

Ти си мислиш, че като дублираш една известна марка, това е някакъв плюс на домейна? Това е абсолютен минус. И най-случайния домейн да хванеш, ще има повече бъдеще от този домейн. Пробвай да го продадеш за колкото си го купил, може някой идиот да го вземе.
 
От: Re: От: Продава се домейн - перфектно име

Много си зле - ти просто немаш идея за кво говориш.

Имам познати и приятели, които работят в онлайн магазин, който разчита САМО на директен трафик и платена реклама. Повярвай ми месечния им оборот е пет цифрена сума. Да ти подскажа някъде към средата при пет цифрените суми.
 
От: От: Re: От: Продава се домейн - перфектно име

Имам познати и приятели, които работят в онлайн магазин, който разчита САМО на директен трафик и платена реклама. Повярвай ми месечния им оборот е пет цифрена сума. Да ти подскажа някъде към средата при пет цифрените суми.
Щом разчитат на платена реклама какво значение има какъв е домейна?!
 
От: Продава се домейн - перфектно име

Продавалник нали зарязаха домейна, сега има ли някви пречки от това дублиране на известен домейн както се разисква по назад в темата
 
От: Продава се домейн - перфектно име

Има платена марка и домейна изтича 2020 или 2024-та. Но не мисля, че на някой дребен сайт с доход до 2-3 лв месечно някой би обърнал внимание как се казва.
 
От: Продава се домейн - перфектно име

Не знам името колко е перфектно, но изникват кат гъби сайтове със смешни имена като мебеларник, купувалник, аз мисля да регистрирам по.....ик, краставичарник примерно:lol:
 

Горе