Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Няма какво да спориш за качеството.

1 - въпроса е за междинните звена като теб
2 - от китайците получаваш толкова, за колкото си плащаш
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Продавалник има оу, по които продаващият е продавач, купуващият е купувач, товарителницата е документа доказващ сделката.


В продавалник КЗП съшо нищо не може да направи. Там сделките са само межди частни лица: Бай Пешо продал развален телевизор на чичо Гошо. Икономическа полиция също не може да направи нищо. Имаше няколко опита за заплахи с тези институции в теми из тамошния форум и в крайна мсетка резултатите бяха нулеви като и то двете места на потърпечшите им бяха отговорили, че не е в техните правомощия
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Няма какво да спориш за качеството.

1 - въпроса е за междинните звена като теб
2 - от китайците получаваш толкова, за колкото си плащаш


Е аз още не съм станала такова звено, не се знае дали и ще стана :)
И разбира се, че по ниска цена съответно и по ниско качеството!
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Съгласна съм с теб и твоето мнение,но докато в България дребния бизнес продължава да процъфтява по този начин ще е така.Незнам за печалби от 400-500%,но ще ти дам един пример- рокля Реплика на DG в Китайски сайт е примерно 70$ +шипинг цена приблизително 20$ и това е около 130лв.Надценката, която повечето пъти съм виждала по тези сайтове и страници 100% т.е тази рокля се продава тук за близо 260лв.
Стандарта на повечето българи не позволява рокля за 2000-3000$ и ето лесен вариант да носи Реплика за 200-300лв.
Поздравявам те и аз за идеята и дано бизнеса си потръгне.Успех.

Един съвет - за такива пари може да намериш шивачка тук да ти ги шие и пак да си делите разходите. Гледах китайски "реплики" и не съм доволен, а предпочитам да храня съседа отколкото няколко китайски села.

Онзи ден приемах пратка и пред мен имаше 2 мацки които пускаха и приемаха рокли... да не казвам че ми се изчака чакането, но очевидно подобен тип търговия върви! Междувременно едната звънна на една др. шивачка да потвърди някакви размери и каза да групира 2-те пратки. Направо бях #WTF явно BGMama е eCommerce!
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Е тука, както ги говорите нещата излиза, че е по-добре да не прави фирма.., ами после глобите? Какви са санкциите за подобни нарушения и наказателни ли са или само административни?
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Точно това значи - Както писах и в началото на темата или бъди редовен напълно (което е на границата на невъзможното в БГ) или по добре направо цепи през просото - По добре да те хванат без фирма от колкото да те хванат с фирма нередовен
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Един приятел пътува с кораб. Есента беше в Индонезия. Покрай тях страни му бяха курсовете. И си говорим - пита ме дали искам Айфон 8. Замислям се - не съм чувал, ама може и да съм пропуснал, мног не ги следя тия телефони.

В следващия момент се усещам и го питам колко струва. Казва, че като влязъл в някакъв магазин за техника и му казали, че ако даде 100 долара ще му направят реплика на айфон 8 и му го носят след час :). На Айфон 4 щяло да струва само 10-20 долара :). Айфон 8 Реплика :). Та се сетих за репликите :).

Katerina, по мое мнение, ако ще правиш някакъв бизнес, бъди честна спрямо клиентите си. От самото начало, иначе няма да стане.

Всеки се опитва да цака държавата - малко или много. Но ако цакаш и клиентите - трудно.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Благодаря за съвета!Ще се опитам да бъда максимално точно в описанието си.Самите дрехи и обувки имат собствени етикети и хората,които купуват подобен тип дрехи са напълно наясно,че не могат да си купят Обувки Диор за 150 лв.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

..........................
 
Последно редактирано:
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Със самият внос попринцип едва ли ще има проблеми, но с вносът на такива реплики не знам...
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Моето мнение по въпроса е, че ще имаш грандиозни проблеми с властите при опит да внесеш нещо от Китай с надпис Диор на него, а то не е. Нали се сещаш, че това ще бъде конфискувано моментално в митница? След това ще бъдеш привикана да даваш обяснения и вероятно ще ти бъде повдигнато обвинение за контрабанден внос от вносителя в България.
Продавалника и фирмата ще са ти най-малкия проблем. Гарантирам ти почти 100%, че нещата ще се развития точно по начина, по който съм ги описал.
ПС: Като цяло изобщо не те съветвам да се забъркваш там, където играе trademark - там вече играят и закони за паралелен внос, квоти и какво ли не и тези неща се приемат НАИСТИНА сериозно. Не се шегувам. Помисли 10 пъти преди да внесеш каквото и да е от Китай.

