Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Здравейте, малко със закъснение виждам тази тема, но все пак ще пиша. И аз като Катерина имам подобна идея с тази разлика, че искам всичко да ми е законно. Имам фирма и проучвам нещата преди да съм почнала. От прочетеното дотук установих, че точно заради такива, които правят всичко по лесния начин може и бъдещият ми бизнес да не потръгне както се надявах.

Явно не сте разбрала нищо... Не заради такива, които минават по лесния начин няма да Ви потръгне бизнеса, а защото в тази държава все още има много, много бюрокрация, такси, таксички, легален рекет и т.н. , които задушават малкия бизнес. Мислиш ли, че не искат всички да са редовни? Просто ако имаш малък бизнес и теглиш чертата в края на месеца осъзнаваш, че резултата е 2:0 в полза на държавата.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Оооо да, че държавата е виновна за това положение съм съгласна
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Аз като казах че ще продавам реплики,не означава че нямам фирма,напротив само трябва да я пусна.Сега дейността и е спряна.Иначе и при мен всичко ще е ок.....
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

А като всичко ще ти е легално, проучила ли си въпроса с митниците, на мен това ми е проблема, че никой никъде не казва колко ще ти излиза вноса на една пратка (плюс ДДС и мито).
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

А като всичко ще ти е легално, проучила ли си въпроса с митниците, на мен това ми е проблема, че никой никъде не казва колко ще ти излиза вноса на една пратка (плюс ДДС и мито).

Уважаема, тук мисля, че доста хора бяха достатъчно обстоятелствени: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=41084
На теб проблемите са ти много, но този, който ти цитираш е на опашката.
Има кой да ти каже, но струва пари и ти давам пореден жокер - викат му търговски посредник, но и митнически агент би свършил работа.
Има си ТАРИК кодове, изрови си кода на твоята стока и си провери митата. ДДС данъка не ми е известно да е строго пазена тайна - 20%. Останалото е въпрос на математика с ниво 4-5 клас.
Само, че теб ти се иска да хвърлиш в тълпата жокер "дрехи" и тук тумба оптимисти да изкарат калкулаторите и да ти сметнат как, от къде, по какъв начин, с какъв транспорт и колко ще струва. След това да ти го организират, докарат, освободят и изтъргуват. Е нЕма как да стане!
Възпитан и въздържан съм, но започвам леко да се напрягам от тънките коментари стил "думам ти дъще, сещай се снахо".
Седни, прочети и ела пак да питаш. Ние, тълпата безработни в България, жадуваме за вниманието на преуспелите "вносители на дребно" емигрирали някъде, пък било и в името на по-добрата ресторантска хигиена. Целият съм нетърпение да ти съдействам за сума под онези 18лв, които ти докараха обрив в другата тема.
С уважение,
Просто Един от Многото Безработни в БГ

PS. Поради едно от споменатите си качества по-горе, пък макар и безработен се въздържам да те оцветя...СЕГА. Следващият път не гарантирам.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Явно не аз а вие нещо не разбирате - къде в горе-написаното питам колко е ддс-то или митото. Каде съм написала, че за по-малко от 18 лева ще наема някой-ставаше дума за съвсем друго нещо
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Междудругото както казах и в другата тема, аз ще отида и ще си платя. След това ще напиша всичко тук, ей така да видите, че има и такива хора.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Странна птица е таралежа - не го ли ритнеш, не полита...
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Странна птица е таралежа - не го ли ритнеш, не полита...

