Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

На 99% съм сигурен, че никой не гледа съдържанието на пратките. Какви ли не реплики съм си поръчвал от китайските сайтове - било то слънчеви очила Рей-бан, часовник Армани или чанта ЛВ за гаджето - всичко досега мина безпроблемно на митницата. Само един път ми спряха пратка, щото се доставяше с ДЧЛ, но пък за мой късмет вътре имаше два чифта обувки(не бяха реплики), платих си ддс-то и си минах спокойно. Извода е, че ако не поръчвате чрез куриерски фирми - никой не проверява поръчаните стоки дали са реплики или не...

Точно така,досега не съм имала проблем с поръчката на такива стоки от Китай.Проучила съм всичко с начина на доставка,но няма да издавам всичко.Както казва sigma ако пратката не е доставена с куриер,няма проблем.Не поръчвам за първи път.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Защо не си направиш уеб сайт с хост в Индиа или Мексико или Тайланд и т.н после си прикрепи сайта към Фейсбук с приложение(информация можеш да видиш във Ю-тюб как се настройва или близнак на твоят сайт).Имай напредвид ,че промоция на страница във фейсбоок е малко по различна от тази на уебсайт и е необходима. Освен това не можеш да пишеш на частни профили на страниците. Но всичко е възможно. Нали знаеш .че в нета можеш да бъдеш всеки до някаква степен. Когато си регистрирана зад граница попадаш под други закони на Интернет търговия и работата на властите става много по-сложна. Затова хората търгуват с тонове и с кораби товар.


Благодаря за съвета,но това ми се вижда много сложно.Нямам идея как да го направя.Може и да не си усложнявам така живота :).Ще помисля все пак и какви са ми плюсовете ако направя такъв сайт.Благодаря за отговора.
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

...но няма да издавам всичко...

Е така е малко куцо. Хората споделят с теб. Нали за това е форум. И ти накрая няма да кажа, тайна си ми е. Ти държиш твоите знания, а другите да ги споделят. Здраве да е:).
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Е така е малко куцо. Хората споделят с теб. Нали за това е форум. И ти накрая няма да кажа, тайна си ми е. Ти държиш твоите знания, а другите да ги споделят. Здраве да е:).


По форумите за доставка от Китай има достатъчно информация,ако някой го интересува конкретно да пише на лични.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Абе я опитайте да си купите от Нова Зеландия нещо да видим как няма да го разпорят пакета с кеф пред теб.... Никой не му се занимава просто да ти прави проблем за 5 бройки нещо. Но ако вкараш 100 ще дойде чичо митничар и ще ти иска всичко... Независимо с какво са пътували... Пък и надали си толкова луд да пуснеш пратка за 1000 долара по пощите... :)
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Пфф, колко хора са хванали в продавалник и фейсбук, че за да хванат нея?
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Ще я хванат на митницата. Защото няма обяснение за 100 бройки чанти Gu4i ... нито са за лично ползване, нито са оригинални...
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Разликата е в това че аз няма да правя поръчки по 100бр,а именно 2-3...максимум 5.
А ако имаше сериозно санкционирани досега,нямаше феиса и продавалника да са залети с толкова магазини Реплики.Които продават мога да кажа добре.....
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Повечето, които пишат май не са минавали турската граница скоро. 70% от репликите се вкарват от там в момента и има стотици фабрики занимаващи се точно с това. А относно границата с Турция - на ден сигурно минават по най-малко 100 български буса със споменатата стока след малко почерпка на митничарите. Играя си на Хелоуин - почерпка или номер :mrgreen: Репликите са заляли целия свят и борбата с тях е безмислена (поне за големите марки). Кой ще тръгне да ти търси произход на реплика, като и произхода на оригинала е неясна - индийски и китайски деца бачкат на пълен работен ден за някой от най-големите марки във фабрики, които не можеш да откриеш и на GoogleMaps (последния такъв скандал мисля, че беше с Nike).
 
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

..........................
 