На 99% съм сигурен, че никой не гледа съдържанието на пратките. Какви ли не реплики съм си поръчвал от китайските сайтове - било то слънчеви очила Рей-бан, часовник Армани или чанта ЛВ за гаджето - всичко досега мина безпроблемно на митницата. Само един път ми спряха пратка, щото се доставяше с ДЧЛ, но пък за мой късмет вътре имаше два чифта обувки(не бяха реплики), платих си ддс-то и си минах спокойно. Извода е, че ако не поръчвате чрез куриерски фирми - никой не проверява поръчаните стоки дали са реплики или не...
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

И аз да попитам един въпрос - преди няколко години от един онлайн магазин бях си закупил часовник на Тисо. Обаче преди няколко месеца, при смяна на батерията научих, че часовника е бил реплика. За съжаление не си спомням адреса на сайта, а документите не ги пазя. То е почти ясно, че вече нищо не мога да направя, но поне да имам представа за напред - продавача носи ли някаква наказателна отговорност за продажбата на реплики и има ли значение дали е физическо или юридическо лице? За физическото лице питам, защото не си спомням да съм получил касов бон...
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Защо не си направиш уеб сайт с хост в Индиа или Мексико или Тайланд и т.н после си прикрепи сайта към Фейсбук с приложение(информация можеш да видиш във Ю-тюб как се настройва или близнак на твоят сайт).Имай напредвид ,че промоция на страница във фейсбоок е малко по различна от тази на уебсайт и е необходима. Освен това не можеш да пишеш на частни профили на страниците. Но всичко е възможно. Нали знаеш .че в нета можеш да бъдеш всеки до някаква степен. Когато си регистрирана зад граница попадаш под други закони на Интернет търговия и работата на властите става много по-сложна. Затова хората търгуват с тонове и с кораби товар.
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

..........................
 
Последно редактирано:
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Точно пък на това не вярвам. Имам познат, който в ФБ продаде стотици бройки слънчеви очила - реплики на най-различни марки. Внася ги нелегално чрез БГ пощи, понякога ако поръчката е голяма отива на митница, но плаща си ддс-то, освобождава пратката и пак всичко е наред. Лично на мое име съм вкарвал в България повече от десетина реплики на една марка, която има официално представителство тук. Поръчвам за приятели от сайтовете и никой не ми е правил проблеми. Пак по същия начин - Hongkong/China post air mail.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

..........................
 
Последно редактирано:
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Да, продавачът носи наказателна отговорност, независимо дали е ф.л. или фирма. Ако е фирма, отговорността се поема от управителя на фирмата. Отиваш при представителя на Тисо, те потвърждават, че това е фалшификат, дават ти документ за това, след което правиш една нотарилна заверка на документите които имаш за покупката /може и интернет страница вече/, и с това отиваш в полицията. Сядаш и гледаш цирка.

А ако покупката е направена от частно лице от Продавалник, тогава важи ли закона? В случая примерно съм купил реплика(без валидна гаранция), обявена за оригинал, но при прегледа в еконт не съм установил, че е реплика и съм заплатил наложения платеж. Тоест след преглед аз доброволно плащам наложения платеж. В този случай какво правим?
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

..........................
 
Последно редактирано:
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Благодаря ти много за изчерпателната информация. Да разкажа имах подобен случай с продавалник. Купувам аз едни слънчеви очила на Армани. Човека е с висок рейтинг и не е търговец на очила, а очилата просто са му били подарък от роднина, но ги продава, защото не ги харесва. Та след като ги прегледах в Еконта ми харесаха и заплатих наложения платеж(около 150лв). После се оказа, че те са били професионална реплика(имаха сертификати, кутия, холограми, документи и т.н.). Звъннах му, но отказа да ги приеме обратно, под предлога, че след преглед аз доброволно съм платил сумата и че и той не е знаел за произхода. Случая си остана така, защото не ми се разправяше с него. Честно казано тук аз не виждам каква вина има продавача, след като той самия няма как да разбере, че очилата са реплика, а и в обявата никъде и не пишеше, че са оригинални...
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

..........................
 
Последно редактирано:

Горе