В една книжка има една забавна песничка която се казва: Таралежа нивга не мож го избъзика
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

А като всичко ще ти е легално, проучила ли си въпроса с митниците, на мен това ми е проблема, че никой никъде не казва колко ще ти излиза вноса на една пратка (плюс ДДС и мито).

http://http://mitnici.eu/?action=n&id=10990
тука всичко си пише.Успех!!!!
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Моето мнение е, че ако не се занимаваш с огромни продажби... фирмата ще затрудни много целия процес и ще ти носи повече разходи, отколкото приходи ще идват при теб.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Фирмата е на приятеля ми,аз само му помагам.....той си се занимава с неговите неща,аз с моите.....но той си е титуляра.Т.е тоъ си продава неговата си стока,аз моите...и така...И няма да се занимавам с огромни пе4алби,нямам тази физи4еска възможност и време.Хубав ден!!!
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

В продавланик няма да имаш никакъв проблем.. разбира се зависи и какво количесто стока ще продаваш , но предполагам ,че в началото бройките ще са малко. Можеш да го използваш като възможност да провериш как реагира пазара на предлаганата от теб стока и в последствие да я 'легализираш ' чрез фирма.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Аз имам позната,която купува дрехи от магазини на втора употреба и след това ги продавам през 'Продавалник". Няма никакви проблеми , но разбира се това не е реален бизнес - мащабите в крайна сметка са малки. Така че е много важно и точно какво искаш да правиш според мен..
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Здравей, физическото лице също има право на доходи. Но тук проблема е ако продаваш в големи количества на фирми ще ти искат фактури а няма да може да издадеш. (предполагам целта не са ти фирмите а клиентите на дребно) А ако някои реши да се заяжда обясняваш, че декларираш доходи накрая на годината.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Аз имам позната,която купува дрехи от магазини на втора употреба и след това ги продавам през 'Продавалник". Няма никакви проблеми , но разбира се това не е реален бизнес - мащабите в крайна сметка са малки. Така че е много важно и точно какво искаш да правиш според мен..

Познавам хора с 2-3 000 лв доходи от продавалник. Доста нереален бизнес ........
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Продавалник доста се разви през последната година, целта им е да направят нещо като Ибей, но е доста далеч все още. Има много злоупотреби и измамени хора.
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Еми ще има то е нормално, аз вчера гледам да се продават неща на по-ниска цена от тази, за която ги произвеждат китайците.. с откраднати снимки и т.н. Ама не знам как ги мамят, освен им пращат нещо без право на преглед и после изненада или пък ги карат да плащат онлайн предварително.

Krumov с тоя доход не ги ли хващат някои институции, то ако е така, защо да се регистрираме като търговци и да плащаме куп пари по данъци, счетоводители, осигуровки и прочие?
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Във форума на продавалника съм чела куп истории за измамени и измамници. Например най-лесна жертва се оказват девойките. Например две девойки си продават дрешките там( употребявани) и едната предлага на другата да си ги разменят, едната да изпрати колет на другата и обратното, но видеш ли едната девойка се вързала пратила колет и след това си чакала своята пратка, ама писмо от умрял в случая,нищо не получила. Друг пример пращат стока, без право да погледнат стоката и след това сюрпрайз! Абе, измамници дебнат навсякъде!
 
От: Продажба в Facebook страница и Продавалник без фирма!!!!!

Еми ще има то е нормално, аз вчера гледам да се продават неща на по-ниска цена от тази, за която ги произвеждат китайците.. с откраднати снимки и т.н. Ама не знам как ги мамят, освен им пращат нещо без право на преглед и после изненада или пък ги карат да плащат онлайн предварително.

Krumov с тоя доход не ги ли хващат някои институции, то ако е така, защо да се регистрираме като търговци и да плащаме куп пари по данъци, счетоводители, осигуровки и прочие?


Все още никой не дебне из Продавланик от институциите, а и тези суми от 2-3 хиляди са нищо като доход от продажби. Там почти никой не продава като реалне търговц. Всеки го играе частно лице.

Давам ти пример от миналогодишния бум на ел. цигарите. Аз с колеги яко набутвация поръчки от Китай, мита, данъци цената става дебела няма как да я свали под 45-55 лв за сет. Обаче келеша отива на Илиянци купува 50 сета по 22-25 лв пуска ги в пордавалника на 35 и за 2 седмци ги продал. После трие профила, че цигарките почват да гърмят и прави нов. Следващите 2 седмци ак така и накрая на месеца е с 2000 бона ж дйоба от цигарките само да не говорим за дръгите 10-15 артикула който продава. А мойте цигари още стоят.....
 

Горе