Последно редактирано:
От: От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Ааа, аз не разбрах. Щом е такава работата, правиш следното:
Регистрираш фирма, най-добре ЕТ, че да не отговаряш с цялото си имущество.
Касов апарат не ти трябва, щом ще продаваш във Фейсбук. Касови бележки не издаваш.
Няма нужда да се осигуряваш, излишен разход е това. Не е задължително.
Счетоводител не ти е необходим, тук спестяваш 80 лева. Просто пишеш в една тетрадка + това, - другото и готово. Добре е тетрадката да е разграфена. Иначе данъчните не ги признават.
Годишен финансов отчет и данъчна декларация не подаваш. Вносът от Китай за ЕТ е освободен.
На 5-6 години отиваш в НАП и показваш тетрадката, за която писах по-горе /задължително да е разграфена и отгоре да пише приход, разход - това е много важно!/.
Ако продадеш нещо в ЕС, регистрация по ДДС не ти е необходима.
Данъци първите две години не плащаш. /Не съм сигурен дали не бяха 3 години, но поне 2 е сигурно/.
Всички неща, които купуваш от Китай задължително да са на името на фирмата. Така ако те гепят за "реплики", това, че си фирма, е в плюс за теб. Фирмаджиите по принцип се ползват с привилегии в Митницата.
Ако искат да предоставиш митническа декларация по каналите, с които си запозната очевидно - купуваш си бланка от книжарницата. Попълваш си я на ръка. Те искат една дискета и EORI номер. Ама да знаеш, че не е задължително това. Просто го правят, за да набутват фирмаджиите. Направо си подписваш митничаря и предоставяш декларацията в пощата. Няма кой да те хване.
Общо взето така стоят нещата според мен. Може и да не съм прав, но мисля, че така всичко ще ти е изрядно и няма какво да се притесняваш.[/QUOTE


Благодаря за изчерпателния отговор.
Но аз мисля да си поръчвам за собствена нужда и употреба дрехи,а после ако нещо се разминава размера да си ги пускам в Продавалника.Чиста работа.Кво да се разправям с митници и т.н.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Ехее vkk1 ти ме разби бе човек...и как така не плащаш данъци? и без счетоводител, как стават тия работи?
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

..........................
 
Последно редактирано:
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Стока да има.
И клиенти.
Другото са глупости.

:)
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

не искам да отварям нова тема, но просто ми е интересно. Преди 4-5 дни си купих реплика на айфон5 от продавалника, в обявата си пишеше, че е китайка реплика, пратиха ми телефона по еконта с наложен платеж, пробвах и тествах няма ядове и го платих, но нещо не е как трябва с телефона имали вероятност да го върна при положение че продавача не иска да ми го замени или върне парите
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Само ако продавача е юридическо лице. Имаш 7 дневен срок да го върнеш без обяснения. Гарантирано е от ЗЕТ!

Ако е физическо лице - отваряш хладилника, намираш водата и започваш да пиеш...
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Че пийнем малко студена водица значи.
Темата е много хубава и има доста коментари, които ти дават доста информация относно бг пазара и как да процедираме.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

не искам да отварям нова тема, но просто ми е интересно. Преди 4-5 дни си купих реплика на айфон5 от продавалника, в обявата си пишеше, че е китайка реплика, пратиха ми телефона по еконта с наложен платеж, пробвах и тествах няма ядове и го платих, но нещо не е как трябва с телефона имали вероятност да го върна при положение че продавача не иска да ми го замени или върне парите

Кое не е точно както трябва - да знаем да не купуваме реплика. Ако е е фатално, може да компенсира ниската цена.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Здравейте, малко със закъснение виждам тази тема, но все пак ще пиша. И аз като Катерина имам подобна идея с тази разлика, че искам всичко да ми е законно. Имам фирма и проучвам нещата преди да съм почнала. От прочетеното дотук установих, че точно заради такива, които правят всичко по лесния начин може и бъдещият ми бизнес да не потръгне както се надявах.
 

Горе